VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf VI - Oceń swoje auto

lista nadwozi Volkswagen Golf VI

lista silników Volkswagen Golf VI

Oceny Volkswagen Golf VI

2% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 16.09.2012 07:52:32 przez

Do zakupu golfa skłoniła mnie obiegowa opinia że to dobre auto , niestety opinie ludzi posiadajacych tylko niemieckie auta są nadwyraz nieobiektywne z racji tego że mogę sobie pozwolić na częste zmiany autoa zmieniam jak przysłowiowe rękawiczki. Golf w porównaniu do aut konkuręcji niejest w żadnym stopniu lebszy nie jest ale zato napewno droszy. Citroen C 4 , Astra, Focus,Megane , są tańsze i nietylko w zakupie ale i w ogólnej eksplatacji. Wiem to bo mam Focusa i Megane. Silnik niestety opinia mechaników jest tylko jedna "złom" ja przy zakupie nie posiadalem takiej wiedzy , wydawało mi się że auta VW są dopracowane nic bardziej mylnego przy 70 tyś bum i niema silnika. Materiały są dobrej jakości i są dobrze spasowane konkuręcja ma to samo. Spalanie i tu wyszło szydło z work niestety bjki ASO o małym apetycie na paliwo można sobie wsadzić w d.... spala min 9 -11 litra miasto Focus o 2 litry mniej a megane o 3 litry wniosek ekonomi w golfie niema . zawieszenie sztywne za sztywne na koleinach ( a są wszędzie ) skacze i staje się podsterowny , zimą sytulacja staje się jeszcze gorsza gdyby tylko wylaczyć ESP to odrazu bummm. Utrata wartości:ja od dnia zakupu patrząc na srednie ceny straciłem 47 tyś zł niema tu mowy o niskiej utracie wartości traci jak każde auto w polsce. Awaryjność golfy od V zaczeły tracić na jakośći niejest to żadna tajemnica widać to np:na cenach V są tańsze od nawet francuzow, co się dziej z nowym golfem to samo co z starym auto nie zostało poprawione niestety przeszło jedynie lifting,jak zawieszenie się sypalo tak się sypie , silniki 2,0 TDI 1.4 1.2 TSI to czołówka w rankingu awaryjności ( co się dzieje z tym WV moje dawne Passaty Bory byly proste i dobre a teraz ? ) O nawiewach , wyciszeniu nie piszę jest takie jak w innych autach minimalnie lepsze lub gorsze to nie jest najistotniejsza cecha dobrego auta. Ogulnie po przejechaniu 89 tys km stwierdzam że wydanie tak wielkiej kwoty pieniędzy niema uzasadnienia w faktach ( panowie VW się wsciekną ale prawda to prawda i nic tego nie zmieni ) pamiętać należy że,to nie! jest złe!auto a to co kto robi z własnymi pieniędzmi nikogo nie powino obchodzić w moim odczuciu ja swoje zmarnowałem.

dodano 24.11.2012 11:41:26 przez

Auto dobre ale niepokoją mnie negatywne opinie innych użytkowników VW, to powoduje że człowiek nie wie czy oni mają pecha czy ja szczęście, czy to szczęście wkrótce się nie skończy. Kiedyś VW nigdy nie zawodził a w grę wchodziły tylko drobiazgi. Wszystko było be bez znaczenia gdyby nie serwis ASO . Jeździsz z duszą na ramieniu bo ASO VW to najgorsze miejsce gdzie może trafić twoj samochód. InterWELM Bielsko jest królem znanym nie tylko w Beskidach. Dacie wiarę że Ludzie z Bielska i okolic jadą na serwis do SEATA z groźbą utraty gwarancji dlatego że w ASO boją się utraty sprawności pojazdu? Przez ASO nigdy nie zdecyduję się więcej na VW. Poza tym w ergonomii powinna następować ewolucja a ta jest gdy wsiądziesz ale samo wsiadanie i wysiadanie to wyzwanie nie dla mnie . Silnik super ole ta niepewność co do przyszłości rozrządu który wg VW się nie psuje nawet jak się popsuje, więc wtedy ASO uświadamia cię że jesteś idiotą bo oni powołani są nie do napraw tylko do uświadamiania przez obrażanie. W samochodzie czuć "programowanie jakości i trwałości" Wysoka jakość plastików to tylko u góry deski obudowa tunelu i listwy przy podłodze to już meksyk. " Dobre ale bez charakteru zawieszenie, oszczędny ale nie sam z siebie silnik mega miękki lakier wymaga od przyszłego nabywcy uwagi. Jeśli na VW można by było liczyć jak kiedyś , ASO było by zainteresowane zadowoleniem klientów , i wybierało się sprawdzone rozwiązania a nie nowości (lakier), a wpadki konstrukcyjne były by uzawane przez VW to samochód byłby idealny. W tej sytuacji możesz się poczuć jak użytkownik subaru z dieslem , gdzie niszczą sprzęgło bo nie umieją jeździć a użytkownik golfa niszczy napinacze rozrządu bo ... nie umie jeździć.

