Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Matt, 8 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Golf 4 to udany konstrukcyjnie samochód. To kawałek dobrej, jeszcze tej "starej" niemieckiej techniki z lat 90tych... O mój model bardzo dbam i coś czuję, żę on odpłaca mi się bezawaryjnością. Wymieniam wszystko na bieżąco - części zużywane pod wpływem eksploatacji - filtry, klocki itp...uszczelka pod pokrywą zaworów, końcówki drążków...oraz pomniejsze pierdoły cenowo niezbyt drogie rzeczy. Póki co nie mam żadnych większych problemów. Dbasz? To będziesz się długo cieszyć zdrowym golfem. Oczywiście wiele zależy od modelu i jego ceny za jaką go wyhaczysz. Trzeba mieć też świadomość, że takie auto ma swoje lata i zawsze coś może się wydarzyć. Jednak Regularne dbanie o samochód takie złe ryzyko w dużym stopniu zmniejsza :) Samochód jest świetny dla ludzi, którzy zaczynają przygodę z motoryzacją i nie wiedzą, którą ścieżką podążyć. Auto jest wszechstronne. Wygodne w mieście i bardzo komfortowe i przyjemne na trasach. Spalanie: miasto - na spokojnie 7.5 - 8 litrów. Gdy się gdzieś spieszymy no to niestety często bywa 9 i powyżej. Na trasach przy 90km/h średnio 6.5l , 100-120km/h 7l do 7.5l. Silnik zapewnia przyzwoitą dynamikę, nie jest to jednak silnik dla kierowców "rajdowych". 8 zaworowy starego typu co nie oznacza, że gorszy. Prosty i myślę, że przez to bardziiej niezawodny i tańszy już w ewentualnych naprawach. Karoseria na dobrym niemieckim ocynku także ewentualna ruda będzie miała nieco ciężej niż zwykle :)Co do wnętrza - na duży plus zasługuje spora ilość miejsca dla pasażerów i na bagaże. Aż chce się zapakować się i jechać na wakacje. W wersji comfortline jak sama nazwa mówi - komfortowo :) wygodne fotele i dobra trwała tapicerka. Nie jestem zbyt wymagający. Golf spełnił moje wszystkie oczekiwania i potrzeby. Świetne, solidne i wszechstronne auto dla każdego. I podkreślam - jeśli o nie będziesz dbać to będziesz się cieszyć spokojną jazdą, która daje sporo satysfakcji!
Silnik 8 zaworowy - konstrukcyjnie może przestarzały jak na swoje czasy ale stosunkowo prosty i bardziej niezawodny od 16v. Oczywiście mam z nim problemy-sporadyczne falowanie obrotów, małe picie oleju jednak ma on swoje lata. Nie sprawia mi to aż tak dużych problemów.
Jest okej...nie mam z nią żadnych problemów. Przełożenia dosyć miejskie - krótkie. 5 bieg można już załączyć na prędkości 50-55km/h. Nie zaszkodzi też czasem posmarować wybieraki..
OK! Precyzyjny, dobrze 'czuć' samochód. nie narzekam nie mam z nim problemów
Widoczność dobra. Nie mam zastrzeżeń. Spore szyby, widać wszystko co trzeba podczas jazdy.
Jak to w golfach-ciężko na początku ustawić odpowiednio fotel kierowcy aby było wygodnie...wymaga to kilkunastu dni poprawek, ustawiania, przestawiania ale gdy już się uda jest na prawdę całkiem wygodnie. Na długich trasach również wygodnie. Posiadam wersję wyposażenia comfortline - regulacja fotela kierowcy i pasażera w 3 punktach - duży plus! Zegary, przyciski czytelne. Wykończenie wnętrza - plastiki znane z łatwo ścieranej farby, rysowania się. Niestety cierpi na to wiele ówczesnych samochodów z grupy VW.
Sporo, bardzo sporo! Nawet dla 4 osób w wersji 3-drzwiowej
Na prędkościach poniżej 90-100km/h jest w porządku. Dalej robi się głośniej. To jest golf nie passat :)
Przyczepić się można tego spalania...niestety ale trzeba się z tym pogodzić. Benzyniak z roku 99 nie robi szału pod tym względem w dodatku starej konstrukcji 8 zaworowy. Jednak wynagradza się pozytywnie w innych sprawach :) Jeśli chodzi o części - jest ich sporo są wszędzie i tanie i drogie.
Dotychczas nie miałem poważnych usterek. Jeśli regularnie dbasz o auto to nie powinno Cię niczym złym zaskoczyć. Wiadomo - samochód ma swoje lata i trzeba być tego świadomym...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

7,3