Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003

5% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 27.12.2003 13:53:32 przez

Miałem Golfa IV od nowości przez rok. Jestem totalnie rozczarowany jakością wykonania samochodu. Skrzypiąca deska, tapicerka w drzwiach, fotele. Nieprecyzyjna skrzynia biegów, żle skręcony panel środkowy. Moje auto służyło chyba praktykantom w Wolfsburgu do nauki. Pozytywnie oceniam el. mechaniczne. Przez cały rok ekspolatacji tylko raz zapaliła się kontrolka sony lambda. Po resecie czujnika w serwisie wszystko było ok. Osobny problem to jakość pracy serwisu. W aucie maiłem alarm montowany przez dealera. średnio co 2 tygodnie jeździłem do serwisu z powodu auto wzbudzania się alrmu. Nic nie poradzili. Wymienili centralkę, odłączali czujniki nie usuneli problemu. Po gwarancji pojechałem do serwisanta producneta alarmu i on naprawił problem w 30 minut. Przyczyna - niechlujny montaż. Po roku miałem wypadek i bez żlu rozstałem się w z Golfem IV. Nastęnym autem już racej nie będzie pojazd niemiecki.

dodano 24.07.2011 13:21:01 przez

Samochód kupiłem w lutym br. z przebiegiem 113700km, obecnie mam lekko ponad 118500, ogólnie auto jest wygodne, dobrze się jeździ, parkuje, jest bezpieczne, przy wyprzedzaniu wystarczy zredukować bieg, i delikatnie przycisnąć pedał gazu, i wystarczy kilka sekund, żeby wyprzedzić tira. Jak narazie denerwujące jest skrzypienie z tyłu na nierównościach, i kiedy zjeżdżałem z podjazdu zawiesiłem się podwoziem o "coś"? Mam też chyba źle ustawione obroty, bo na "piątce" przy prędkości 100-110km/h, wykazuje już 3000 obr/min. No i najważniejsze! - a mianowicie zero w nim oryginalności... Kiedy jadę do pracy albo na zakupy, miajam po kilka, albo nawet nie raz kilkanaście takich golfów... a u mnie pod pracą, kiedy zaparkuję, stoją wtedy identyczne 3 srebre, pięciodrzwiowe golfy.. Różnią się jedynie kołpakami/felgami i tablicami rejestracyjnymi... Za bardzo (za bardzo) popularne ;/

dodano 15.02.2013 22:07:18 przez

Jest to bardzo dobry samochod!Jazda nim to prawdziwa przyjemnosc.Na uznanie zasluguje tutaj uklad jezdny i zawieszenie.Ten samochod poprostu plynie,co czyni go idealnym na dalekie podroze-dosc czesto pokonuje jednorazowo po 2000 tys km.Tylko raz mnie zawiodl 100km od celu-pompa wodna!Przy wymianie paska rozrzadu zawsze wymien pompe :-).Kup najdrozsza.W trasie pali tyle co maluch,5 litrow,natomiast duzo spala w miescie,dochodzi do 10 litrow.To dosc duzo.Ludzie powiadaja,ze glosny w srodku-zalezy od nawierzchni.To prawda,ze jest troche ciezki do tego silnika,ale jest to odczuwalne tylko w miescie,a nie w trasie.Jezeli go kupisz,bedziesz zadowolony,tak jak ja jestem.I pamietaj,vw golf to produkt flagowy volkswagena,a zarazem jest jego oczkiem w glowie,wiec musi byc dobry.Wszystko.Pozdrawiam

dodano 03.02.2010 13:49:38 przez

golfa używam jako auta firmowego, mam go ponad 5 lat, duzych przebiegów nie robię a jednak o awaryjności mógł bym dużo opowiedzieć, szczególnie się nasiliły po przekroczeniu 150tyś, awarie silnika, przegrzanie, problemy z drobniejszymi rzeczami np termostat, alternator itp Po za tym zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg, zaczeły sie psuć drobiazgi typu zamek w klapie itd i tak sporo tego by się nazbierało, do tego ostatnio skrzynia biegów zaczeła haczyć i ciężko wchodzi 1 i 2 także nadszedł czas i pora sprzedać golfa. Tyle w kwestii awarii jeśli chodzi o prowadzenie czy ekonomiczność jest na średnim poziomie no może sredni+, ponieważ zakupilismy na firme golfa kolejnej generacji i mam wiele zastrzeżeń, niestety ale chyba zacznę unikać aut z pod znaku WV.

dodano 09.05.2014 16:41:14 przez

Bardzo słabo wyposażone - mam wersję Basic, oraz zawieszenie za niskie. Ale za to trwałe, oszczędne i niezawodne. Przejechałem 37tyś na LPG + 30tyś poprzedni właściciel. Razem mam na budziku 136tyś i to nie jest cofanka jak w większości aut gdzie się narzeka że przy 150tyś auto się sypie. Spalanie gazu na trasie od 7,2-8L, w mieście ok 11l. Nikt nie napisał w opiniach że Golf IV m doskonałą blachę i auta bezwypadkowe nie mają ani milimetra rdzy na karoserii. Dobrze zadbana mechanika to i po 30 latach będą ładne jeździć po drogach. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z mojego golfika. Na pewno bym kupił ponownie, ale nie wiem czy znalazł by się tak zaufany sprzedawca od którego kupiłem mój egzemplarz.