dodano 20.11.2011 02:17:49 przez

O Golfie już setki stron napisali dziennikarze motoryzacyjni. Auto jest po prostu dobre. Uosobienie esencji i poprawności. Z drugiej strony wiadomo, że nudne. Mój poprzedni Leon miał dużo ładniejszą i pociągającą linię. Ale komfort jazdy, pewność prowadzenia są na najwyższym poziomie. Na pochwałę zasługują też materiały we wnętrzu- naprawdę można poczuć się jak w aucie klasę wyżej. Silnik 1.4 TSI mogę śmiało polecić jeśli ktoś szuka bardzo satysfakcjonującej dynamiki przy umiarkowanym spalaniu-przy obecnych cenach ON by diesel się zwrócił to trzeba jeździć i jeździć, a poza tym nie ma tu problemów z FAP. Czy warto dopłacać, by mieć 1.4 TSI 122KM, zamiast 1.2 TSI 105KM? Powiem szczerze, jeśli ktoś jest w stanie przeboleć fakt, iż ma ponad 10 sekund do setki to chyba nie warto. Zamiast tego będzie się cieszył odczuwalnie niższym spalaniem i chyba większą trwałością(1.2 tsi ma prostszą budowę). Warto zwrócić jednak uwagę, że z silnikiem 1.2 wiele opcji wyposażenia jest chyba niedostępnych.

dodano 18.08.2012 13:56:06 przez

Auto posiadam od ponad roku, w tym czasie przejechałem niewiele ponad 37tys km, do zakupu skłoniła mnie m.in. opinia o niezawodności m-ki i funkcjonalne wnętrze; posiadam jeszcze Renault Megane II 1,5 dci którą przejechałem 150 tkm, Golfem jestem rozczarowany. Silnik od samego początku to kłopot ( taka "wada" fabryczna) Pozytywną stroną silnika jest ? kłamac nie BRAK POZYTYWNYCH STRON , przy dużych prędkościach robi się bardzo głośno, zużycie paliwa w mieście przy płynnym operowaniu pedałem gazu 8-9 litrów, najniższe osiągnięte na trasie 7.0 litra nie przekraczając 90-100 km/h. Z zawieszenia dochodzą stuki, (polskie drogi wykańczają zawieszenie golfa naprawa droga ) Ogólnie samochód może być,JEDEN WARUNEK 24h NA PARKINGU I NIC NIE NAWALI. Opinia o VW to stek bzdur gdy sąsiad gadał o swoim passacie B6 o awariach itp. myślałem że ściemnia a to mprawda wierzymy w polsce w bajki o niemieckiej dokładności ( większość produkcji Chiny,Indje, Brazylia ach ta niemiecka precyzja)

dodano 21.02.2012 10:14:43 przez

Mały; bagażnik, miejsca z tyłu, schowków, które na dodatek są niepraktyczne. Bardzo szybko brudzi się tylna szyba. Radio i podświetlenie zegarów ściemniają się jednocześnie. Brak funkcji szybkiego wyciszenia. W szybie -jazda noca- odbija się wyświetlacz radia i przycisk świateł awaryjnych. Brak dodatkowych (drugich) uszczelek w drzwiach, które są np: w golfie kombi czy skodzie oktavi. Pod znaczkiem VW służącym do otwierania tylnej klapy zbiera się woda, która zimą zamarza i utrudnia jej otwarcie. Osoby niskie muszą siedzieć zbyt blisko kierownic--cy, gdyż pedały są umieszczone za głęboko. Kierowca ma wówczas kolana za blisko poduszki kolanowej oraz utrudnione wysiadanie. Brak j.polskiego dot. funkcji i ich ustawień na wyświetlaczu MFA. Bardzo gruba instrukcja obsługi, w której jest pełno niepotrzebnych uwag i ostrzeżeń, a bardzo mało właściwej treści i konkretnej wiedzy.

