Konkurs - Poznaj Leona Cuprę

Niecodzienna moc na co dzień

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000

1% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 01.07.2014 15:26:12 przez

Ogólnie kupiłem auto od rodzinki z małym dzieckiem. Szukałem wraz z mechanikiem który cały dzień odrzucał auta bo coś nie pasowało. Trafił się ten Golf, oglądał go ponad godzinę na wszystkie możliwe sposoby, werdykt - zdrowa, bezwypadkowa maszyna. Po zakupie auto wstawione do drugiego mechanika, po przeglądzie werdykt - zdrowy, bezwypadkowy egzemplarz. Wymienione filtry i w drogę. No i tutaj po dłuższym użytkowaniu stwierdzam, że: plastiki niemiłosiernie trzeszczą wszędzie, słabe materiały w środku (podrapane uchwyty drzwi, cały panel deski rozdzielczej itp), zawieszenie tanie w utrzymaniu ale strasznie niekomfortowe-przy dziurawych drogach czuje się jak w czołgu. Dodatkowo ta nisko umieszczona osłona silnika... Co uskok, nierówność to ryje się tą osłoną. To tyle z takich pierdół. Mechanicznie: to problem z zawieszeniem, to przepływomierz padł, to opada wskazówka temp. silnika podczas jazdy (nie mogą znaleźć przyczyny-termostat i czujnik dobry), to elektryka wariuje (kierunkowskazy raz działają, raz nie, szyba się sama opuszcza do dołu...), to wentylator klimatyzacji siadł-po wymianie klima i tak nie chodzi (bo czynnik gdzieś uciekł i trzeba szukać gdzie). Mam już dość, nie dość, że brak komfortu to jeszcze non stop coś pada. Wiem, że to nie jest nowe auto ale bez przesady... Jedyny plus to te małe spalanie. Wiem jedno-przy uzbieraniu gotówki zmiana samochodu na wolnossącą benzynę. Wolę wydawać więcej przy dystrybutorze ale cieszyć się bezproblemową jazdą niż terkocącym dieslem w którym ciągle coś jest do naprawy.

dodano 10.03.2010 18:44:11 przez

Super autko!!! Dla mnie rewelacja. Jeżdże nim prawie 4 lata.Gdyby nie to ze jest 3 drzwiowy a potomek w drodze :) to bym nie myślał o zamianie na większy.Posiadam wersje Generation co daje fajne wyposażenie i tapicerke . Cos tam z zawieszenia wymienilem ale przy naszych drogach nie ma auta odpornego na dziury. Może nawet zamienie na tego samego tylko 5 drzwiowego. Spalanie idealne. Z elektryką żadnego problemu,klimatyzacja serwisowana również bez zarzutu. Autko daje satysfakcje z jazdy,jest szybkie i oszczędne. O Golfa bardzo dbałem,wszystko wymieniane regularnie,oleje filtry,świece,. Kupiłem go z przekręconą śrubą w misce olejowej wiec ja też wymieniłem. Nie ma za dużo bajerów elektrycznych więc nie ma sie co psuć. powiem tak-Fiat uno był dla mnie droższy w utrzymaniu prócz ubezpieczenia oczywiście:)

dodano 13.12.2011 08:52:44 przez

Kupiłem Golfa IV po wielu rozmowach ze znajomymi mechanikami. Miałem już dość Mercedesa W203, który się psuł. Ani wielki przebieg, rocznik w miarę młody a auto awaryjne. Dałem się namówić na golfa IV TDI 90 lub 110 KM do roku 2000 r. Muszę przyznać, że się nie rozczarowałem. W tym aucie nie ma się co psuć. Wymieniłem rozrząd i jeżdżę, jeżdżę i nic. Na stacje paliw też zaglądam rzadko. Auto ani małe ani też wielkie dla rodziny z jednym dzieckiem rewelka. Może jest trochę stare ale 100 razy bardziej niezawodne niż auta z przedziału 2000-2006 r. Na czasy kryzysu nie ma fajniejszego autka. No i muszę też pochwalić światła, zarówno drogowe i mijania są rewelacyjne. Jak dla mnie to są chyba lepsze niż w moim poprzednim aucie. W ciemno kupiłbym jeszcze raz golfa IV.

dodano 25.05.2013 06:58:03 przez

Auto kupiłem od handlarza sprowadzone z Holandii. Jeździłem nim przez 3 lata, średnio 20tyś. km rocznie. Odpalał, jeździł i nie sprawiał żadnych problemów zarówno w lato przy +35st. jak i w zimie przy -25st. Jeździł po autostradach, drogach krajowych, powiatowych i klepiskach, w korkach i nie w korkach, zarówno dynamicznie jak i spokojnie. Nie wiem co to laweta, awaria, przymusowy postój. Jeśli szukasz auta do jeżdżenia (ale nie całą rodziną) - trwałego, oszczędnego, taniego w utrzymaniu, a przy tym ładnie się prezentującego - nie widzę żadnej innej alternatywy jak VW Golf IV 1.9TDI 90KM. Dałbym mu 6 ale nie ma tu takiej oceny :)

dodano 20.01.2010 18:42:34 przez

Po dwóch latach eksploatacji mogę śmiało powiedzieć że to dobre auto. Przez ten okres miałem tylko jedną poważniejszą awarię ale to tylko i wyłącznie moja wina. Problem polegał na tym że tankowałem paliwo bardzo złej jakości bo chciałem zaoszczędzić i oszczędności moje skończyły sie po niecałym roku takiego tankowania jak silnik miał problemy z odpalaniem bez względu czy był ciepły czy zimny i do tego zaczął chodzić jak "traktor". Została wymieniona pompa wtryskowa i zaczełem tankować tylko na orlenie i już ponad rok jest to niezawodny samochód. Jest to auto godne polecenia i jak się dba o niego to naprawdę może długo służyć.

