Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

M, 15 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 140KM 103kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Ponad 140 KM (na hamowniach do 150KM). Przejechałem trasę z Barcelony do Polski centralnej prawie non stop i nie chciałem wysiadać. Spalił 6,5 l/100 km. Na niemeickich autostradach do 200km/h. Nic dodać - nic ująć.
Chyba jedno z lepszy aut w swojej klasie. Płacisz więcej , ale za parę lat bedze wiadomo jaka jest wartość tego auta. Wystarczy spojrzec na zadbane 10 letnie "czwórki" i jest wiadomo o co chodzi. Na pewno w detalach mogą byc lepsze auta. Wiem, że są to dobrze ulokowane pieniadzie.
Silnik o bardzo ciekawej, ale też skomplkowanej kostrukcji. Wysoki moment obrotowy od niskich obrotów, ładny dźwiek i cicha praca. Przy tej mocy bardzo niskie spalanie. Momentami mmam wrażenie duzej turbodziury przy ok. 3 tys. obr/min. Nie ma porównania do poprzedniego 1,6 FSI. Bardzo wyskoka kultura pracy silnika - po rozgrzaniu. Jedne z lepszych silników w klasie
Znam lepsze. Skrzynie 6 biegowe VW ( znam kilka), są za ciasno "upakowane". Moim zdaniem skrzynie 5 biegowe chodzą znacznie leipiej. Przy bardzo szybkim przelączeniu moze zgrzytnąć. Znam 2 auta z tymi skrzyniami (nie moje), które miały awarie tych skrzyń.
Trzyma drogi znakomicie. Auto na 16-kach. Momentami twarde. z tyłu weielowahacz - to czuć. Dla mnie prowadzi sie lepiej od Focusa, którym jeździłem i nowej Octavii, której długi "ogon" potrafi przesunąć tył. Maiłęm nim prawdziwy test łosia w praktyce - nawet nie było uślizgu (bez ESP. Komfort jest moim zdaniem wyższy od wielu innych aut tej klasy.
Słaba. Jedzie się jak w "twierdzy". Parkowanie tyłem "na czuja". Jestem wysoki więć do przodu OK. Niskie osoby maja problemy z widocznością do przodu. Znakomite oswietlenie drogi na światłach mijania. Drogowe - znam lepsze.
Tu jest super. Każda funkcja pod jednym "guzikiem". Brak przekombinowach MMI i innych dziwactw. Przez to szybko i przyjemnie. Szkoda, że nie ma w serii podparcia lędźwi ( komfort?). Jakość wykonania - jest kilka rzeczy, do których mozna się przyczepić. Niestety mam porównie do Forda Focusa, Skody Octavii, Nissana Almery i Fiata - więc się nie czepiam.
Jest OK. Czesem zaparowuje przy wyłaczonej klimie - w innych markach tez to się zdarza. Mógłby szybciej nagrzewać kabinę w zimie.
Dla kierowcy i psażera przód super. Mam 186 cm i ok. 130 kg. Wchodzę bez bółu. Nie znam wielu aut w tej klasie, gdzie przy pełnym odsunięciu fotela kierowcy nie siegam do pedałów. z przodu osoba nawet 2 metrowa powinna mieć OK. z tyłu za mna już nie jest komfortowo. Przy standardowym kierowcy przestrzeń z tyłu jest niezła.
Jeden z najcichszych silników jakie znam. w czasie jazdy do OK 140km jest super. w tej klasie rewelacja.
Zużycie paliwa przy tej mocy - rewelacja . srednia na moim komputerze to 6,4 litra na 100. Nie jeżdże non stop 140 ale też nie jesetm "żółwiem". Czasem lubię przycisnąć pod 6 tys obrotów, zwłaszcza przy ruszaniu (2 , 3 bieg) Miasto u mnie to ok. 20% całości. Przy umiejętnej nodze mozna tym autem dobrze oszczędzać i mieć swiadomość 140 KM pod maską kiedy są potrzebne. Paliwo 95. Przeglądy - po 15 tys - 650 złotych - trochę drogo - na razie nie narzekam. Naprawy - na razie brak. Serwisy to totalna porazka - lepiej nie mysleć co będzie gdy taki silniczek zacznie szwankować. W serwisach wszystkich marek jest całkowity brak ludzi kompetentnych. Jak są, to są to rodzynki na wagę złota i zaraz ich nie będzie!!! Wszyscy mądrzy ludzie w tej branzy są chyba za granicą. Wiem co mówie, bo znam od podszewki autoryzowane serwisy VW, Skody, Fiata.
Cena wysoka. Jakość zawsze moze być lepsze. Ale w czasach recyklingu nie oczekujmy więcej.
Małe drobiazgi - ale ja jestem "czepialski" Szyba kierowcy piszczy na gumie - gdy jest wilgoć. Czasem alarm nie domyka szyb - nie wina VW.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]