dodano 25.11.2010 22:36:46 przez

Miałem do wyboru: Golf VI, Mazda 3, Opel Astra VI, Renault Megane. W każdym długo siedziałem i każdym jeździłem. Jeśli chodzi o wygląd Mazda i Astra VI bezkonkurencyjne. Jeśli chodzi o jazdę: Golf, jeśli chodzi o wygodę prowadzenia auta: Golf i Astra VI. Renault skreśliłem - fatalny układ jezdny, kiepski design zewn. i wewnętrzny, parę pomyłek - typu prędkościomierz w kształcie kuli, zagłowki pchające głowę do przodu itd, itd - lista zarzutów była długa Mazda 3 - ogólnie w miarę tylko jak na samochód o długości 4.45 m to ilość miejsca w środku nadawałaby się dla krasnoludków. Odpadł Astra VI i Golf - postawiłem na Golfa głównie ze względu na możliwe usterki wieku dziecięgo astry i parę mankamentów związanych z moim wzrostem - w golfie było wygodniej choć miejsca było trochę więcej w astrze. No i wnętrze Astry było duuużo ciekawsze niż Golfa. Ale cóż został golf

dodano 12.05.2010 18:27:51 przez

Biorąc pod uwagę, że nie jest to samochód klasy wyższej, oceniam, że własności trakcyjne, komfort i ergonomia są bardzo wysokie. Wyróżnić nalezy bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony osób, w przypadku zderzenia, czołowego lub bocznego (patrz crasch-test EuroNCAP. Bardzo wysoko oceniam pracę silnika TSI (wysoka wartość momentu obrotowego 200 Nm już przy niskich obrotach daje możliwości przyspieszania ruchu). Skrzynia DSG jest lepsza od przekładni hydrokinetycznej (ponadto bieg pełzający jest przydatny w korkach oraz podczad parkowania i cofania. Bezpieczna jest jazda w zimie i po mokrym (szeroki rozstaw kół, dobre wspomaganie kierownicy oraz ABS, ESP i twarde resorowanie). Dobrym rozwiazaniem jest otwór dla przewożenia nart wewnątrz samochodu (3 kpl nart + 3 osoby, wyprawa do Tyrolu)

dodano 14.07.2014 18:14:57 przez

Golf VI variant 4motion 1,6 TDI wersja comfortline - wykończenie wnętrza na dużą 5. świetne właściwości jezdne, wspaniale działajaca klimatyzacja (nowy Focus niech się schowa - wiem bo służbowo takim jeżdżę), wygoda podróży w golfie- GENIALNE siedzenia! Spalanie - na podstawie 50.000 km , śr. 6,3-7,0l/100km - 4motion! lato - zima, śnieg Do tej pory tylko leję paliwo , jeden przegląd, jedna żarówka stopu wymieniona niedawno. to mój 10 samochód przez 37 lat więc mam porównanie. Budżetowe golasy flotowe golfa varianta nawet się nie umywają do tej wersji. Gdyby VW robił kiedykolwiek SUV'a tak wykończonego , ale z silnikiem wolnossącym - miałby we mnie klienta...

dodano 09.07.2013 22:44:44 przez

Z posiadanych przeze mnie pojazdów, a mogę porównać do analogicznej generacji Focusa (za słaby silnik) i Civica (komuś innemu też się spodobał...) Golf wypada zdecydowanie na plus. Jest zwinny w mieście, wygodny w trasie, oszczędny kiedy tego potrzebujemy, bardzo dynamiczny i agresywny kiedy mamy na to ochotę. Nic się nie zepsuło... Jedyne na co mogę narzekać to mały bagażnik, mniejszy niż u konkurencji - tym bardziej że uparłem się przy pełnowymiarowym kole zapasowym (co notabene oszczędziło mi sporo kłopotu kiedy rozwaliłem oponę...). Jest to idealne auto dla 2 osób + ew. małe dziecko. Nie wyobrażam sobie oczekiwania na coś więcej od tego typu samochodu.

dodano 28.08.2012 18:46:39 przez

wiec tak, auto od nowosci w moich rekach, serwisiowane w aso jak instrukcja przykazala, po gwarancji przy przebiegu 60 tys km silni naprawa 2500 tys zł totalna porazka, przebiegi 80 tys km panewki wyjechane, pierscienie wytarte do granic wytrzymalosci, trza bylo wymienic silnik. Auto oszczedne na paliwie tylko 9.0 litra miasto super tanio się porusz nim? totalna porazka. Ludzie jak chcecie byc kumplami z mechanikami, byc z nimi na ty, to kupcie sobie GOLFA bo ja juz nie kupie nigdy tego zlomu, to powinno w dniu wyprodukowania od razu jechac do huty ta niemiecka dokładność.

Volkswagen Golf VI 175