dodano 03.01.2012 21:27:29 przez

Ogólnie jest dobrze. Autem jeździ się przyjemnie, kierownica fantastycznie "kręci" na ciasnych parkingach, uliczkach. Auto dobrze zachowuje się na zakrętach. W środku wygodnie, kierować można się intuicją, wszystko w zasięgu ręki. Samochód kupiłem rok temu, ale dosyć dużo spala benzynki. Staram się jeździć oszczędnie, ale nie dużo to daje :| Ogólnie auto nie zachwyca wyglądem, ale po użytkowaniu go przez dłuższy okres czasu ciężko się z nim rozstać. Jest wszystko poukładane, tam gdzie powinno, intuicyjnie. Jest czuły na pedał gazu, jeśli ktoś nie zwraca uwagi na spalanie, to silnik będzie dla niego wprost idealny :)

dodano 24.07.2012 21:55:31 przez

Za tą cenę nie wyobrażam sobie lepszego wyboru. Auto może się podobać, jest pakowne i dobrze wyposażone. Przyzwoite właściwości jezdne i ponadprzeciętna oszczędność. Brak słabych punktów. Przejechałem nim dotychczas 48 tys. km w trochę ponad półtora roku. Niskie koszty ubezpieczenia. Inna sprawa, że chyba po prostu dobrze kupiłem, gdyż na rynku roi się od zajeżdżonych egzemplarzy mających kolosalne przebiegi. Warto poświęcić trochę czasu i przed kupnem obejrzeć kilka sztuk z różnych lat produkcji.

dodano 26.08.2010 22:44:21 przez

Totalnie przereklamowany samochód. Prowadzi się jak typowa niemiecka taczka. Drażnią skrzypiące plastiki ,a jeszcze bardziej ich wygląd a'la lata 80. Kierownica zmienia kolor względem jej środka (wersja czteroramienna). Co do awaryjności nie jest ona tak niska jak w przypadku starszych modeli. Na plus dostępność i ceny części ,na minus podatność na kradzież. Za wadę samochodu nie można uznać wyglądu i zachowania kierujących których często można określić mianem cepa lub volksdeutscha

dodano 18.09.2013 22:13:24 przez

Fatalnie ! silnik 1.6 kompletny niewypał, przy przebiegu 180tys. do kapitalnego remontu czy z polskiego salonu czy sprowadzony. 2 tys. zł na start przy zakupie Golfa z takim motorem. Mechanik powiedział mi, że te silniki są niewypałem, co 200 tys i remont, pierścienie, uszczelniacze itd itd. Po za tym psujący się mechanizm wycieraczek, centralny zamek, elektryka itd. Mój kolega również się w to wpakował i serdecznie odradzam. Jak VW to jedynie z silnikami TDI.

dodano 15.11.2004 15:09:35 przez

Najlepiej benzynowy. Bo cichszy i wmiare oszczędny. A nawet z instalacją gazową i tak tańszy od diesla, a koszy ekspluatacji podobne. Części tanie, serwis łatwo dostępny. Bardzo przestronny (jak na wymiary zewnętrzne) i cichy. Auto to jst raczej dla tych którzy sąnastawieni na długotrwałą bezproblemową ekspluatacje, ale jak o każde trzeba o nie dbać. Troszki specjalnie nie wymga, ale chociaż olej wymieniajmy regularnie :).

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

VW Golf GTE - Hybryda z genem sportowca
VW Golf GTE - Hybryda z genem sportowca Kiedy w roku 1976 na rynku pojawiła się limitowana wersja Golfa GTI, nikt nie przypuszczał, iż tak spodoba się klientom, że Gran Turismo Injection na stałe zadomowi się w ofercie Volkswagena. Sześć generacji i prawie czterdzieści lat później, do duetu GTI oraz GTD dołącza najmłodszy eko-brat, model GTE.

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania Kolejny nasz pomiar spalania. W tym przypadku test wykonaliśmy na modelu Volkswagen Golf Sportsvan z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM. Zapraszamy do oglądania.
Volkswagen Golf R 2.0 TSI 300 KM - pomiar spalania
Volkswagen Golf R 2.0 TSI 300 KM - pomiar spalania Nasz pomiar spalania w różnych warunkach. Tym razem sprawdziliśmy Volkswagena Golfa w wersji R z silnikiem 2.0 TSI o mocy 300 KM.
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja Legendarna wersja GTI doczekała się... elektrycznej odmiany. Producent deklaruje spalanie na poziomie 1,5 litra na 100 kilometrów. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej, oszczędnej legendy?

Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003 109