Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

lukrak, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy - rewelacja.
Mimo wszystko jak na takie spalanie, to osiągi powinny być znacznie lepsze. Ale może prostota silnika odwdzięczy się większą niezawodnością niż turbosilniki TSI.
Bardzo dobra elastyczność. Przyspieszenie nie jest imponujące, zdecydowanie odstaje od silników z turbią, powyżej 3500 obrotów dość głośny. Prosta konstrukcja na razie nie sprawia problemów. Zdarzają się drgania na biegu jałowym.
Jak dla mnie chodzi idealnie, bardzo lekko, nie trzeba w ogóle używać siły. Na autostradzie przydałby się szósty bieg, który zmniejszyłby hałas i zużycie paliwa.
Zawieszenie tego samochodu jest perfekcyjne. Jeździ się bardzo wygodnie, auto trzyma się drogi na zakrętach jak przyklejone. Niski prześwit, zwłaszcza przy niskoprofilowych oponach, trzeba uważać przy większym obciążeniu przy garbach i wyższych krawężnikach. Jak wpadnie w dziurę, to dość głośno dają o sobie znać elementy zawieszenia.
Nie mam problemów. Bardzo dobrze się manewruje.
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką. Brakuje mi podłokietnika.
Bez większych zastrzeżeń.
Bardzo dużo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Zaskakująco dużo miejsca z tyłu. Bagażnik jak w hatchbacku - mały.
Przy wyższych prędkościach (powyżej 130 km/h) jest dość głośno. Poza tym bez zastrzeżeń.
No ekonomiczny to ten silnik nie jest. W ruchu wielkomiejskim 10-11 l/100 km. Na trasie, to wszystko zależy od stylu jazdy. Jadąc dość płynnie nie przekraczając 120 km/h spokojnie można uzyskać średnią 6,5 l/100 km. Przy szybszej jeździe i bardziej dynamicznej blisko 9 l/100 km. Moja średnia z 2000 km (jazda mieszana) wychodzi zwykle tak 7,5-7,7 l/100 km
VW zawsze się cenił. Nie można generalizować, bo dużo moim zdaniem zależy do danego egzemplarza. Dla mnie do zaakceptowania.
Z drobiazgów to żarówki: przez 3 lata wymieniłem obie ze świateł mijania oraz żarówka w rejestracji. Do drobiazgów (może trochę uciążliwych bo akurat było gorące lato) zaliczyć trzeba też awarię klimy (przerwał się przewód i wyleciał gaz). Naprawili na gwarancji.
Poważnych usterek brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 102KM 75kW [l/100km]