Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy II

Jasiek , 13 lat temu
Silnik 1.9 SDI 65KM 48kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Caddy II 1.9 SDI 65KM 48kW 1995-2003 - Oceń swoje auto
Jeśli ktoś potrzebuje porządnego dostawczaka za rozsądną kasę to zdecydowanie polecam. Niskie koszty zakupu dobre właściwości jezdne, dostępność tanich zamienników oraz niezawodne silniki to zalety tego autka. Mały przedsiębiorca będzie z niego bardzo zadowolony. Mój został sprowadzony z Holandii więc tegoroczna zima jest jego pierwszą.
Caddy to bardzo porządne auto. Silnik przynajmniej w moim egzemplarzu pracuje bardzo dobrze. Klekot dla ucha jest nawet przyjemnym dźwiękiem.Na każdym biegu czuć że auto chce jechać. Choć silnik przepracował już podobno 145000 km nadal jest żwawy. Mechanik który zmieniał mi rozrząd po zakupie powiedział że w tym silniku nie ma co się zepsuć. To bardzo sprawdzony model. Choć przejechałem nim dopiero 2000 km na razie potwierdzam tę opinię. Na autostradzie spokojnie jechałem 120-130 km/h a pewnie pociągnąłby więcej. Do hałasu można się przyzwyczaić.
Bardzo elastyczna dobrze dobrana. Może zbyt trudno wchodzi piąty bieg.
Dosyć twardy ale to przecież dostawczak, który ma wozić ciężary.
Siedzi się trochę nisko. dotychczas jeździłem vanem stąd moje odczucie. Moja wersja to blaszak z przeszklonymi tylnymi drzwiami,więc musiałem się nauczyć cofania patrząc w lusterka.
Wszytko pod ręką i na właściwym miejscu. Schowek zamykany a półka nad głową
utaj daję 5 bo ogrzewanie na to zasługuje. przyjemne ciepełko dochodzi już po kilkuset metrach. I żadne nawet 20 st mrozy nie są w nim straszne. Gdyby jeszcze była klima ......
Przestrzeni ci tutaj dostatek. Zarówno dla ludzi jak i dla paczek. Kierujący jak i pasażer wygonie podróżują nawet na długich dystansach. Przestrzeń ładunkowa dla moich potrzeb wystarczająca. Przewoziłem nim dosyć duży komplet mebli kuchennych. Łatwy załadunek dzięki parze drzwi które można otworzyć zupełnie na boki.
Nie ma co narzekać to przecież zwykły klekot ale z dźwiękiem dosyć przyjemnym dla ucha
Tu zawsze mogło być lepiej. Ale nie narzekam. po zakupie wymiana kompletnego rozrządu + komplet filtrów,płynów oraz olej 1100 zł. Do tej pory nie licząc jednej żarówki za 1 zł nic nie wymieniałem. I oby tak zostało. Na jednym tankowaniu przejeżdżam ok 900 km 50% miasto 50% trasa.
Między używanymi to bardzo rozsądna propozycja
Może to i drobiazg ale miałem podczas mrozów problem z zamkiem do drzwi kierowcy i pasażera. Jak na komendę przy kilku stopniach mrozu zacięły się oba. Z jedną stroną uporałem się wymieniając wkładkę zamka ( zestaw naprawczy)oraz dobrze smarując olejem wazelinowym.
jak dotąd nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 65KM 48kW [l/100km]