Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjna moc i oszczędność przy 101KM
Nie dałem 5, chociaż nie sprzedam tego samochodu, aż się rozpadnie w pył, tylko dlatego, że w pracy jeżdżę BMW E46 320d i muszę przyznać, że to jest samochód! No ale ile kosztuje w porównaniu z takim golfem. Czytając te wszystkie opinie nie mam pojęcia jak to działa. Czy VW wypuszczał z fabryki co drugi porządny samochód? Mój jest naprawdę świetnym egzemplarzem, nie mogę na niego powiedzieć złego słowa. Dbam o niego, co 15tys jeżdżę do mechanika, który zna się na niemcach, leje pożądny olej, paliwo verve z Orlenu i samochód odwdzięcza mi się pełną gębą. Mam go przez prawie 200tys km, jeżdżę dosyć dynamicznie, często w długie trasy po Europie i nigdy mnie nie zawiódł. Jedyne co w nim wymieniałem przez cały ten czas ( nie liczą tarcz, opon, klocków, rozrządów, filtrów, bo to zawsze trzeba robić ), to raz mi walnęło łożysko ( 100pln ) i dwa razy mi wpadały szyby do środka drzwi. Teraz trzeba będzie wymienić sprzęgło, no ale w każdym samochodzie kiedyś trzeba. Kombi naprawdę pakowane ( porównajcie sobie np z Volvem V50 ) Spalanie malutkie, moc wystarczająca. Ale szczerze jak się Golf rozsypie to kupuje BMW:D
Jak dla mnie rewelacja. Mam samochód przez 200tys i ani razu nic się nie posypało. Pali mało przy baaaardzo ciężkiej nodze, niedługo chyba przyjdzie czas na wymianę sprzęgła, no ale kiedyś trzeba... Te 101kucy starcza do wyprzedzania bez strachu i jak potrzeba to pociągnie te 190 na autostradzie.
Nie mam większych zastrzeżeń. Czasem niektóre biegi nie wchodzą za pierwszym razem, ale samochód ma trochę przejechane. Całkiem elastyczna. (wersja 5-biegowa)
Na dobrych oponach ( mam 16 Michelina ) można śmiało wariować na zakrętach. Samochód prowadzi się pewnie, przez 200tys w zawieszeniu wymieniłem tylko raz przednie łożysko i gumy od stabilizatorów!!
Nie mam zastrzeżeń.
Wszystko na miejscu, pod ręką jak raz ustawiłem klimatronik na 20 stopni to od paru ładnych lat się tego nie dotykam:)
Niby niedawno wymieniałem przy okazji rozrządu pompę wody, zmieniłem płyn w chłodnicy i wszystko mi ładnie przeczyścili, ale i tak w zimę trzeba sporo czekać zanim się dobrze nagrzeje, za to klima ładnie chodzi.
Jechać tym gdzieś dalej w 5 dorosłych osób to męczarnia. Na 4-ch ludzi akurat. Z przodu ( 190cm wzrostu ) jak siedzę sam, to całkiem wygodnie, jeszcze z kubełkowymi fotelami...
No powyżej 130km/h bez radia to aż cholery można dostać.
Części stosunkowo tanie. Przekonałem się, że lepiej używać zamienników niż oryginalnych VW. Takie np klocki czy tarcze nieoryginalne starczają na dłużej. Do aso nigdy nie jeździłem bo za biedny jestem a i nie miałem po co. Jeśli chodzi o spalanie to liczyłem sam i porównywałem z komputerem - wychodzi na to samo. Przy jeździe naprawdę dynamicznej ( w wawie sprint od świateł do świateł, odcinanie licznika, gdzie tylko się da ) 7,1l uważam za dobry wynik.
Za taką kasę jak go kupiłem w 2006 roku ( sprowadziłem za 13tys euro przy przebiegu 40tys ) to nic lepszego bym chyba nie znalazł. A nie mam mu nic do zarzucenia.
Dwa razy mi elektryczna szyba wpadła do środka! I nie może mi żaden mechanik usunąć palącej się kontrolki od poduszek. Ale to tam detale jak na taki podkreśle to już któryś raz - przebieg.
Przez 5 lat, prawie 200tys przejechane, nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 100KM 74kW [l/100km]

6,8