Konkurs gokartowy - tydzień 3

Volkswagen Crafter - Oceń swoje auto

lista nadwozi Volkswagen Crafter

lista silników Volkswagen Crafter

Oceny Volkswagen Crafter

5% gorzej niż w segmencie Dostawcze (3,83)

dodano 27.08.2012 01:22:03 przez

Jako, że słowo wstępu pisałem przy okazji pozycji silnik to powiem,że moje oczekiwania co do tego samochodu były większę. Raczej liczyłem na wyższą niezawodność samochodu jako, że jest to VW, niemiecka technologia, więcej kosztuje niż porównywalne w tej klasie samochody innych marek i że samochód będzie mniej spalał paliwa. Okazało się, że jeżeli chodzi o zawieszenie, łożyska to model jest dopracowany na tle innych konstrukcji. Również ergonomia i jakość wykończenia na tle Forda, Iveco jest o niebo lepsza. Gorzej niestety było jeżeli chodzi o osprzęt silnika: turbina, kolumna kierownicza, spalanie oleju i paliwa, oczekiwania były większe. WAŻNE, żeby nie wyglądał ten Crafter tak źle to przypomnę, że nowsze modele (także 2,5L TDI - 136KM - skrzynia manualna) nie borą na razie oleju (mają po 110 i 185 tyś km). W modelu 2010 kierowcom udawało się osiągnąć spalanie minimalne na tym samym silniku nawet w okolicach 10L przy trasach z małym udziałem autostrady, przy podobnym obciążeniu. Powiem jednak, że to jest wynik, który sporadycznie występował, przy jeździe nastawionej na oszczędność i przy podobnej jeździe w Transicie z 2003 można było osiągnąć wynik, przynajmniej o 1-1,5L mniejszy. Ale zauważyłem poprawę. Niestety w obu nowszych modelach (2009,2010) wymianie na gwarancji uległy turbiny przy około 60000km) w jednym kolumna kierownicza, w 2010 sygnalizowali że będzie do wymiany zwłaszcza, że zbliża się koniec gwarancji. W modelu z 2009 ostatnio 2 razy przeszedł w tryb awaryjny na "górskiej trasie", ale mam to zdiagnozować w ASO czy to zbliża się koniec turbiny, EGR'u, czy filtra DPF. Ja niestety obawiam się, że powodem będzie turbina.

dodano 02.11.2008 20:07:11 przez

Poruszam się autem z początku produkcji i nie mam z nim żadnych problemów, choć początkowo zastanawiałem się czy będzie tak dobry i niezniszczalny jak LT. Gdybym kupował to auto raz jeszcze, zainwestowałbym natomiast w 4 rzeczy: lepszy fotel kierowcy (standardowy tylko do jazdy na krótkich odcinkach, na długie trasy się nie nadaje - ma za krótkie siedzisko i jakby go nie ustawiać zawsze po dłuższej trasie bolą nogi), podłokietnik i tempomat (to tak dla pełnego komfortu kierowcy:), lepszy akumulator (fabryczny potrafi się rozładować po tygodniowym postoju auta). Poza tym nie polecam serwisowania w ASO z racji na duże koszty - wymiana oleju po 20 tys km (wraz z kosztem oleju) - grubo ponad 800zł. Zauważyłem natomiast, że jeżdżąc w dłuższe trasy warto tankować "lepszy" ON (np.Verva) - rzeczywiście widać różnicę w spalaniu i dynamice czego nigdy nie mogłem stwierdzić w samochodzie osobowym:) POLECAM!

dodano 02.02.2013 05:43:11 przez

Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy widzę że ile pojazdów tyle opinii :) Ja trafiłem chyba na dobry egzęplaż,mam go od nowości 114000km. bez problemów.Wymienione łożyska na podporze wału (pomoć standard)Puki co wszystko w najlepszym pożądku tylko spalanie !!!! Dlaczego w LT 35 można było zejść do 7,6 litra a w crafterze ledwo 10,6 l.??? Ochrona środowiska?normy spalania? a może nabijanie portweli koncernom naftowym? Bo nie rozumiem technologia idzie do przodu a spalanie takich busów coraz większa!Nie wgłębiałem się w problem ale na chłopski rozóm to z ekologią nie ma nic wspólnego bo podejrzewam że auto spalające 7,6 l na 100km. pewnie wydziela podobną ilość co2 niż nowej generacji ktury żre 11 litrów pozdrawiam i bezpiecznej jazdy.

dodano 27.01.2008 16:49:47 przez

Za auto z 2007r. Nowe 4,3m , 164KM , 3 os., climatic, fotel pneumatic który polecam w trasy - kosztował 103 tys netto . wiec do przeżycia - przeglady co 40 tys km ! Ogólnie auto zalecam do pracy, do wozenia towarów, a nie do wyścigów - chociaż jak ktoś ciebie zdenerwuje możesz zaszaleć, kręcenie po obrotach daje zaskakujące efekty np.na 3 można na mokrym spalić laczka.

dodano 03.05.2012 22:50:01 przez

Słaby i nieelastyczny silnik 2.0 136KM, marne zawieszenie i dotkliwy hałas w kabinie psują wizerunek Craftera. Niestety o tych problemach dowiedziałem się po zakupie. Samochód dla snobów, którzy patrzą na znaczek na masce. Ja odradzam zakup Craftera. Kupilem z konieczności, po kasacji poprzedniego dostawczaka. Zyczę bezpiecznej jazdy.

dodano 18.01.2010 23:31:53 przez

Jestem zadowolony z zakupu tego modelu (jak narazie) Jest to przestronny i dosyc dobrze wykonany samochód - mogliby tylko lepsze blachy robić bo korozja w nich postępuje jak w Oplach ;) Przejechałem nim ponad 200 tyś. km i podobno kłopoty mają dopiero sie zacząć - mam nadzieję, że to nie nadejdzie szybko....

dodano 23.09.2010 20:29:06 przez

najbardziej awaryjny samochód jaki w życiu miałem, porażka i koszmar , elektryka ,turbina ,skrzynia biegów itd to jakaś kpina z ludzi, kto kupi ten złom sie przekona. spalanie 2 litry więcej niż np. lt46 lub sprinter które u mnie wożą po tyle samo -kg

dodano 04.03.2012 22:08:32 przez

Moim zdaniem udane auta, wszystko zależy od sposobu użytkowania i dbania o samochód. No może poza tym że lubi sie gdzieniegdzie pojawiać rdza,no i problemy z turbinami który usuwają w serwisie przez przeprogramowanie

dodano 10.04.2011 06:22:19 przez

Mimo ze samochodm drogi w stosunku do konkurencji to jednak wart swojej cyny. Kupujac go do firmy mialem nadzieje ze bedzie rownie udany jak poprzednik LT . Na ta chwile ta dobra opinie zachowal

dodano 05.12.2012 14:33:09 przez

Mozna spokojnie kupic renaulta..kosztuje sporo taniej a jakosciowo bedzie lepszy..Ale jak wczesniej mialem traffica to zdawalo mi sie ze vw to taki "nadsamochod"

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Demonstracyjny Suzuki SX4 S-Cross 4WD 1,6 Premium

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1,6 Invite

Demonstracyjny Mitsubishi ASX 1,6 Invite

Rocznik: 2013. Przebieg: 4 000 km. Silnik: 1.6 117KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Crafter, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Crafter