Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

a - api, 11 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Do zakupu golfa skłoniła mnie obiegowa opinia że to dobre auto , niestety opinie ludzi posiadajacych tylko niemieckie auta są nadwyraz nieobiektywne z racji tego że mogę sobie pozwolić na częste zmiany autoa zmieniam jak przysłowiowe rękawiczki. Golf w porównaniu do aut konkuręcji niejest w żadnym stopniu lebszy nie jest ale zato napewno droszy. Citroen C 4 , Astra, Focus,Megane , są tańsze i nietylko w zakupie ale i w ogólnej eksplatacji. Wiem to bo mam Focusa i Megane. Silnik niestety opinia mechaników jest tylko jedna \"złom\" ja przy zakupie nie posiadalem takiej wiedzy , wydawało mi się że auta VW są dopracowane nic bardziej mylnego przy 70 tyś bum i niema silnika. Materiały są dobrej jakości i są dobrze spasowane konkuręcja ma to samo. Spalanie i tu wyszło szydło z work niestety bjki ASO o małym apetycie na paliwo można sobie wsadzić w d.... spala min 9 -11 litra miasto Focus o 2 litry mniej a megane o 3 litry wniosek ekonomi w golfie niema . zawieszenie sztywne za sztywne na koleinach ( a są wszędzie ) skacze i staje się podsterowny , zimą sytulacja staje się jeszcze gorsza gdyby tylko wylaczyć ESP to odrazu bummm. Utrata wartości:ja od dnia zakupu patrząc na srednie ceny straciłem 47 tyś zł niema tu mowy o niskiej utracie wartości traci jak każde auto w polsce. Awaryjność golfy od V zaczeły tracić na jakośći niejest to żadna tajemnica widać to np:na cenach V są tańsze od nawet francuzow, co się dziej z nowym golfem to samo co z starym auto nie zostało poprawione niestety przeszło jedynie lifting,jak zawieszenie się sypalo tak się sypie , silniki 2,0 TDI 1.4 1.2 TSI to czołówka w rankingu awaryjności ( co się dzieje z tym WV moje dawne Passaty Bory byly proste i dobre a teraz ? ) O nawiewach , wyciszeniu nie piszę jest takie jak w innych autach minimalnie lepsze lub gorsze to nie jest najistotniejsza cecha dobrego auta. Ogulnie po przejechaniu 89 tys km stwierdzam że wydanie tak wielkiej kwoty pieniędzy niema uzasadnienia w faktach ( panowie VW się wsciekną ale prawda to prawda i nic tego nie zmieni ) pamiętać należy że,to nie! jest złe!auto a to co kto robi z własnymi pieniędzmi nikogo nie powino obchodzić w moim odczuciu ja swoje zmarnowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

9,2