Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Zadowolony, 12 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automat DSG7 jest po prostu rewelacyjny - pali mniej więcej 2 litry mniej niż Mercedes C180 z manualem, który miałem wcześniej.
Bardzo fajne auto - osobiście wybrałem pakiet R-line + szklany dach + automat DSG7. Miałem wcześniej sporo samochodów [ostatnio Mercedes C180 a wcześniej Accord też w automacie] ale to jest auto, z którego jestem najbardziej zadowolony. Rewelacyjne spalanie [jak na ten silnik i wielkość auta]. No i nigdy nie myślałem, że kupię sobie VW, ale ten design jest naprawdę udany.
DSG7 - drogo, ale naprawdę warto było dopłacić.
Jak na mój gust trochę zbyt miękki jak na charakter auta - ale jeżdżę na razie na zimowych oponach, może po założeniu lata będzie lepiej.
Do tyłu jest kiepsko, ale wolę wyprzedać niż być wyprzedanym, a parkowanie prawie wyłącznie na czujnikach.
Pierwszy raz jadąc z czteroosobowa rodziną na narty nie musiałem zakładać boxu na dach [seryjny rękaw na narty]
Jestem zaskoczony jak ekonomiczne potrafi być to auto. Jeżdżę głównie po mieście w korkach i nie często zdarza się aby spalanie przekraczało 9 litrów - to naprawdę dobry wynik w takich warunkach.
Za porównywalną kwotę nie byłbym w stanie kupić podobnego auta [brałem pod uwagę C20 lub Accorda] a wielkość upustu też była dla mnie miłym zaskoczeniem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

9,5