Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

mrok74, 11 lat temu
Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 SDI 68KM 50kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Jeśli komuś nie zależy na dużej mocy lubi spokojną płynna jazdę,jeżeli komuś nie przeszkadza głośniejszy klekot na wolnych to jest to naprawdę najlepszy silnik diesla od VW.Brak dwumasa,turbiny,pompowtryskiwaczy,przepływomierza czynią ten silnik bezobsługowym i bardzo ekonomicznym.Polecam kierowcom którzy nie maja kompleksów,śmieją się z idiotów wyprzedzających na chama wszystko co przed nimi.Auto dla zrównoważonych a nie dla debili drogowych.Ubolewam że VW przestał produkować te jednostki.Dlaczego?Brak serwisowania,wieczna żywotność części i podzespołów a to jak wiemy koncernom motoryzacyjnym się nie podoba. Autko cudeńko,fakt że mój to kompletny golas ale wszystko w nim pracuje równo płynnie i trzyma się kupy , oleju nic nie bierze a leje 5W30, nie kopci i odpala po mroźnej nocy od razu. Spalanie w cyklu mieszanym u mnie wychodzi 4,8-4,9 l na 100km. Ja tym autem jestem zachwycony.Nowoczesne diesele są ciche i dynamiczne ale ich silniki są bardzo awaryjne a to ogromne koszty napraw.Powiedzenie\"jak dbasz tak masz\" najlepiej odzwierciedla stan każdego samochodu a w przypadku Golfa IV SDI \"dbasz\" oznacza \"wieczność\" :)
głośniejszy klekot na wolnych, podczas jazdy bardzo elastyczny
chodzi bardzo precyzyjnie i płynnie
jak po szynach
nienaganna,prawe lusterko mogło by być ciut szersze
dla 3-4 osobowej rodziny wystarczająca
dmucha jak trzeba,latem do 25st C na zewnątrz sam nawiew bez klimy wystarcza.W zimę grzeje jak piec węglowy.
z przodu bdb mam 184cm i prawie 100kg a fotel nie jest maksymalnie odchylony.Z tyłu też nikt nie narzekał.
jest bardzo dobre,choć to starsza konstrukcja silnika a ten kulturą pracy odbiega od tych nowoczesnych.
to najmilsza niespodzianka,auto z całkiem fajnym komfortem i nie małe bo 1300kg przy ekonomicznej jeździe w cyklu mieszanym pali mi 4.8l na 100km
rewelacyjna
jak dbasz tak masz- auto na wieki

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

5,3