Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV

Jasiek, 10 lat temu
Silnik Valvematic 150 152KM 112kW
Rok produkcji 2013
Toyota RAV4 IV MPV Valvematic 150 152KM 112kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Wielkość wnętrza i spalanie. Auto nadspodziewanie przestronne. Spodziewałem się spalania 10-12l. w mieście a 10l raczej nie przekraczam.
Bardzo dopracowane auto z ekonomicznym silnikiem i automatem, który spodoba się osobom lubiącym komfort. Dla osób, które jeżdżą głównie dynamicznie polecam raczej manual.
Nie ma się do czego przyczepić.
Skrzynia biegów z preferencjami do użytku miejskiego i raczej spokojnej jazdy, wtedy zużycie paliwa jest naprawdę rewelacyjnie niskie. Fajny tryb zmiany biegów łopatkami, działa to błyskawicznie i bez szarpnięć, przydaje się czasem do wyprzedania i hamowania silnikiem.
Bardzo dobre prowadzenie i komfort ale na 18\" felgach dość wyraźnie słychać jak się pokonuje dziury i inne nierówności.
Duże lusterka, wysoka pozycja za kierownica i bardzo wygodna kamera parkowania.. nie mam uwag.
Poza przyciskami od podgrzewania foteli umieszczonymi pod panelem klimatyzacji przez co trudno je zobaczyć to trudno mieć uwagi. Wszystko na swoim miejscu intuicyjne w obsłudze bez miliona guziczków i pokrętełek.
No i nareszcie, pierwsze auto w jakim się spotkałem z funkcją zmiany prędkości działania klimatyzacji w trybie AUTO. Można wybrać tryb auto i funkcję SOFT a wtedy nawiewy nie wieją tak silnie że fryzurę psuje a jednocześnie uzyskiwana jest zadana temperatura.. tylko wolniej. BRAWO!! to powinno być w każdym aucie z klima automatyczną.
Miejsca jest nawet więcej niż trzeba, z tyłu jest przepastnie, nie wiem czy w jakimś SUVie jest przestronniej, zwłaszcza z tyłu.
Bez uwag. Z tym że przy automacie i dynamicznym przyspieszaniu słychać wyjący silnik, głośno się nie robi, ale odgłos mało przyjemny
Przy delikatnej warszawskiej jeździe spala mi około 9l. Trochę korków i dynamiczniej i robi się 10. Ale to duże auto i uważam że wynik i tak znakomity. Na trasie wszystko zależy od prędkości, może być poniżej 7 może być i 9.
Tanio nie jest bo nowość, bo japońska produkcja, bo skóra na desce rozdzielczej.. Auto jest jednak dopracowane pod wieloma względami i trudno wskazac jakieś wady, jeśli niezawodność będzie taka jak na \"Japończyka\" przystało to są to dobrze wydane pieniądze. Warto zwrócić uwagę na rewelacyjnie niską utratę wartości i to że ze sprzedażą nawet \"starucha\" nie ma problemów bo ma znakomitą renomę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika Valvematic 150 152KM 112kW [l/100km]

7,7