Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

BART, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawdę super około 2 lata stoi na zewnątrz - śnieg , mróz , deszcz . Brak jakichkolwiek oznak korozji zawieszenia lub karoseria nawet przy niewielkich zadrapaniach .
Inne : dranie plastików
Cóż można powiedzieć samochód godny uwagi w tej klasie, tylko trzeba znaleźć dobry egzemplarz których na naszym rynku jest coraz mniej . Ja osobiści sądzę , że wszystkie niepochlebne opinie nie tylko o golfie ale i innych markach samochodów ,wynikają bardziej ze wszystkich tych oszustw na które każdy z nas kiedyś trafił u tzw. handlarzy sprzedających wadliwe samochody za które żądają krocie . każdy z nas kto się nadzieje pisze źle o marce którą kupił . Są wyjątki bo nowe tez się zdarzy wadliwe ale z drugiej strony NIE MA ŻADNEJ MARKI SAMOCHODU którą by wszyscy chwalili bo sam bym kupił taki samochód. Kończąc więc chciałem polecić golfa IV czy diesel czy benzyna to zależy od gustu , ale ogólnie warto go kupić i cieszyć się tanią eksploatacja - benzyna w częściach a diesel (benzyna + LPG ) w jeździe.
bardzo elastyczny silnik na każdym biegu super przyśpiesza,trochę głośny ale jak to każdy Diesel albo się to lubi albo nie - mnie to akurat nie przeszkadza. Co do silnika to również przy zakupie jest ważne dobrze wszystko sprawdzić , ja mam z 2001 r 115 km TDI ma przejechane 270 000 wiem, że to oryginalny ( realny ) przebieg tego egzemplarza, bo nikt nie sprzedaje niepsujących się pojazdów - tak, że i ten miał wady ale je usunąłem , nie w ASO tylko u rzetelnego zwykłego mechanika.
dość dobra , jedynie na zimnym silniku przy mrozie jak samochód na dworze stoi to troszkę ciężko biegi wchodzą ale już po przejechaniu ok 1 km problemu nie ma.
jest to jeden z lepszych a sugeruje się tym , iż jeździłem fiatem ducato, peugeotem partnerem , roverem 620 i kilkoma innymi samochodami i żaden nie miał tak dobrego skrętu i to jest głównym kryterium tak wysokiej mojej oceny.
widoczność dobra nie ma większych problemów.
w moim mniemaniu bardzo dobrze, klima w lato szybko chłodzi- pod warunkiem ,że się o nią dba . W zimę po około 1,5 km przy mroziku ok. 6 stopni już zaczyna grzać letnim powietrzem, jak już złapie temperaturę to naprawdę SUPER !!!
nie jest to sedan ani kombi tak, że i wymagania nie te , więc jak na hatchback to samochód w którym grupa 4 osób może jechać na wypad w góry i rodzina 4 osobowa na weekend za miasto - a jeżeli to komuś mało miejsca to może kupić sedana lub kombi
przy dobrze utrzymanym egzemplarzu tzn. nie popękane uszczelki, nie opadnięte drzwi nawet przy 140 km/h można rozmawiać . jeżeli chodzi o komorę silnik to trochę go słychać ale to nie jest jakiś ogromny problem jedyny mankament to trzeszczące plastiki - ale wtedy trzeba znaleźć który i go podkleić lekko np. na sylikonie i problem z głowy. nie są to nowe samochody tak, że mają wady - ale który samochód ich nie ma .
na temat paliwa różnie z tego co mi komputer pokazuje to normy wahają się od 5 do 7 l ON r na 100 k przy silniku 1.9 TDI ,115km, 5 stopniowa skrzynia biegów - i myślę , że to normalne jego spalanie . Co do napraw to moim zdaniem super, prawie każdy mechanik się może tego podjąć gdyż nie jest to jeszcze jakaś bardzo skomplikowana maszyna , części w normalnym sklepie motoryzacyjnym też nie doją po kieszeni a jakieś drobiazgi typu uszczelki osłona pod i na silnik za drobne pieniądze do dostania są an pierwszym lepszym złomie z częściami.
Za te pieniądze otrzymujemy niezłego diesla z dość solidnym zawieszeniem za którego utrzymanie niewiele płacimy - części zamienne . Oczywiście możemy kupić coś tańszego i młodszego z innych marek ale to już wybór każdego z osobna co woli. ja osobiście polecam jeszcze z hatchback golf V, toyotę corolle , seat Leon lub audi A3 , z sedanów bmw 218/320 , Passata lub audi a4/a6
trzeszczący plastik , spalona żarówka , kodowanie kluczyka - nic takiego czym można by się przejmować - normalne zużycie materiału. Wszystko naprawione za niewielkie pieniądze.
Parę problemików miałem ale nie mogę nic złego napisać bo ZAWSZE DOJECHAŁ DO CELU i jeździł by dalej ale jak coś denerwuje to się naprawia. Ale poważnych usterek nie było , chyba , że ktoś już naprawdę szuka to np. lekkie drgania silnika na wolnych obrotach - spowodowane większym zużyciem jednego z pompo-wtryskiwaczy który nie mieści się w normie ale to nie problem , nie wymieniam bo na nic narzazie nie ma wpływu. jak coś to na złomie około 180 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

5,7