Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000

11% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 10.03.2010 18:44:11 przez

Super autko!!! Dla mnie rewelacja. Jeżdże nim prawie 4 lata.Gdyby nie to ze jest 3 drzwiowy a potomek w drodze :) to bym nie myślał o zamianie na większy.Posiadam wersje Generation co daje fajne wyposażenie i tapicerke . Cos tam z zawieszenia wymienilem ale przy naszych drogach nie ma auta odpornego na dziury. Może nawet zamienie na tego samego tylko 5 drzwiowego. Spalanie idealne. Z elektryką żadnego problemu,klimatyzacja serwisowana również bez zarzutu. Autko daje satysfakcje z jazdy,jest szybkie i oszczędne. O Golfa bardzo dbałem,wszystko wymieniane regularnie,oleje filtry,świece,. Kupiłem go z przekręconą śrubą w misce olejowej wiec ja też wymieniłem. Nie ma za dużo bajerów elektrycznych więc nie ma sie co psuć. powiem tak-Fiat uno był dla mnie droższy w utrzymaniu prócz ubezpieczenia oczywiście:)

dodano 13.12.2011 08:52:44 przez

Kupiłem Golfa IV po wielu rozmowach ze znajomymi mechanikami. Miałem już dość Mercedesa W203, który się psuł. Ani wielki przebieg, rocznik w miarę młody a auto awaryjne. Dałem się namówić na golfa IV TDI 90 lub 110 KM do roku 2000 r. Muszę przyznać, że się nie rozczarowałem. W tym aucie nie ma się co psuć. Wymieniłem rozrząd i jeżdżę, jeżdżę i nic. Na stacje paliw też zaglądam rzadko. Auto ani małe ani też wielkie dla rodziny z jednym dzieckiem rewelka. Może jest trochę stare ale 100 razy bardziej niezawodne niż auta z przedziału 2000-2006 r. Na czasy kryzysu nie ma fajniejszego autka. No i muszę też pochwalić światła, zarówno drogowe i mijania są rewelacyjne. Jak dla mnie to są chyba lepsze niż w moim poprzednim aucie. W ciemno kupiłbym jeszcze raz golfa IV.

dodano 25.05.2013 06:58:03 przez

Auto kupiłem od handlarza sprowadzone z Holandii. Jeździłem nim przez 3 lata, średnio 20tyś. km rocznie. Odpalał, jeździł i nie sprawiał żadnych problemów zarówno w lato przy +35st. jak i w zimie przy -25st. Jeździł po autostradach, drogach krajowych, powiatowych i klepiskach, w korkach i nie w korkach, zarówno dynamicznie jak i spokojnie. Nie wiem co to laweta, awaria, przymusowy postój. Jeśli szukasz auta do jeżdżenia (ale nie całą rodziną) - trwałego, oszczędnego, taniego w utrzymaniu, a przy tym ładnie się prezentującego - nie widzę żadnej innej alternatywy jak VW Golf IV 1.9TDI 90KM. Dałbym mu 6 ale nie ma tu takiej oceny :)

dodano 20.01.2010 18:42:34 przez

Po dwóch latach eksploatacji mogę śmiało powiedzieć że to dobre auto. Przez ten okres miałem tylko jedną poważniejszą awarię ale to tylko i wyłącznie moja wina. Problem polegał na tym że tankowałem paliwo bardzo złej jakości bo chciałem zaoszczędzić i oszczędności moje skończyły sie po niecałym roku takiego tankowania jak silnik miał problemy z odpalaniem bez względu czy był ciepły czy zimny i do tego zaczął chodzić jak "traktor". Została wymieniona pompa wtryskowa i zaczełem tankować tylko na orlenie i już ponad rok jest to niezawodny samochód. Jest to auto godne polecenia i jak się dba o niego to naprawdę może długo służyć.

