Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Był to samochód, który kupiłem jako nowy w salonie. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Tak bardzo, że żal mi go było sprzedawać i teraz służy jako drugi samochód w rodzinie. Przez 7 lat eksploatacji (tu się przyznam, że trochę przedobrzyłem, ale do dzisiaj serwisuje w ASO) nie było żadnej awarii! Wiadomo rozrząd wymieniony po 90 tys km, olej co 15 tys itp, czyli to co trzeba zrobić. W związku z powyższym dopóki nie zacznie się psuć to zostanie w moim domu. Oczywiście nie wszystko jest idealne, ale są to drobnostki (o tym więcej w szczegółach)
Chodzi tak samo jak w momencie zakupu, czyli rewelacyjnie. Żadnej nierównej pracy - jak w zegarku. Mógłby chodzić ciszej i być mniej paliwożerny (7 litrów na setkę przy dość spokojnej jeździe to moim zdaniem dużo)
Bardzo dobra. Trzeba było się tylko przyzwyczaić do ruszania z pierwszego biegu (drży jak się w złym momencie puści sprzęgło i nie doda gazu)
Idealny (lepszy nawet niż w nowym Passacie, którym miałem już okazję jeździć). Świętnie się trzyma drogi na ostrych zakrętach. Bardzo mocna strona Golfa
Nie mam się czego przyczepić.
Wszystko tam, gdzie ma być. Poszczególne elementy wyposażenia wnętrza auta są tam gdzie mają być. Przyciski znajdują się w tych miejscach, gdzie mają wg mnie być. Nie trzeba niczego szukać - kontrolki rozmiar oraz informacje są czytelne i nie trzeba niczego szukać dekoncentrując się podczas jazdy. Można odpocząć psychicznie :)
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jak na kompakta miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażerów jest sporo. Wydaje się taki nieduży, ale nie ma co narzekać. W pracy jeździłem innymi kompaktami w podobnych rocznikach produkcji i przy chociażby takiej mazdzie3 to golf V to inna planeta - jest dużo więcej miejsca na nogi, a nawet ponad głową. Jedyną wadą jest mały bagażnik, ale tutaj mowa o przestrzeni dla kierowcy i pasażerów
Największy mankament piątki. Chodzi po prostu głośno. Do ok. 120 km/godzinę jeszcze jest nieźle, ale powyżej robi się nieciekawie. Powyżej 160 km/godzinę to już silnik wyje
Zastanawiałem się czy dać dobrze, czy doskonale. Okay - mógłby palić mniej, ale poza tym to nie miałem żadnych kosztów utrzymania poza przeglądami i wymianą paliwa, rozrządu itp. Jak na 8 lat użytkowania to doskonale. Koszty utrzymania są więc znikome nawet doliczając tych kilkanaście złotych w miesiącu na benzynie, którą możnaby zaoszczędzić, gdyby samochód mniej spalał
Kupując w salonie kompakt uważałem, że jest najlepszy w segmencie za te pieniądze, które mogłem wydać. Zdania nie zmieniłem do dzisiaj
Nie było żadnych
Nie było żadnych