Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce ostre jak brzytwy, co znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Inne : Skrzynia biegów
Silnik : Przepustnica
Auto jak na swoje 11 lat sprawiło naprawdę niewiele kłopotu i kosztów. Wygodne, praktyczne, przestronne, łatwe w prowadzeniu.
Auto prowadzi się dobrze, chociaż bez rewelacji. Zrywny, dobry na miasto, ale na trasy nie polecam - no chyba ze ktoś ma anielską cierpliwość. No ale czego wymagać od SDI. Auto jest głośne, moje nawet bardzo głośne - mimo prawidłowego stylu jazdy.
Moja rozleciała się w trzecim roku życia auta. Później ta nowa rozleciała się rok temu, czyli w dziesiątym roku. A auto - powtarzam - prowadzone jest prawidłowo. Może taki feralny egzemplarz akurat, ale miałabym to na uwadze.
W porządku - zwłaszcza hamulce, te mogę chwalić bez końca! Najlepszy element samochodu.
Po paru godzinach można poczuć zmęczenie (lekkie napięcie mięśni na zakrętach), ale ogólnie autko bardzo wygodne, komfortowe, no i wszystko jest pod ręką.
Auto bardzo długo się grzeje. W zimie nie raz zdążyłam zmarznąć, zanim ciepło zaczęło płynąć. Ale jak już się zagrzeje - wszystko ok. Szyby dość szybko odparowują przy maksymalnym nawiewie.
Auto bardzo przestronne, nawet najwyższe osoby czują się w nim komfortowo. (wspomnę o bagażniku - bardzo pojemny! oczywiście jak chodzi o zakupy :-) śmiało pomieści duże zapasy z Makro)
Moje auto im starsze, tym głośniejsze. Nawet zamknięte szyby nie za bardzo pomagają, przy dużych prędkościach trzeba podgłośnić radio.
Na pełnym baku w cyklu miejskim robię około 650 km. Kiedy auto było młodsze paliło troszkę mniej, ale i tak nie jest źle. Auto mało awaryjne! Co na pewno jest dużym plusem. Trochę kiepsko ze zdobyciem używanych części do SDI, ale nie jest to niemożliwe. Ceny adekwatne do jakości auta.
Auto warte swojej ceny. Chociaż osobiście wolałabym TDI :-)
Co prawda u mnie zepsuła się lampka w drzwiach kierowcy, ale ogólnie auto pod względem drobiazgów niemal bezawaryjne.
Mój egzemplarz miał pechową skrzynię biegów (a nawet dwie...j.w.), wymieniana była też przepustnica. Poza tym awarii brak, tylko wymiany części które zawsze się zużywają.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

6,7