dodano 28.05.2009 12:15:15 przez

Auto godne polecenia. Mój egzemplarz został sprowadzony z niemiec. Wersja Generation zaskakuje jakością wykończenia. Silnik 90KM może nie jest szczytem marzeń jeśli chodzi o osiągi, ale po założeniu wtrysków 216 i chipa autko stało się bardzo szybkie i nadaje się do sprawnego wyprzedzania. Zawieszenie dobrze tłumi wszelkie nierówności, a jednocześnie zapewnia dobre trzymanie drogi. W czasie całego użytkowania nie zanotowałem poważnych usterek. Terminowa wymiana płynów i przeglądy zapewniają spokojne użytkowanie, bez strachu o niespodzianki. Ogólnie polecam każdemu, jeśli znajdziecie zadbany egzemplarz nie będziecie żałować:)

dodano 11.04.2012 21:23:51 przez

Golf IV TDI 90 KM to samochód dla ludzi ceniących sobie niezawodność, oraz ekonomię. Osiągi zapewniane przez ten silnik są wystarczające. Jak trzeba łyknąć TIRa to się go łyka bezstresowo bo silniczek naprawde fajnie się odpycha :) Co do wyglądu jest to ciągle ładne auto i może się podobać. Mi się podoba nawet bardzo :) Blacha w pełni ocynkowana dzięki czemu o rdzy możemy zapomnieć. Producent daje 12 lat gwarancji na lakier i perforacje blach więc to o czymś swiadczy.

dodano 25.01.2013 23:52:02 przez

Całokształt oceniam przeciętnie, a w zasadzie miałem ochotę wskazać, że "źle". Co oszczędzisz na paliwie to włożysz w samochód w formie napraw. Auto w sumie bardzo problematyczne jak na mit "niezawodnego diesla VW". Z zalet na pewno dostępność i ceny części (no poza niektórymi jeśli chodzi o cenę), jak również to, iż małym nakładem finansowym można podnieść niemal dwukrotnie moc i nic się z tym silnikiem nie dzieje gorszego niż przy seryjnej mocy.

dodano 11.08.2009 17:48:55 przez

Samochod posiadam od przebiegu 140000 km. powazna usterka zdarzyla sie w okolicach 240000 spadek mocy - przeplywomierz do wymiany. od tego czasu nic. wszystko dziala i jezdzi jak powinno. ostatnio po 320000 zaczynaja dochodzic zgrzyty z ukladu kierownicy. skrzynia od zawsze miala problem z wrzucaniem pierwszego biegu ale nic powaznego sie nie dzieje wiec nie ma sensu dlubac. Nalezy dbac o wymiane oleju filtrow itp a wszystko bedzie dzialac jak nalezy.

dodano 30.09.2012 20:49:43 przez

Stare ale genialne auto VW. Chyba najbardziej udany Golf. Kupiłem go ponad rok temu i to moje pierwsze auto w, którym tylko leje paliwo. Choć czasami zapominam, że trzeba go tankować bo na pełnym zbiorniku przejedziesz prawe 1000 km. W ciemno kupiłbym go jeszcze raz dizelka 90 lub 110 konnego. Wpadasz na autostrade jedziesz 140-150 i nawet tego nie odczuwasz. Wiele nowych aut może się od niego uczyć. Polecam. Polecam. Polecam.

dodano 27.03.2003 14:39:16 przez

Auto jest super. Elestaczny silnik, oszczedny a przede wszytkim ogromna przyjemnosc jazdy a to za sprawa TDI. Mialem wczesniej Golfa IV 2.0 ale wymienilem na TDI. Bez porownania lepszy. Poniewiarz, u nas (Kanada) so tylko oferowane 90 konne TDI, ostatnio dozucilem Upsolute Chip (25 KM extra) i 16 calowe BBSy na Michelinkach i musze powiedziec ze rezultat jest wysmienity. Polecam i pozdrawiam.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 869 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ Kompaktowe kombi musi być samochodem na każdą okazję, który sprawdzi się podczas dojazdów do pracy, szybkiej jazdy autostradą, czy wakacyjnego wypadu z kompletem pasażerów na pokładzie. Jak z tych zadań wywiązuje się Golf Variant z silnikiem 2.0 TDI?

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf - Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja
Volkswagen Golf - Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja Legendarna wersja GTI doczekała się... elektrycznej odmiany. Producent deklaruje spalanie na poziomie 1,5 litra na 100 kilometrów. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej, oszczędnej legendy?

Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 90KM 1997-2000 143