Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

solak, 18 lat temu
Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Ten samochód jest idelany jak na moje potrzeby, mało pali jest wygodny, części jak mi wiadomo sa do niego tanie ale i auto jest bardzo niezawodne. Naprawde zachęcam do kupna.
Silnik w moim golfiku jak narazie sprawuje się znakomicie, niedawno byłem sprawdzić go pod komputerem i jest w stanie idealnym. Jest to silnik wolnossący SDI, może nie jest dynamiczny ale za to odwdzięcza się na stacji paliw, spala naprawde niewiele. Autem da się rady jeździć dynamicznie ale nie jest to auto stworzone do sprintów spod świateł ani do wyścigów. Jak dla mnie- studenta- jest to auto "skrojone na miare", jestem bardzo zadowolony. Następnym moim autem będzie GOLF IV.
Skrzynia chodzi poprostu super, biegi nie chaczą i wchodzą jak po maśle.
Autkiem podruzuje się bardzo przyjemnie, wspomaganie działa bardzo dobrze, nic nie puka nic nie stuka.
To nie jest samochód do nauki jazdy, z powodu szerokiego tylnego słupka, jednak widozcznośc jak dla mnie jest zadowalająca.
Volkswagen słynie z ergonomi, w golfie wszystko obsługuje się intuicyjnie, nie trzeba odrywac wzroku żeby włączyć nawiew, wszystko jest w zasięgu ręki, jest perfekcyjnie.
Auto wydaje mi się że długo się nagrzewa w chłodniejsze dni ale szyba zaraz jest odparowana, jest ok.
Ja mam 191 cm wzrostu i z przodu jes mi wygodnie, z tyłu nie jeżdże więc nie zwracam na to uwagi, ale narzekań też nie słysze, więc chyba nie jest źle :)
Diesel to diesel słychać go w środku szczególnie jak jest zimny ale mi t nie przeszkadza, bardzo lubie ten "klekot"- to jeden z powodów dla którego kupiłem diesla.
Auto naprawde jest bardzo bardzo bardzo ekonomiczne, to auto nie pali ale wącha paliwo, naprawde aż cięzko mi uwieżyć jak to auto mało pali. Z pewnością jest to auto dla oszczędnych.
Za 16 tyś kupiłem samochód z 1998 roku- wydaje mi się że jest to bardzo atrakcyjna cena.Samochód kupiłem prywatnie od niemca(poprzedni właściciel 55 lat).
Mi jak narazie(odpukać w niemaowane) nie zepsuło się nic, pracuje jak szwacarski zegarek, wszystko działa jak nalezy. Wymieniam tylko materiały eksploatacyjne i jeżdże. Byc może jest to zasługa niedużego przebiegu (130 tys) i idealnego stanu samochodu, kupłem go z myślą sprzedaży ale napewno szybko się go nie pozbęde :)
Jak narazie spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]