Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Silnik 1.9 TDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Dzieło sztuki
Karoseria : korozja tylnej klapy w wersji kombi.Gromadzenie się lodu pomiędzy przednim błotnikiem a drzwiami co uniemożliwia ich otwarcie.
Mechanicznie prawdziwy niemiecki czołg,wytrzymały i niezawodny.Całośc psuje karoseria,korozja tylnej klapy,gromadzenie się lodu między przednimi błotnikami a drzwiami co czasami uniemozliwia ich otwarcie,ratuje ciepła woda.Welurowe uszczelki drzwi które wycieraja progi aż do gołej blachy.
Świetna jednostka.Zadowalające osiągi lepsze niż Megane kombi 1.6 16v benzyna które miałem poprzednio.Moc jest zawsze czy pod stromy podjazd czy komplet pasażerów.Latem spala do 5l\\100km. W trasie udało mi się uzyskać 3.4L\\100km z czterema osobami na pokładzie,fakt że go oszczędzałem maks.110 km\\h ale sam byłem w szoku.Miedzy wymianami oleju co ok.12000 minimalny ubytek ok.3mm na miarce.przebieg 280000 na liczniku a kto wie jaki naprawde.Ogólnie dzieło sztuki.I ten jego wspaniały pomruk,ja to kocham radia nie używam ale to trzeba lubić.Zaznaczam że jest to auto mocno ujeżdrzane po firmowe.
Naprawde doskonała.Jeżdrze wpracy Różnymi autami często nowymi japońcami i francuzami,w żadnym biegi nie wchodzą tak lekko i precuzyjnie.Jedynie przy chamowaniu silnikiem na 3biegu słychać lekkie uuuuu.
Zrobiłem nim 99000 przez 3 lata.Nic nie stukało.Teraz Sa do wymiany amorki co już bardzo czuć ale zaznaczam 280000 licznikowego przebiegu i nie wiadomo kiedy co kto robił bo ja nie.Naprawde trwałe.Na szybko pokonywanych zakretach dość mocno się pochyla,może te amorki ale to w końcu kombi.Nieżle pochłania nierówności.
Przeciętna,jeżdziłem lepszymi igorszymi.
Przecietne fotele ale trwałe materiały,brak większych śladów zużycia przy dużym przebiegu.Kiepsko z dostępem do sterowania wentylacją na 3 i5 biegu oraz do popielniczki,trzeba oderwać wzrok z drogi żeby trafić do popielniczki.Bardzo słabej jakości plastiki w dolnej części kokpitu powleczone wycierającym się jakby silikonem.
W deszczową pogode ciągle zaparowane szyby a zimą zamarznięte od środka co przy kiepskim ogrzewaniu zimą stanowi problem.
Moim zdaniem Najciaśniejsze wnętrze w swojej klasie ale nie ma tragedi.
Jeżdrze różnymi dieslami w pracy i jeżeli chodzi o wyciszenie komory silnika to jest przeciętnie ale dzwięk 1,9 TDI 101KM przebija wszystkie diesle,jest wspaniały,oczywiście jak ktoś to lubi.W miare cicho jeżeli chodzi o opory toczenia i opływ powietrza do 120km\\h póżniej już nie za ciekawie.
Nikt mnie nie zna więc nie mam powodu żeby kłamać.średniej wielkości ciężkie nadwozie a spalanie wręcz symboliczne.Latem średnio do 5L\\100km.Minimalne jakie uzyskałem to 3,4L\\100km wtrasie 4 osoby do 110km\\h.Ceny części oraz koszty napraw poza serwisem przeciętne,oczywiście na zamiennikach.
przeciętnie
Mój egzemplaż jest mocno wyeksploatowany ale wciąż niezawodny.
3 razy wymieniałem pompe paliwa.Problem się skończył jak kupiłem najtańszy zamiennik 190pln.I przestałem lac lewą rope.Usterka szyby od Strony kierowcy,po prostu wpadła do środka,wymiana mechanizmu 300pln. Spadujący wężyk od spryskiwacza w tylnej klapie co powoduje korozje klapy i usterki z elektryką,tylna wycieraczka,światła stop.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 100KM 74kW [l/100km]

3,4