Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Marcin, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik z tą skrzynią działa na
Długo zastanawiałem się nad wyborem i ostatecznie wybór padł na Golfa ( ostatecznym powodem wyboru było wykończenie wnętrza, oraz perfekcyjne prowadzenie). Poprzednio miałem Volvo V60 D3 (od nowości) i byłem tym autem rozczarowany. Mam nadzieję że golf mnie nie zawiedzie. Jestem tym samochodem naprawdę zachwycony, może to dla tego że mój poprzedni samochód sprawiał mi naprawdę dużo problemów już od wyjechania z salonu. Golfa mam w wersji Highline z dodatkowym wyposażeniem w kolorze biała perła (kosztował prawie tyle co passat)
Jak na razie wszystko bardzo dobrze. Silnik bardzo cichy, dynamiczny. Wolałem dopłacić za mocniejszą wersję i jak do tej pory nie żałuje, po przełączeniu skrzyni na "sport" zbiera się naprawdę super
Skrzynia DSG - po prostu bajka. Zmiana biegów niewyczuwalna, to moja pierwsza skrzynia DSG - jest naprawdę świetna ( porównując z tą z Volvo wypada lepiej)
Zawieszenie sztywne ale zarazem komfortowe
Brak zastrzeżeń
jak to w volkswagenie - wszystko pod ręką
mam dodatkowo ogrzewaną przednią szybę, testowanie jeszcze przede mną
Bardzo duży bagażnik
nigdy więcej diesla
zakładałem że jak będzie palił tyle co mój poprzedni samochód (7.5l/100km) to będę zadowolony, po przejechaniu prawie 2000/km pali mi mniej niż zakładałem. Serwis na pewno będzie tańszy niż w Volvo
na pewno mógł być tańszy, ale jak będzie bezawaryjny to będzie ok.
za mało kilometrów na liczniku
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,4
6,4