Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Twarde, nie dla miłośników komfortu, jednak świetne prowadzenie
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów, tragedia
Silnik : zawsze zapalał, jednak spalał olej
Dałem 4 tylko ze względu na fakt, że auto jest ładne (wg mnie), i to może pocieszyć kierowcę który może borykać się z wieloma usterkami, które na forach są często opisywane. Jako miłośnik marki, teraz zmieniłem auto na konkurencję, więc chyba nie było najlepiej. Myślę że duży wkład w moją opinię miał fakt, że VW dostępne na rynku, są po dużych korektach przebiegu a ludzie troją się aby odpicować swoje cacka. Jednak ileż można spisywać różne usterki, jadąc do mechanika, chcąc mieć zadbane auto. W końcu dochodzi się do wniosku że lepiej sprzedać swojego pupila. I tu znów + za stratę wartości, jeżeli kupi się auto w normalnej cenie i się o nie dba, to można go odsprzedać niewiele taniej. Ogólnie nie mówię nikomu, nie kupuj tego auta, jeżeli komuś się podoba to jak najbardziej, dobre prowadzenie wiele rekompensuje, ale po pierwsze znaleźć egzemplarz w dobrym stanie to cód albo kosztuję pieniądze których nie jest wart choćby przez starą (1997) konstrukcję, a po drugie nie ma takiego czegoś jak niezawodność VW. Jasne, porównując to auto do Astry II, można wyczuć że nikt tu nie oszczędzał. Moja poprzednia opinia (rok po zakupie), była dużo lepsza. Mam skrajne wrażenia, sentyment do auta które przez wiele lat mi się marzyło, marka do której cały czas mam słabość i zderzenie się z rzeczywistością. Zaznaczyłem że kupiłbym to auto jeszcze raz ale ja już wiem na co należy uważać.
Ekonomiczny silnik, który w połączeniu z LPG sekwencyjnym, dobrze sobie radzi. Niestety duży minus za spalanie oleju, bezwzględnie czy na benzynie czy gazie. Jednak to może być problem wywołany przez użytkowanie poprzednich właścicieli. Jednak pogarsza to moją opinię.
Biegi haczyły. Na 2 zgrzyt, na końcu zepsuł się wsteczny. Ogólnie zła strona samochodu, o czym można poczytać również w opiniach innych użytkowników
Tu z kolei najmocniejsza strona samochodu. Twarde zawieszenie nie rozpieszcza ale pewność prowadzenia na najwyższym poziomie.
W każdą stronę dobrze widać, minus za mniejsze prawe lusterko,co przeszkadza podczas zmiany pasów.
Wszystko na swoim miejscu, VW z tego słynie, wielki + za uchwyt na napoje, jest na desce i zapewnia dobre trzymanie 2 butelek, do tego nawiew z klimy cały czas może chłodzić napoje. W innych pojazdach tej klasy tego nie ma.
Szybko się nagrzewa a klima (manualna), nieźle chłodzi.
Jest to kompakt skonstruowany w 1997 roku, ale 4 osoby spokojnie objadą dłuższą trasę.
W mieście dobrze, podczas większych słychać silnik, ale to może być przyjemne i nie męczy
Moja benzyna z sekwencyjnym LPG marki BRC, sprawia że taniej się nie dało.
Auto jest drogie ale jeżeli ma się dobre wyposażenie, czuć że biłoono konkurencję.
Niestety, przez okres w którym użytkowałem auto, usterek było dużo, chodź nie były kosztowne. Jestem miłośnikiem marki ale z ich względu zmieniłem auto na konkurencyjny koncern.
W trasie nigdy mnie nie zawiódł a zrobiłem około 80tys km. Raz przytarł się silnik przedniej wycieraczki, w czasie gdy byłem w trasie. Na moje szczeście deszcz się skończył, gdyż z głupoty miałbym postój. Wystarczyło go przeczyścić. Inne, częste usterki nie sprawiły nie planowanego postoju

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,3