Ocena kierowcy - Volkswagen Passat CC

Marcin Poznań, 12 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spodziewałem się naderwanych nerek a mam wysoki komfort.
Pół roku szukałem odpowiedniego auta, porównywałem z: Peugeot 508 - stalowe zawieszenie bez amortyzatorów, Avensisem - fajnie, lecz zwyczajnie, C5 - tu zdejmuję czapkę ale jednak nie, ranault Latitude - rozciągnięty Polonez - największy zawód, Insignia - ciaśniej niż w Golfie, do tego awaryjność.
Jednostka napędowa wymaga przyzwyczajenia, jest naprawdę dynamiczna, ale należy się do niej przyzwyczaić, w niczym nie przypomina vw 1,8T 20V, czy też silnika turbo saab-a. Jednak po kilku dniach jazdy można już wyczuć pazur. Jak na 160KM i 1,8 litra - klasa sama w sobie, 8s do 100km/h i ponad 220 km/h, zawsze chętnie i cicho. ODRADZAM DIESLE ZE WZGLĘDU NA AWARIE.
Wszystkie biegi wchodzą jak w limuzynie. Tylko to nie jest do końca limuzyna, zbyt długi skok dźwigni zmiany biegów nie pasuje do cc. Niesportowo, niefajnie, jednak przy spokojnej jeździe jest OK.
18 calowe felgi, sportowe zawieszenie i mimo wszystko duży komfort, BRAWO VW, nie wiem, czy mogło być lepiej:)
Do przodu doskonale, reszta jak w coupe, w Celice z tyłu nic nie widać, a tu jednak coś widać...
Bez zbędnych słów- wzór w swojej klasie.
Przy -10 na dworze nagrzewa się zbyt długo daję ocenę 3-, po za tym wentylacja na 6, klima na 6, hałas 6.
Jest tu o wiele więcej miejsca niż w 911, więcej niż w TT, Celice, i nawet jest tylna kanapa. Nawet Corvette nie jest tak wielka. Tylko Teście go nie lubią, ale to przecież zaleta:)
Nie do wiary, porównywalnie do Merca, Bmw, Jaguara ale nie do Lexusa. Jak na VW, to wielkie pozytywne zaskoczenie. Nawet powyżej 160km/h opływające powietrze nie \"gwiżdże\" jak w zwykłym Passacie. UWAGA, przy 220km/h można rozmawiać nie krzycząc.
Zimą w dużym zakorkowanym mieście 13-14l/100 Przy temperaturach powyżej 5 stopni w plusie ok 11/100. Autostrada w pośpiechu - 8-13l/100. Polska \"trasa\" ok 8l/100. Przy jeździe 70 - 100km/h na autostradzie 5-6l/100 Żeby palił mało, należy jechać zgodnie z zaleceniami komputera.
No tani nie jest, ale za 120 tys można mieć kawał samochodu, który każdego dnia podoba mi się bardziej.
Wszystko w szyku.
Wszystko w szyku