Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003

16% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 27.12.2003 13:53:32 przez

Miałem Golfa IV od nowości przez rok. Jestem totalnie rozczarowany jakością wykonania samochodu. Skrzypiąca deska, tapicerka w drzwiach, fotele. Nieprecyzyjna skrzynia biegów, żle skręcony panel środkowy. Moje auto służyło chyba praktykantom w Wolfsburgu do nauki. Pozytywnie oceniam el. mechaniczne. Przez cały rok ekspolatacji tylko raz zapaliła się kontrolka sony lambda. Po resecie czujnika w serwisie wszystko było ok. Osobny problem to jakość pracy serwisu. W aucie maiłem alarm montowany przez dealera. średnio co 2 tygodnie jeździłem do serwisu z powodu auto wzbudzania się alrmu. Nic nie poradzili. Wymienili centralkę, odłączali czujniki nie usuneli problemu. Po gwarancji pojechałem do serwisanta producneta alarmu i on naprawił problem w 30 minut. Przyczyna - niechlujny montaż. Po roku miałem wypadek i bez żlu rozstałem się w z Golfem IV. Nastęnym autem już racej nie będzie pojazd niemiecki.

dodano 24.07.2011 13:21:01 przez

Samochód kupiłem w lutym br. z przebiegiem 113700km, obecnie mam lekko ponad 118500, ogólnie auto jest wygodne, dobrze się jeździ, parkuje, jest bezpieczne, przy wyprzedzaniu wystarczy zredukować bieg, i delikatnie przycisnąć pedał gazu, i wystarczy kilka sekund, żeby wyprzedzić tira. Jak narazie denerwujące jest skrzypienie z tyłu na nierównościach, i kiedy zjeżdżałem z podjazdu zawiesiłem się podwoziem o "coś"? Mam też chyba źle ustawione obroty, bo na "piątce" przy prędkości 100-110km/h, wykazuje już 3000 obr/min. No i najważniejsze! - a mianowicie zero w nim oryginalności... Kiedy jadę do pracy albo na zakupy, miajam po kilka, albo nawet nie raz kilkanaście takich golfów... a u mnie pod pracą, kiedy zaparkuję, stoją wtedy identyczne 3 srebre, pięciodrzwiowe golfy.. Różnią się jedynie kołpakami/felgami i tablicami rejestracyjnymi... Za bardzo (za bardzo) popularne ;/

dodano 15.02.2013 22:07:18 przez

Jest to bardzo dobry samochod!Jazda nim to prawdziwa przyjemnosc.Na uznanie zasluguje tutaj uklad jezdny i zawieszenie.Ten samochod poprostu plynie,co czyni go idealnym na dalekie podroze-dosc czesto pokonuje jednorazowo po 2000 tys km.Tylko raz mnie zawiodl 100km od celu-pompa wodna!Przy wymianie paska rozrzadu zawsze wymien pompe :-).Kup najdrozsza.W trasie pali tyle co maluch,5 litrow,natomiast duzo spala w miescie,dochodzi do 10 litrow.To dosc duzo.Ludzie powiadaja,ze glosny w srodku-zalezy od nawierzchni.To prawda,ze jest troche ciezki do tego silnika,ale jest to odczuwalne tylko w miescie,a nie w trasie.Jezeli go kupisz,bedziesz zadowolony,tak jak ja jestem.I pamietaj,vw golf to produkt flagowy volkswagena,a zarazem jest jego oczkiem w glowie,wiec musi byc dobry.Wszystko.Pozdrawiam

dodano 03.02.2010 13:49:38 przez

golfa używam jako auta firmowego, mam go ponad 5 lat, duzych przebiegów nie robię a jednak o awaryjności mógł bym dużo opowiedzieć, szczególnie się nasiliły po przekroczeniu 150tyś, awarie silnika, przegrzanie, problemy z drobniejszymi rzeczami np termostat, alternator itp Po za tym zawieszenie nie wytrzymuje polskich dróg, zaczeły sie psuć drobiazgi typu zamek w klapie itd i tak sporo tego by się nazbierało, do tego ostatnio skrzynia biegów zaczeła haczyć i ciężko wchodzi 1 i 2 także nadszedł czas i pora sprzedać golfa. Tyle w kwestii awarii jeśli chodzi o prowadzenie czy ekonomiczność jest na średnim poziomie no może sredni+, ponieważ zakupilismy na firme golfa kolejnej generacji i mam wiele zastrzeżeń, niestety ale chyba zacznę unikać aut z pod znaku WV.

