Volkswagen Passat B3 Kombi - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Passat B3 Kombi

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,22)

dodano 05.11.2005 16:53:41 przez

Auto przyprowadziłem z Niemiec (combi -2004r stan licznika 126 tys. km) i bez problemu przeszło badania techniczne. Przy 128 000 km. przerobiłem na gaz i nie mam żadnych problemów, miesięcznie robię ok. 1200 km, średnie spalanie gazu w okresie wiosenno-jesiennym w cyklu mieszanym (miasto 20% - trasa 80%) 9 - 9.5 litrów, benzyny 7.5 -8 litrów. Trzeba pamiętać o wymianie paska rozrządu po 100 000 km. Silnik jest trochę słaby bo ma 75 KM na benzynie ok. 68 KM na gazie i jak jadę załadowany to jest za słaby, ale nie chodzi o wyścigi. Jako auto rodzinne jest idealny, zamienniki-części tanie i dobrej jakości, mechanicy, którzy naprawiają mi auto dobrze wyrażają się o tym modelu B3 typ 35I, zwłaszcza o zawieszeniu potrafiącym wytrzymać nasze drogi, jeżeli chcemy korzystać z ASO to trzeba się liczyć ze sporymi wydatkami. Są problemy z włączaniem 1 i wstecznego biegu, oraz trzaski plastików z tyłu jak jedziemy po dziurach ale ten typ tak ma. Po przejechaniu 17 tys. km (po naszych dziurach) i listopadowej 2005r. rejestracji główne usterki to: tylne opony do wymiany. Auto jest zwrotne, dobrze trzyma się drogi i jest pakowne, zwłaszcze po rozłożeniu tylnych kanap. Według mnie ma trochę słabe hamulce (przód tarcze, tył bębny), może modele z mocniejszym silnikiem mają lepsze. Warto zaznaczyć, że jest to auto typowo rodzinne.

dodano 17.04.2010 14:31:58 przez

Z duzym zalem zegnam sie z Passatem. Dojezdza 400 tys km, konczy 19 lat. Troche rdzewieje, ale w sumie nic powaznego. Silnik dziala jak nowy, nie bierze oleju, plynu chlodniczego. Technicznie rzecz biorac samochod jest wciaz nienaganny. Przez prawie 10 lat uzytkowania (kupilem, gdy samochod mial juz przejechane 290 tys. km.) zdarzyly sie rozne naprawy. Z powazniejszych: wymiana sprzegla, poduszek pod silnikiem, tylnych sprezyn, wszystkich amortyzatorow, nagrzewnicy, chlodnicy. Regenerowalem osprzet: alternator, rozrusznik, wspomaganie kierownicy, tylne zaciski. Zdarzylo sie tez kilka drobnych, ale trudnych do zdiagnozowania awarii, jak. np. naderwany jeden z przewodow od potencjometru gazu czy gasnace kontrolki (zimne luty w tablicy z zegarami). W sumie tylko raz samochod odmowil posluszenstwa (cewka). Kilka drobiazgow naprawde denerwowalo, jak np. niezamykajace sie drzwi (pomoglo rozebranie i nasmarowanie zamkow). Ale nie byly to kosztowne naprawy. Zal sie rozstawac, ale wiek robi swoje. Troche strach jechac takim staruszkiem na dluzszy dystans. Cos mi jednak mowi, ze tak trwalych, wygodnych, udanych samochodow juz sie nie produkuje i nie bedzie produkowac.

dodano 16.02.2013 23:44:14 przez

Moją b3 sprowadził mi znajomy z Niemiec. Samochód z 1993 r . Przebieg 145 tyś km , patrząc na kierownicę i nakładki na pedały miał smiało pod 300 tyś km.Zrobiłem nim w Polsce ponad 50 tyś km ,gł w mieście . Blach w b.dobrym stanie , nie licząc małych ognisk rudy na tylnej klapie. Samochód przestronny jak jasna cholera .Mając 1.84 wzrostu pasażerowie za mną mieli odpowiednio duzo miejsca na nogi.Co do pozycji za kierownicą :brakowało trochę podłokietnika . Jeśli chodzi o usterki, awarie , wymiany części podlegających eksploatacji : rozrząd kompletny 400 zł wraz z wymianą(serwis) ,końcówki drążków ,tuleje i sworznie wahacza,pompa paliwa , prowadnica przedniej szyby ,czujnik ciśnienia oleju,kable zapłonowe... i pewnie parę innych drobiazgów. Wszystkie te części nie są w stanie nadwyrężyć stanu konta przeciętnego Kowalskiego. W tej cenie jest to fura godna polecenia , sam się zastanawiam nad jej ponownym kupnem jako okazjonalny wół roboczy tylko ,że w dieslu. Mam 26 lat ,od 7 lat prawko oraz 250 tyś km za sobą . jeżdżę na co dzień fiatem doblo , a dla przyjemności w weekendy 300 konnym nissanem 200 sx.

