Ocena kierowcy - Volkswagen Lupo

Omett, 10 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Lupo 1.4 16V 75KM 55kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mimo dość ostrej jazdy i nie oszczędzania go na dołkach, w zawieszeniu nic się nie wytłukło, ani nie zużyło. Naprawdę jest pancerne.
Przeniesienie napędu : Ze skrzynią cały czas było coś nie tak
Silnik : Niby nic się z nim nie działo, ale brał troszkę za dużo oleju
Układ elektryczny : problemy z el. szybami
Auto idealne do miasta, zwłaszcza z instalacją gazową. Samochód dla kogoś, kto potrzebuje się tylko przemieszczać z punktu A do punktu B i nie przejmuje się \'\'damskim\'\' wyglądem samochodu. Mały niemiecki czołg, nawet zaniedbany odwzajemnia się bezawaryjnością. Lałem tylko gaz i olej i byłem tego samochodu zawsze pewny. Nie polecam mieć nim wypadku: przy zderzeniu czołowym z auta nic nie zostało, ale ja tu jestem i piszę tę opinię, dlatego nie jest tak z nim źle pod tym względem :)
1.4 16v z LPG w tej budzie bardzo dynamiczny, mały miejski wariat. Można się było czuć dość pewnie za kierownicą. Nawet w trasie dawał radę, spokojnie można było utrzymywać 150 km/h na expressówce czy autostradzie. Z wad, to brał za dużo oleju, ale nie przeszkadzało mu to w dynamice jazdy.
Moim zdaniem największa bolączka tego auta. Od samego początku były problemy ze skrzynią, chodziła topornie, zgrzytała i tak zostało jej do samego końca.
Bez zarzutu, auto doskonale się prowadzi, słucha się kierowcy, nie da się złego słowa powiedzieć
Widoczność w tak małym samochodzie można zostawić bez komentarza. Auto małe, szyby duże, więc widać wszystko dookoła bez żadnego problemu.
Główna bolączka to brak zamykanego schowka, tak to wszystko pod ręką i instynktownie można się obsługiwać wszelkimi pokrętłami i przyciskami.
Bez zarzutu
Dla dwójki osób z przodu w aucie jest sporo miejsca, aby wygodnie się przemieszczać. Miejsce z tyłu niestety bez komentarza, dla dzieci.
Przy normalnej jeździe w środku bardzo cicho, przy prędkościach autostradowych zaczyna się robić głośno i nieprzyjemnie.
Autem jeździłem głównie po mieście, nie spalił mi więcej niż 8,4 LPG, co uważam za rewelacyjny wynik, ponieważ nie jeździłem ekonomicznie, ani tym bardziej go nie oszczędzałem. W trasie jest to niecałe 6 litrów LPG, a więc wynik dość śmieszny, można podróżować praktycznie za darmo.
Drogi przy zakupie, bardzo tani w utrzymaniu i podejrzewam, że dość łatwo go sprzedać. Stosunek jakości do ceny uważam za idealny.
Auto praktycznie niezawodne, przestała mi się otwierać prawa szyba z panela od kierowcy i to była jego jedyna usterka.
Jak dbasz, tak masz. Ja nie dbałem o niego w ogóle i z poważniejszych awarii miałem też tylko jedną: urwana poduszka pod skrzynią. Koszt razem z wymianą - 140zł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,6