Ocena kierowcy - Volkswagen LT I

Mario mariusz.korz@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 2.4 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1989
Volkswagen LT I 2.4 TD 90KM 66kW 1983-1996 - Oceń swoje auto
Polecam to auto jest poprostu brzydkie ale i sympatyczne zarazem. Jako samochód do pracy sprawia się rewelacyjnie nawet przy podwyższonym apetycie na paliwo
Rewelacyjna praca, bardzo cichy jak na tak dużego diesla ( 6 garków robi swoje). Bardzo żwawy szczególnie jak włączy się turbina mówiąc wprost 2 tonowe pudło potrafi wgnieść w siedzenie.
Bardzo dobra choć ma za krótkie biegi. Czasami przy 60 km/h trzeba włączyć 5 bieg bo zaczyna wyć. Ponadto wszystko dobrze z wyjątkiem odwrotnego układu biegów - jedynka do tyłu :)))
Poprostu rewelacja jest wygodniejszy niż auta osobowe, prowadzi się go dziecinnie prosto. Jednakże w niektórych modelach brak wspomagania (tak jest u mnie) także nie polecam do manewrowania po parkingach - ciągnie się go jak byka za rogi
Bardzo duża szyba przednia, duże lustra także same plusy
To jest poprostu prostokąt na kołach także o areodynamice nie ma mowy.
W zimie z grzejnika leci ukrop. Mam wersję z siedzeniami i jak się motor nagrzeje to w środku jest bardzo ciepło.
Jest poprostu ogromny, szeroki (najszerszy w swojej klasie - 2m i 4 cm szerokości mówi za siebie - sprintery i nawet nowe VW LT się chowają
U mnie silnika nie słychać a posiadam wersję rządową - była straż pożarna. Jak na silnik w kabinie - rewelacja
No 2,4 litra i to na turbinie musi pociągnąć - miasto ok 14l, trasa 10l
nic dodać nic ująć wolę vw niż jakąś kaczkę czy MB 100
149 tyś oryginalnego przebiegu - wymiana poraz pierwszy paska rozrządu. Standardowo olej dość często bo co 7,5 tyś. Poza drobnymi śladami korników na karoserii dosłownie nic go nie boli
Popychacz hydrauliczny rozrządu odmówił posłuszeństwa. Z wyjątkiem tego nic nie zanotowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 90KM 66kW [l/100km]

11,6