Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

jaca, 15 lat temu
Silnik 1.6 FSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze tłumi nierówności jednoczesnie będąc cichym i elastycznym.
Udane auto.Polecam dla osob lubiących spokojną jazdę wtedy mozna zauważyc ekonomiczność silnik fsi, bez uszczerbku na elastyczności. Dobrze wykonany srodek, ładne nadwozie.
Silnik dosyć udany. Bardzo cichy i w miare elsatyczny. Dobrze wchodzi na obroty, ekonomiczny pod warunkiem zmiany biegów przy około 3tys. obrotów, zresztą powyżej staje się trochę głosniejszy. Bez trudu można zejść poniżej 9 litrów w mieście.
Doskonała paca skrzyni. Wybiera z harakterystycznym kliknięciem bez problemów.
Rewelacja, nie boi się zakrętów trzyma sie drogi jak przyklejony. Odpowiednio twardy ale pracuje elastycznie i cicho.
Dla mnie na 5. Mam czujniki cofania tak że żadne parkowanie czy cofanie mi nie groźne.
Tu tez się nie ma czego przyczepić, mi odpowiada stylistyka vw, rozmieszczenie przełączników takie jak powinno być. Może sterowanie radiem w kierownicy by sie przydało.
Grzeje i chłodzi super. Klima cichutka w ogóle nie odczuwalna. Nawiew na tył to dodatkowy atut. Brak zaparowanych szyb w czasie deszczu.
Nie ma problemów z tyłu i z przodu sporo miejsca, fotele przednie z dobra regulacją.
Dla mnie super cicho silnik szemrze jak pszczółka, zero drgań przenoszonych na karoserię, można zapomnieć że w ogóle pracuje.
W trasie najniżej udało mi się zejść 6,2 przy 120-130km/h, w mieście 8,6 jest możliwe do uzyskania pod warunkiem spokojnej jazdy i nie stania w korkach. Klima zwiększa spalanie o około 0,5 litra.
Udało mi się kupić prawie 11 tys. taniej od ceny z 2007 roku. Uważam że w tej cenie 58tyś, miałem do wyboru podobnie wyposażonego hyundai i30, warto było wziąść golfa nawet ze względu na niska utrate wartości.
Braka, jak na razie :)
Brak