dodano 03.01.2012 21:27:29 przez

Ogólnie jest dobrze. Autem jeździ się przyjemnie, kierownica fantastycznie "kręci" na ciasnych parkingach, uliczkach. Auto dobrze zachowuje się na zakrętach. W środku wygodnie, kierować można się intuicją, wszystko w zasięgu ręki. Samochód kupiłem rok temu, ale dosyć dużo spala benzynki. Staram się jeździć oszczędnie, ale nie dużo to daje :| Ogólnie auto nie zachwyca wyglądem, ale po użytkowaniu go przez dłuższy okres czasu ciężko się z nim rozstać. Jest wszystko poukładane, tam gdzie powinno, intuicyjnie. Jest czuły na pedał gazu, jeśli ktoś nie zwraca uwagi na spalanie, to silnik będzie dla niego wprost idealny :)

dodano 24.07.2012 21:55:31 przez

Za tą cenę nie wyobrażam sobie lepszego wyboru. Auto może się podobać, jest pakowne i dobrze wyposażone. Przyzwoite właściwości jezdne i ponadprzeciętna oszczędność. Brak słabych punktów. Przejechałem nim dotychczas 48 tys. km w trochę ponad półtora roku. Niskie koszty ubezpieczenia. Inna sprawa, że chyba po prostu dobrze kupiłem, gdyż na rynku roi się od zajeżdżonych egzemplarzy mających kolosalne przebiegi. Warto poświęcić trochę czasu i przed kupnem obejrzeć kilka sztuk z różnych lat produkcji.

dodano 26.08.2010 22:44:21 przez

Totalnie przereklamowany samochód. Prowadzi się jak typowa niemiecka taczka. Drażnią skrzypiące plastiki ,a jeszcze bardziej ich wygląd a'la lata 80. Kierownica zmienia kolor względem jej środka (wersja czteroramienna). Co do awaryjności nie jest ona tak niska jak w przypadku starszych modeli. Na plus dostępność i ceny części ,na minus podatność na kradzież. Za wadę samochodu nie można uznać wyglądu i zachowania kierujących których często można określić mianem cepa lub volksdeutscha

dodano 18.09.2013 22:13:24 przez

Fatalnie ! silnik 1.6 kompletny niewypał, przy przebiegu 180tys. do kapitalnego remontu czy z polskiego salonu czy sprowadzony. 2 tys. zł na start przy zakupie Golfa z takim motorem. Mechanik powiedział mi, że te silniki są niewypałem, co 200 tys i remont, pierścienie, uszczelniacze itd itd. Po za tym psujący się mechanizm wycieraczek, centralny zamek, elektryka itd. Mój kolega również się w to wpakował i serdecznie odradzam. Jak VW to jedynie z silnikami TDI.

dodano 15.11.2004 15:09:35 przez

Najlepiej benzynowy. Bo cichszy i wmiare oszczędny. A nawet z instalacją gazową i tak tańszy od diesla, a koszy ekspluatacji podobne. Części tanie, serwis łatwo dostępny. Bardzo przestronny (jak na wymiary zewnętrzne) i cichy. Auto to jst raczej dla tych którzy sąnastawieni na długotrwałą bezproblemową ekspluatacje, ale jak o każde trzeba o nie dbać. Troszki specjalnie nie wymga, ale chociaż olej wymieniajmy regularnie :).

dodano 10.01.2002 20:03:03 przez

Zmnieniając z BRAVY (1,2) w której nic się nie działo i nadal nie dzieje przy przebiegu 145tkm myślałem że w Golfem będe jeżdzić całe życie.A jednak od początku coś się dzieje. Gdzie słynna jakość???? Za takie pieniądze. Nigdy więcej nie kupie VW. Wydając prawie 60tzł nie myślałem że co 2 tygodnie będe przyklejał tapicerke i siedział na dwóch cegłach(serwis nie uznał gwarancji mówiąc ze z winy użytkownika) NIGDY WIĘCEJ VW

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ Kompaktowe kombi musi być samochodem na każdą okazję, który sprawdzi się podczas dojazdów do pracy, szybkiej jazdy autostradą, czy wakacyjnego wypadu z kompletem pasażerów na pokładzie. Jak z tych zadań wywiązuje się Golf Variant z silnikiem 2.0 TDI?

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf - Hungaroring - 6 racing weekend Volkswagen Castrol Cup (1 wyścig) W pierwszym z dzisiejszych wyścigów zwyciężył Mateusz Lisowski, co nie jest niespodzianką. Niespodzianką jest za to 16-letni Paweł Krężelok, który ze stratą niewiele ponad 5 sekund do lidera zajął trzecie miejsce i zdobył swój pierwszy puchar. Podczas dekoracji zobaczyliśmy 3 polskie flagi!

Volkswagen Golf IV 1.6 16V 105KM 2000-2003 90