Toyota Yaris I Verso - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Toyota Yaris I Verso
Mniej

Oceny Toyota Yaris I Verso

10% lepiej niż w segmencie Auta małe (3,97)

dodano 11.08.2012 przez

Użytkowałem samochody niemieckie, jeździłem seatem i oplem poprzednio dwie mazdy, jest to pierwsza toyota i jestem zachwycony. Tak jak ktoś napisał na forum jak nie wsiądziesz do tego auta to się nigdy nie przekonasz.Silnik diesla 1,4 rewelacja. Bardzo cicho jest w środku, bardzo ekonomiczny i nie posiada turbodziury. Ciągnie od dolnych obrotówi jak na swoje 75 KM jest dobrze bo to jest lekkie auto.Silnik pracuję z japońską dokładnością Jestem mile zaskoczony bardzo dobrym i trwałym zawieszeniem. Moją toyotę użytkuję jako taksówkę tak jak i pozostali koledzy gdyż u nas stworzylismy małą grupę i są takie 4 toyoty.Użytkujemy je od prawie roku i żadnych usterek. Sprawują się rewelacyjnie.Jeśli chodzi i wentylację i klimatyzację to sprawuję się również rewelacyjnie.We wszystkich czterech toyotach klima chodzi bez zarzutu i swietnie w te upały sobie dawała radę.Ogrom miejsca w środku mimo swoich małych gabarytów.W żadnym samochodzie nie znajdziecie tak duzych tylnych drzwi i tak prostego załadunku w przypadku wiekszych rzeczy. Rozwiązania techniczne rewelacyjne zaczynając od chowanych siedzeń w podłodze poprzez masę licznych schowków. Jedynyk minusem może być tylna półka którą ja jak ja i my wszyscy zdemontowaliśmy i jeździmy bez tych półek.Bardzo małe spalanie. Udało mi się osiągnąć w trasie 3,8 ale jadąc oczywiscie 70-80. W granicach 100-110 pali 4,2. Srednio po mieście używając ją jako taksówkę pali od 5,2-5,7. Uważam ten wynik jako rewelaycjny i wszystkie palą nam jednakowo.

dodano 31.01.2013 przez

Pomimo małego silniczka diesla 1.4 i tylko 75KM Toyota naprawdę super przyspiesza, jakieś 110KM VW naprawdę zostają w tyle, znajomy posiadający golfa nie mógł w to uwierzyć do pułki się sam nie przekonał, naprawdę auto sprawia wiele przyjemności z jazdy. Pali nie wiele i jest bezawaryjne. Silniczek pracuje bardzo cicho, nie ma klekotu diesla nawet gdy jest zimny.W zasadzie wszystko super silnik, ilość miejsca, wydajna klima, widoczność, pojemny bagażnik, komfort podróżowania na długich trasach, wysiadasz po 800Km i nie czujesz się zmęczony, ekonomiczność, niezawodność i można bu buło tak wymieniać i wymieniać najlepiej samemu się przekonać. Miałem rożne auta, ale Yaris Verso służy do jazdy a nie jak poprzednie żeby stale coś w nich grzebać, to jakaś gumka,łożysko,hamulce itp. toyotą jedziesz na przegląd i pomimo 10 lat diagnosta sprawdza wszystko i mówi że auto jest jak z salonu, po prostu wsiadać i jeździć. 35tyś km przez 2 lata bez najmniejszej usterki a auto ma już 10 lat i 218000 km, tylko filtry i ojej wymieniam.Jak to piszą o tym aucie do pułki nie zobaczysz nie uwierzysz, sam się zdziwiłem ze w aucie które ma 3,89m można z powodzeniem euro paletę wozić i to na ponad metr wysoką, w firmie nasz VW Caddy Maxi nie był w stanie zmieścić takiej palety, a do małej Toyoty się zmieściła dzięki bardzo niskiej podłodze, co bardzo ułatwia załadunek i rozładunek auta. dzięki temu mamy też ogromną ilość miejsca w środku.

