Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Kombi

handlowiec, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest naprawde super na nasze drogi. Japonczyki i francuzy sa daleko w tyle...
Ogolnie autko przyjemne. Jedyny minus to zuzycie oleju silnikowego ale tak podobno ma TDI... jesli bedziemy jezdzili w okolicach 2, 2,5tys obrotow. To jeszcze to w miare wyglada. Przy obrotach powyzej 3 tys obrotow czyli jesli ktos ma ciezka noge lepiej wozic ze soba banke z olejem, bo moze nam sie zapalic kontrolka oleju w najmniej odpowiednim momencie. Oczywiscie najpierw zapali sie zolta ale to takie niemile uczucie jak jazda z zapalona rezerwa..
silnik bez szalu. Ale tez nie mozna nazekac. Mozna to autko bujnac do 195km/h. Jak skonczy sie gwarancja to poszukam hipa.
Posiadam dwa takie golfy. 1.9TDI oraz 1.6 FSI Obydwa maja juz ponad 100000km. Autka w tygodniu pracuja w mej firmie a w wekend uzywane prywatnie. W golfie bezynie drugi raz wymiana lozysk w skrzyni. W dieslu srzynia ok. Mysle ze to kwestia techniki jazdy.
Jestem milo zaskoczony. Ponad 100tys po naszych drogach w 1.5 roku. I zadnych stukow piskow. Autka sa serwisowane i na kazdym przegladzie prosze o dokladne sprawdzanie zawieszenia. Tak wiec zawieszenie ok. Troszeczke sie obawialem jak zachowa sie tylne zawieszenie bo jest wielowachaczowe. WLASCICIELE PASSATA B5 wiedza o czym mowa. W passacie jest ono z przodu. Ale w golfie wielowachacze zastosowane z tylu sprawdza sie idealnie.
Przód, boki ok. Tyl juz gorzej. Warto zainwestowac w czujniki parkowania.
Jak to w VW. Wszystko na swoim miejscu. Bez zarzutu.
Bezproblemowo. Zima szybko cieplo. Latem milo chlodzi. Klima chodzi caly rok na 22stopnie.
Przod wystarczajaco. Tyl moglo by byc troche wiecej. Ale przeciez to jest golf. BAAArdzo duzy bagaznik jak to w kombi.
Kwestia przyzwyczajenia. Ja tam slysze silnik. Zona mowi ze jestem czepialski.
Przeglady troche kosztuja. Robilem je co 15tys. Teraz mam longlaifa i przeglad co 30tys. Wiec duzo lepiej.
Szukalem auta kombi. Przygladalem sie Kijance ale ze wzgledu na duza ilosc przejezdzanych dziennie km wybralem golfa. Pewnie tez dlatego ze po kilku latach golf bedzie trzymal dalej wartosc a kia raczej nie.
Jedyna usterka. Padl przeplywomierz przy 1000km. Ale bez problemu wymienili. Mechanik mowil ze jakas wadliwa partia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,7