Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

egzekta, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : PO PROSTU PERFEKT.
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Auto kupiłem od handlarza sprowadzone z Holandii. Jeździłem nim przez 3 lata, średnio 20tyś. km rocznie. Odpalał, jeździł i nie sprawiał żadnych problemów zarówno w lato przy +35st. jak i w zimie przy -25st. Jeździł po autostradach, drogach krajowych, powiatowych i klepiskach, w korkach i nie w korkach, zarówno dynamicznie jak i spokojnie. Nie wiem co to laweta, awaria, przymusowy postój. Jeśli szukasz auta do jeżdżenia (ale nie całą rodziną) - trwałego, oszczędnego, taniego w utrzymaniu, a przy tym ładnie się prezentującego - nie widzę żadnej innej alternatywy jak VW Golf IV 1.9TDI 90KM. Dałbym mu 6 ale nie ma tu takiej oceny :)
Największy atut tego auta. Wersja podstawowa 90KM jest wieczna i praktycznie niezniszczalna :) Przez 3 lata pracował równo, odpalał przy -25, nie kopcił. Po prostu brak słów.
Wszystko OK, nic nie zgrzyta, biegi wchodzą lekko.
Ogólnie OK.
Tu można byłoby się przyczepić do martwych punktów przy słupkach. Poza tym gdy zatrzymamy się na skrzyżowaniu 2-3m od świateł nie ma innej opcji jak wychylić się do przodu, bo inaczej można przegapić zielone :)
OK.
Wszystko OK. Jedyny mały minus - trochę długo się nagrzewa.
W trasie: dla 3 dorosłych i 2 dzieci - super, dla 4 dorosłych i 1 dziecka - wystarczający, przy 5 dorosłych podróż jest już dość męcząca.
No cóż. 1.9 TDI jest dość głośny - i dobrze słychać go w środku!
Tutaj przychodzi mi do głowy tylko jedno słowo: PERFEKT! Spalanie w trasie - nieosiągalne w podobnych konstrukcjach konkurencji.
Za 10-11tyś. zł kupisz auto, którym będziesz mógł bezstresowo jeździć następne 7-8 lat.
Zaraz po zakupie wymieniłem chłodnicę. Potem przez 3 lata tylko czujnik ABS w jednym kole.
Przez 3 lata - wymiana amortyzatorów, tulejek, tarcz i klocków - w sumie normalka po 50tyś. km na polskich \"kartofliskach\" tylko przez pomyłkę nazywanych drogami.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,8