dodano 29.10.2016 przez

Auto zdecydowanie miejskie. U mnie peni rolę samochodu dyspozycyjnego. Jest drugim autem w rodzinie. Ja używam go do dojazdów do pracy i kręcenia się wokół komina. Średnio po odpaleniu pokonuje 1,5 - 5,0 km. To niestety powoduje zwiększenie średniego spalania do ok 9-10l/100km. Ale to normalne przy tak krótkich odcinkach jazdy. Poza miastem przy 100 km/h pali ok. 6-6,5 l/100km, czyli już OK. Co do auta, przez rok żadnej awarii, żadnych kłopotów. Oleju nie bierze, odpala w każdych warunkach. Do tego bardzo sprytnie można rozporządzać powierzchnią i objętością bagażową. Tylna kanapa może być schowana pod podłogę, co pozwala uzyskać płaską przestrzeń bagażową. Próg załadunku bardzo nisko, właściwie to go nie ma bo podłoga płaska ;) Fotele pozwalają siedzieć wysoko i wygodnie, co mnie sie osobiście podoba. Niestety odczuwa się niedostatek mocy, bo 86KM to dość skromnie, ale jeździłem gorszymi mułami. Mam ciężką nogę więc czasami i tak da się opuścić szczękę kierowcom za kierownicami mocniejszych aut. Gabaryty auta pozwalają bezstresowo przemieszczać się w mieście, parkować, przewozić małe i całkiem duże zakupy. W trasie trochę głośno i boczny wiatr jest dość upierdliwy, bo auto lekkie i wysokie. Jednak jak pisałem wyżej, to auto miejskie. Na dalsze wypady mam i polecam większe, mocniejsze i wygodniejsze auto.

dodano 12.01.2008 przez

Auto nie poraża swą stylistyką nadwozia. Jednak da się lubieć za swą funkcjonalność i jakość wykonania. Jeśli wierzyć różnym testom bezawaryjności (TUV, ADAC) plus fakt że Yaris Verso nigdy w Europie składane nie były auto nie powinno przysparzać większych problemów i poza regularnymi przeglądami i okresowymi wymianami - tylko jeździć i tankować

dodano 13.01.2010 przez

Yaris Verso pomimo swojego niezbyt imponującego czy nowoczesnego wyglądu jest samochodem funkcjonalnym, rodzinnym, wielozadaniowym. Nie ma problemów z przewożeniem osób czy rzeczy, a wszystko to w komfortowych warunkach jazdy i przy ekonomicznym silniku. Samochód godny polecenia dla osób posiadających lub planujących rodzinę.

dodano 16.07.2015 przez

Funkcjonalność na pewno lepsza od wyglądu! Wnętrze jest ogromne jak na tak mały samochód. Mój jest czerwony i wyposażyłem w czarne dodatki: ciemne szyby, czarne koła, czarna antena typu rekin, czarna atrapa z przodu. Wygląda dużo lepiej. Może koła mogłyby być większe ale wszystko w swoim czasie...

dodano 10.11.2016 przez

Coś niesamowitego. Auto niby małe, a bardziej pojemne i funkcjonalne niż Scenic II, który też jest w mojej rodzinie. Totalnie bezawaryjne i bezproblemowe. Już takich aut się nie produkuje, trzeba brać póki jeszcze są na rynku, ponieważ przeżyje niejedno nowe auto. Po prostu prawdziwy Japończyk.

dodano 27.07.2010 przez

auto napewno kusi bezawaryjnoscia spalaniem i miejscem wewnatrz ale tez zniecheca agresywniejszych kierowców zamulonym silnikiem,szczerze to auto polecam tylko i wylacznie kobietom jezdzacym po miescie,jezeli ktos chce szybko i sprawnie pokonywac dlugie trasy to nie polecam akurat tego modelu

dodano 15.02.2007 przez

Doskonale autko dla wszystkich. DLa mlodych ludzi lubiacych sporty - spokojnie sprzet np narciarski zmiesci sie bez problemu. Dla rodzin z dziecmi, czy dla osob ktore czesto podróżują, czy jeżdża duzo po miescie. Małe, a zarazem wygodne i pakowne, zwrotne, godne polecenia każdemu.

dodano 22.06.2006 przez

Fantastyczne auto rodzinne. Pomysłowe, pakowne, dobre i do miasta i na trasę. Nie dla wielbicieli siedzenia na podłodze i 5-metrowych limuzyn. Jak to piszą w polskich i zagranicznych testach - niedościgniony wzór w swojej klasie. Kto nie jeździł się na nim nie pozna.