Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

poland-team.com, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Przydatność w jazdach terenowych. Przestrzeń - bo można w tym aucie urządzić Sypialnię, kuchnię, salon i ......
Idealne auto do podróży na koniec świata. Kupiłem Starletkę aby pojechać nią w daleką podróż. Moim celem była - MONGOLIA. Brałem udział w rajdzie mongolrally gdzie małym autem trzeba było dojechać do krainy CzyngisHana. Starlet dojechał do celu bez zastrzeżeń. Była to pierwsza moja Toyota i na pewno nie ostatnia. Potwierdzam w 100% że tak małe auto stworzone do potrzeb użytkowników miejskich sprawdziło się idealnie na syberyjskich bezdrożach. O mechanice i naprawach nie mam zielonego pojęcia i właśnie dlatego wybrałem małą Toyotę. Dowód w sprawie: www.poland-team.com
75 KM wystarczy w zupełnośći. mogło by być ze spalaniem ale i tak jest ok.
po trudach podróży ciężko wchodziła jedynka ale podkreślę: to nie była podróż dla takiego małego samochodzika:)
pomimo katowania na syberyjskich bezdrożach - wszystko działało idealnie. Nie wydawał się \"pływający\" a jedyna rzecz która była w nim naprawiona to wymienione amortyzatory z tyłu.
z głową przy suficie - wszystko widziałem:))
Toyota to Japoniec jak każdy inny - wszystko pod ręką - nic bez sensu i wszystko MEGA trwałe) ale dla europejczyków to wzór
pomimo braku klimy doskonale działający system wentylacji OKIENNEJ
przy nie małej mojej wadze - nieźle!:)
jak na takiego malucha to nie było źle.
tu pewnie idealnie by było aby palił 3 litry ale i tak jest nieźle - zużycie w normie średni 6,5 litra przy ładowności 600kg. Ceny części tak jak inne japońskie - w normie. Nawet oryginały nie były maxymalnie drogie.
no nie jest tania w zakupie ALE codzienna eksploatacja rekompensuje cenę !
po japońsku niezawodność piszę się: - TO YO TA ! ! !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,8