Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Corny, 7 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Raz wymieniłem i dalej jeździ.
Karoseria : Korozja!
Silnik : Ciągłe wycieki
Biorąc pod uwagę rok produkcji to auto dobre, fajnie się nim jeździ, jako pierwszy samochód.
Silnik dobry, 75KM to jednak trochę mało jak na 1.8. Zdarzają się przecieki oleju.
Czasem chrupnie przy wrzucaniu 1. biegu, zdarzyło się, że bieg 5. nie chciał wskoczyć, dopiero po przejechaniu 30km odblokowało się.
Amortyzatory dość trwałe pod warunkiem montażu lepszych części, nie tych najtańszych. Z układem ABS bardzo dobrze się prowadzi zarówno latem jak i zimą.
Może kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie w sam raz, nie miałem problemów. Przeszkadzać może brak el. lusterek, czasami w ciasnych parkingach przydałoby się.
Jak dla mnie i tej klasy samochód to jest dobrze.
Nie miałem większych problemów z wentylacją samochodu. Klimatyzacja sprawnie schładza i osusza wnętrze auta.
W moim wyciszenie jest dobre, dużo poupychanych mat, wiadomo jakieś szumy powietrza są, hałas przy prędkości 140km/h jest.
Może i części tanie ale dość często trzeba coś do niego wkładać, to popychacze zaworów, to maglownica, to wycieki na silniku, to płyn chłodniczy gdzieś ucieka, czujniki ABS padały jeden po drugim, teraz już jeżdżę na nich 4 lata ale czujniki zamontowane z tych droższych. Ogólnie tanie ale często coś trzeba robić.
Ciężko o zadbany samochód. Mój już był po jakiś przygodach, rdza nie daje o sobie zapomnieć: nadkola, próg, przy korku wlewu. Za tą cenę jako "przemieszczacz" lub dla młodego kierowcy albo do dojazdu do pracy to sprawdzi się.
Drobne usterki nie zdarzały się zbyt często. Czasem sam z siebie czujnik ABS padnie, po wjechaniu w dziurę to nie ma co się dziwić, ale jadąc drogą nagle zapaliła się kontrolka ABS, i raz świeci raz gaśnie aż dojdzie do momentu że świeci się cały czas. Jakby nieprecyzyjnie wskakuje bieg 1. i 5., czasami blokuje się przy wrzucaniu 5. biegu, wyczuwalny "trzask" przy obracaniu kierownicy.
Chłodnica przeciek, po wymianie uszkodził się kompresor klimy, maglownica przecieki, luzy w kierownicy. Wraz z przebiegiem wymiany wymagały popychacze zaworów i wałek. Jeżdżąc na benzynie brak innych usterek typu: pompa paliwa czy filtr.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

8,8