Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d

Kierowca, 10 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2012
Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Brak pozytywnego zaskoczenia dużo plastiku, silnik 1.0 zdecydowanie za słaby. Używam jako służbowe, więc na większość przymykam oko. Prywatnie nie kupiłbym Yarisa.
To pierwsza toyota z jaka mam kontakt i jest po prostu średnio. Auto strasznie słabe silnik trzeba mocno kręcić żeby jechało. 95% przebiegu jeżdżę sam zero bagażu, przy czterech osobach wyprzedzanie staje się bardzo trudne, wręcz niebezpieczne. Auto używam od nowości przy przebiegu 68 tys w desce koło licznika coś puka, plastiki trzeszczą, z podwozia dobiegają dziwne stuki. Strach pomysleć co będzie po 100 tyś. Na szczęście to auto firmowe.
Za słaby do tego auta, chyba że dla pani do miasta.
Przy 38 tyś robili coś ze sprzęgłem bo bardzo głośno chodziło po wciśnięciu.
W porównaniu z poprzednim autem (Roomster), Yaris mocno przechyla się w zakrętach. W praktyce Roomsterem dany zakręt pokonywałem np z prędkością 90km/h, Toyotą max 75-80km/h później robi sie niebezpiecznie
Mocno wysunięte do przodu słupki przednie ograniczają widoczność, tworząc martwe pola. Trzeba się do tego przyzwyczaić.
Jest dobrze dodałbym kontrolkę włączonych świateł bo niema, minus to brak informacji o zbliżającym się przeglądzie.
Bez zastrzeżeń
Kierowca pasażer bardzo dobrze, pasażerowie znośnie, ale przecież to nie limuzyna.
Jeśli nie kręcisz mocno silnika w miarę znośnie, przy prędkościach do 140km/h odgłosy z zewnatrz też do zaakceptowania , mozna w miarę normalnie rozmawiać.
Tu brak dokładnych danych auto służbowe, leje do pełna, przegląd to jeden podpis. Średnie spalanie 5,8 - 6,2 80% trasa 20% miasto.
Patrząc na cenę w salonie i ogólną opinie o legendarnej jakości Toyoty mam duży niedosyt. Auto mnie narazie nie zawiodło, ale ogólne skrzypienie, pukanie, i trzeszczenie dają wrażenie jazdy matizem a nie Toyotą.
Trzeszczy w desce roździelczej, puka w zawieszeniu na przeglądzie stwierdzili że wszystko ok.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]