dodano 28.05.2009 12:15:15 przez

Auto godne polecenia. Mój egzemplarz został sprowadzony z niemiec. Wersja Generation zaskakuje jakością wykończenia. Silnik 90KM może nie jest szczytem marzeń jeśli chodzi o osiągi, ale po założeniu wtrysków 216 i chipa autko stało się bardzo szybkie i nadaje się do sprawnego wyprzedzania. Zawieszenie dobrze tłumi wszelkie nierówności, a jednocześnie zapewnia dobre trzymanie drogi. W czasie całego użytkowania nie zanotowałem poważnych usterek. Terminowa wymiana płynów i przeglądy zapewniają spokojne użytkowanie, bez strachu o niespodzianki. Ogólnie polecam każdemu, jeśli znajdziecie zadbany egzemplarz nie będziecie żałować:)

dodano 11.04.2012 21:23:51 przez

Golf IV TDI 90 KM to samochód dla ludzi ceniących sobie niezawodność, oraz ekonomię. Osiągi zapewniane przez ten silnik są wystarczające. Jak trzeba łyknąć TIRa to się go łyka bezstresowo bo silniczek naprawde fajnie się odpycha :) Co do wyglądu jest to ciągle ładne auto i może się podobać. Mi się podoba nawet bardzo :) Blacha w pełni ocynkowana dzięki czemu o rdzy możemy zapomnieć. Producent daje 12 lat gwarancji na lakier i perforacje blach więc to o czymś swiadczy.

dodano 25.01.2013 23:52:02 przez

Całokształt oceniam przeciętnie, a w zasadzie miałem ochotę wskazać, że "źle". Co oszczędzisz na paliwie to włożysz w samochód w formie napraw. Auto w sumie bardzo problematyczne jak na mit "niezawodnego diesla VW". Z zalet na pewno dostępność i ceny części (no poza niektórymi jeśli chodzi o cenę), jak również to, iż małym nakładem finansowym można podnieść niemal dwukrotnie moc i nic się z tym silnikiem nie dzieje gorszego niż przy seryjnej mocy.

dodano 11.08.2009 17:48:55 przez

Samochod posiadam od przebiegu 140000 km. powazna usterka zdarzyla sie w okolicach 240000 spadek mocy - przeplywomierz do wymiany. od tego czasu nic. wszystko dziala i jezdzi jak powinno. ostatnio po 320000 zaczynaja dochodzic zgrzyty z ukladu kierownicy. skrzynia od zawsze miala problem z wrzucaniem pierwszego biegu ale nic powaznego sie nie dzieje wiec nie ma sensu dlubac. Nalezy dbac o wymiane oleju filtrow itp a wszystko bedzie dzialac jak nalezy.

dodano 30.09.2012 20:49:43 przez

Stare ale genialne auto VW. Chyba najbardziej udany Golf. Kupiłem go ponad rok temu i to moje pierwsze auto w, którym tylko leje paliwo. Choć czasami zapominam, że trzeba go tankować bo na pełnym zbiorniku przejedziesz prawe 1000 km. W ciemno kupiłbym go jeszcze raz dizelka 90 lub 110 konnego. Wpadasz na autostrade jedziesz 140-150 i nawet tego nie odczuwasz. Wiele nowych aut może się od niego uczyć. Polecam. Polecam. Polecam.

Pewne oferty od dealerów

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Rocznik: 2011. Przebieg: 102 143 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 34 900

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Rocznik: 2012. Przebieg: 67 150 km. Silnik: 1.4 benzyna.

Cena: 44 900

Mitsubishi Lancer 1,6 117KM Sportback Invite

Mitsubishi Lancer 1,6 117KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Silnik: 1.6 benzyna.

Cena: 65 890 zł  ►  58 890

Zyskujesz 7 000Zobacz szczegóły »

Kia cee´d S

Kia cee´d S

Rocznik: 2012. Przebieg: 76 322 km. Silnik: 1.4 benzyna.

Cena: 35 100

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf R - w cieniu sławy
Volkswagen Golf R - w cieniu sławy W opinii publicznej zawsze stał w cieniu. GTI jest szybki. GTI świetnie się prowadzi. GTI to. GTI tamto. A co z nim? Przecież jest szybszy. Prawdopodobnie lepszy. Czy nie zasługuje na trochę uwagi? Przyjrzyjmy się ukrytemu w cieniu osiłkowi o złotym sercu. Volkswagen Golf R.

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Hungaroring - 6 racing weekend Volkswagen Castrol Cup (1 wyścig)
Hungaroring - 6 racing weekend Volkswagen Castrol Cup (1 wyścig) W pierwszym z dzisiejszych wyścigów zwyciężył Mateusz Lisowski, co nie jest niespodzianką. Niespodzianką jest za to 16-letni Paweł Krężelok, który ze stratą niewiele ponad 5 sekund do lidera zajął trzecie miejsce i zdobył swój pierwszy puchar. Podczas dekoracji zobaczyliśmy 3 polskie flagi!
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania Kolejny nasz pomiar spalania. W tym przypadku test wykonaliśmy na modelu Volkswagen Golf Sportsvan z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM. Zapraszamy do oglądania.
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja Legendarna wersja GTI doczekała się... elektrycznej odmiany. Producent deklaruje spalanie na poziomie 1,5 litra na 100 kilometrów. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej, oszczędnej legendy?

Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000 145