Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Radek, 9 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Golf V Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Spalanie, przyspieszenie, ładowność. Jedyną uciążliwą rzeczą w tym samochodzie jest głośny silnik, ale z tym musi się liczyć każdy kto kupuje diesla. Chociaż nie jestem znawcą i nie jeździłem w życiu tysiącem samochodów, z czystym sumieniem mogę polecić ten model każdemu.
Karoseria : 10 lat i ślady pojawiającej się korozji przy nadkolu to wynik delikatnie mówiąc mierny
Na tle konkurencji Golf może nie zachwyca wizualnie (dzięki czemu z drugiej strony moim zdaniem nie starzeje się jak np. Renault czy Mazda, ale to już kwestia gustu), ale technicznie to po prostu świetne auto dla każdego na każde warunki
Pomimo licznych legend jakimi owiany jest 2.0 TDI, mój o dziwo sprawował się bez najmniejszych zarzutów, a dopiero po sprzedaży dowiedziałem się, że przebieg samochodu był o 100 tys wyższy...
Działa bez większych zarzutów, chociaż szczerze mówiąc nie mam większego porównania, Golf był moim pierwszym autem i jednocześnie jedynym z manualną skrzynią biegów
Mi osobiście przeszkadzało elektryczne wspomaganie kierownicy, co w mieście, przy manewrowaniu może być błogosławieństwem, na trasie przy wyższych prędkościach staje się uciążliwe, chociaż może to moje zboczenie, porównanie mam tylko z BMW E90 i Mercedesem W211
Do przodu dobrze, do tyłu dobrze, na boki- średnio.
Po prostu wszystko jest na swoim miejscu, czyli dokładnie tam, gdzie się tego spodziewa kierowca
Jedna z głównych wad mojego egzemplarza. W lecie trzeba było czekać około 5-10 minut aż klimatyzacja zacznie w końcu działać tak jak powinna, w zimie podobnie rzecz się miała z ogrzewaniem. Parujące szyby często potrafiły niestety uprzykrzyć jazdę
Pasażerowie z tyłu nigdy nie skarżyli się na brak miejsca, wprost przeciwnie, ze zdziwieniem stwierdzali, że w teoretycznie większych samochodach komfort jazdy z tyłu jest zdecydowanie niższy, z przodu mogłoby być lepiej, ale w końcu to nie limuzyna tylko małe kompaktowe auto
Kolejne spore rozczarowanie, ale i w tym przypadku może to być tylko zbyt wysoko postawiona z mojej strony poprzeczka. Samochód był głośny, ale to w końcu diesel.
Wizyty w warsztacie niestety częste (raz na pół roku trzeba się liczyć z wydatkiem 500-800 zł), ale samochód nadrabia to z nawiązką kosztem części, dostępną masą zamienników i co najważniejsze, spalaniem
W swojej kategorii cenowej (15-20 tys. zł) nie widzę żadnego godnego przeciwnika
Poza częściami użytkowymi jak klocki, tarcze, amortyzatory, które zresztą starałem się wymieniać zanim się zużyły do końca, żadnych większych usterek nie zanotowałem
"dwumasa" odmówiła posłuszeństwa, jednak dziś już wiem, że nie przy 210.000 km jak sądziłem, a przy około 300.000, co moim zdaniem należałoby uznać za wynik co najmniej dobry, jednak znacznie wcześniej (ok. 260.000 km) miałem problemy z pompą oleju, pomimo stosunkowo niskich kosztów naprawy, uważam że jakiekolwiek większe wydatki przed 300.000 to porażka producenta

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

7,3