Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : zużycie paliwa
Auto przeciętne, trochę głośne. Dobre do jazdy na co dzień do pracy i na zakupy, oraz raz w roku na wakacje. Tanie w utrzymaniu. Oprócz regeneracji turbiny żadnych poważnych awarii nie było. Nigdy nie stanęło w drodze. Raz padł akumulator (moja wina). No i wymieniłem komplet tarcz i klocków, amortyzatory z tyłu, końcówki drążków. Jak na 14 letnie auto z niewiadomym przebiegiem ściągane od flejtucha z Francji to całkiem nieźle. Średnio raz w miesiącu mam go ochotę sprzedać (znudził mi się), ale to spalanie...
Głośny, w miarę elastyczny, staram się go nie żyłować
u mnie co jakiś czas haczy, ale wymieniłem wczoraj olej w skrzyni i podobno ma być lepiej
jeżdżę po dobrych drogach, głównie do pracy, dbam o zawieszenie i nie narzekam
dobrze w każdą stronę
wszystko pod ręką tak jak powinno być, fotele wygodne, bez problemu można znaleźć dobrą pozycję za kierownicą
Ogrzewanie słabe jak to w dieslu, wnętrze ogrzane dopiero po przejechaniu 10 km. Klima wydajna, dobrze chłodzi.
z przodu jest w porządku, z tyłu jeżdżą żona i syn, nie narzekają. W 5 osób też da się jechać, ale nie chciałbym wtedy siedzieć z tyłu:)
Głośny jak traktor, szczególnie gdy zimny, w środku silnik słychać cały czas, ale można się przyzwyczaić.
średnia 5,6 l - pół miasto, pół trasa, co jakiś czas mam ochotę sprzedać golfika, ale żadne inne auto nie zapewni mi takich osiągów przy takim zużyciu paliwa
regeneracja turbiny, poprzedni właściciel ją zarżnął

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,6