Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Lisek, 14 lat temu
Silnik 1.6 FSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Bardzo dobre oświetlenie zewnętrzne.
Nie polecam, chyba że macie dostęp do darmowej stacji paliw z Pb98.
Silnik całkiem elastyczny, jak to benzyniak lubi wysokie obroty i ciągle mam problemy ze zmianą stylu jazdy z diesela. Problemem tego silnika jest to, że w mojej opinii tych 115KM nie czuć.
Ciężko się wypowiedzieć bo we wszystkich małych silnikach benzynowych skrzynie pracują w miarę dobrze.
Jak na golfa przystało zawieszenie ma charakteryzację dosyć sportową, więc troszkę twarde ale nie za bardzo, nie zachwyca mnie to jak głośno ono pracuje wcześniej jeździłem samochodem z 97 roku co prawda wyższej klasy, jednak kupując nowy samochód z salonu w tej cenie spodziewałem się czegoś więcej.
OK
Mam klimatyzację manualną, ale ona radzi sobie w końcu to mały samochód, jednak bardzo słabe jest nagrzewanie samochodu dopiero po 15 minutach jazdy w samochodzie robi się trochę cieplej.
Fotele to straszna lipa niewygodne źle trzymają na boki, poza tym podczas jazdy w fotelu kierowcy moje prawe kolano wbija się w plastikowy róg deski rozdzielczej, a gdy bardziej odsunę fotel od kierownicy to siedzę już za daleko a mam 181cm wzrostu więc jakiś niewymiarowy chyba nie jestem.
Oprócz miarę głośnego zawieszenie, to jest w miarę cicho, np. przy dużej prędkości
Zaznaczam że moja ocena dotyczy najbardziej zużycia paliwa, ponieważ mam jeszcze małe doświadczenia z przeglądami (ceny chyba normalne) a napraw jeszcze żadnych nie było. Paliwo wciąga jak smok, albo mam dziurę w baku albo panowie w Volkswagenie nie umieją wyliczyć spalania. Średnio miało być 6-7 litrów a jest koło 9 i to przy bardzo oszczędnej jeździe w większości poza miastem. Zdecydowanie nie polecam tego silnika, w ogóle nie ekonomiczny. Za kilka tys. złotych więcej mogłem mieć diesela, lecz niestety \"miły\" Pan w salonie przekonał mnie do tego silnika i jest to chyba najsłabszy punkt tego samochodu, przy spalaniu 12-13 litrów w mieście to mogłem jeździć jakąś sportową furą. Masakra
Cena wg mnie za wysoka. Samochód wcale nie odbiega od konkurencji tańszych marek.
Niezawodny jak na razie przebieg tylko 30.000 km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 FSI 115KM 85kW [l/100km]