dodano 08.04.2004 03:15:43 przez

Cena wydana na zakup, wydawała mi się wtedy wysoka, dlatego miał to byc samochód, który miałem sprzedać za pół roku i na którym miałem wtedy jeszcze zarobić. Jednak w miarę upływu czasu doszedłem do wniosku, że nie zależy mi na sprzedaży, bo chyba nie przez przypadek go kupiłem. Okazał się strzałem w 10, bo jak dotąd nie mam żadnych poblemów z nim, a ta przestrzeń jak najbardziej mi pasuje. Nie ma takiego wyposażenia i tyle miejsca jak Mercedes (np 124 - taki miałem), ale też nie kosztuje tyle, i nawet w moim przypadku lepiej jest u Passata z bezawaryjnością. Teraz się już zestarzał, więć już niedlugo trzeba bedzie go zmienić, a zatanawiam się teraz tez na czymś z rodziny VW Audi, może własnie Passat B5 wygra z A4. Jak na razie wygrywa!! :)

dodano 11.01.2011 16:52:50 przez

Kiedyś moje marzenie - dzisiaj gdy już go mam to emocje opadły ;-) Duże, wygodne auto dla rodziny. Doskonałe na wakacyjne wypady. Nadaje się do pracy jako wół roboczy. Wytrzymały. Jednak ma dużo wad takich jak trzeszczące i stukające plastiki, głośna praca zawieszenia, zbyt mułowaty silnik, duże zużycie paliwa (gdyby nie gaz to była by tragedia), zbyt wygórowana cena zakupu w stosunku do wyposażenia. Mimo tego, że jeździłem gorszymi autami (np. Opel) zawiodłem się na przereklamowanym passacie. Następne auto będzie prawdopodobnie Francuskie - od pancernej konstrukcji (Pancervagen) bardziej cenię komfort....

dodano 02.08.2007 15:20:15 przez

Sprowadziłem zadbany egzemplarz z Berlina, który miał tylko dwóch starszych właścicieli. Garażowany (zero rdzy) i regularnie serwisowany (książka) jak dotąd sprawuje się wyśmienicie. Wcześniej jeździłem fiatem sieną z 1999 r i za nic nie chciałbym go z powrotem ;-) Kupując starszego passata nie zwracajcie uwagi na rocznik, lecz TYLKO na jego stan techniczny i wizualny. Czasami warto też "dopłacić", gdyż chytry dwa ray traci... Dmucham i chucham na staruszka, ponieważ wyznaję zasadę: "DBASZ TO MASZ"

dodano 06.06.2003 08:18:00 przez

Amerykańska wersja, trochę zawieszenie juz stuka (sworzeń jedna strona) i trochę kłopotów z silnikiem po założeniu instalacji gazowej. Poza tym w miare bezawaryjne auto. Drobne usterki - klamka dzwi, czujnik temperatury... trochę problemu z częściami (w końcu wersja idaca na export) ale za to bogatsze wyposażenie, problem z rejstracją - Pani w urzedzie nie mogła pjąć że wersje na export posiadają dwa numery Vin. Polecam. A jak nie Passat to Volvo 850 Combi lub Saab: -D

dodano 26.02.2009 11:29:13 przez

passat GT 4x elektryczne szyby Silnik 1,6TDI troche słaby jak na kombi, ale 175km/h jeszcze z niego wycisnąlem, jak go kupiłem to miał 170tyś przebiegu ale to niemożliwe przy 19letnim samochodzie :P teraz ma 265 tyś ale jeszcze sie trzyma od zmiany do zmiany dolewam niecały litr i to dlatego że troche cieknie z pod obudowy zaworów i turbosprężarki. w ciągu 2 lat poszły mi 2 akumulatory kager i centra teraz mam boscha ale to chyba wina sprzętu audio (dwa wzmacniacze ;)

dodano 14.04.2006 15:32:14 przez

sprawny,niezawodny,przyjemny i przestronny. moze nie dynamiczny ale wystarczajacy silnik, dobrze serwisowany nie powinien zawiesc - kupilem swego czasu dosc zadbany egzeplaz, doprowadzilem go do pozadku i na przestrzeni 70tys km. wymienilem: rozrzad (co 60 tys), olej (co 8tys), swiece co 25tys i po zmianie na gaz, przewody (tak jak swiece), klocki x2, termostat i amortyzatory z tylu. moj pedantyczny ojciec chce ten samochod odemnie kupic - to mowi samo za siebie

dodano 26.03.2005 21:41:35 przez

Auto bardzo przestronne, świetny silnik 2.0 115KM - udany kompromis pomiędzy mocą a spalaniem, świetnie wyposażony (poduszki, skóra, pełna elektryka, ABS, ogrzewanie postojowe WEBASTO, tempomat, komputer) - różne są gusta - ja stawiam zdecydowanie na auta niemieckie, poza tym co do samego Passata, to podobno roczniki 1989 - 1993 były najlepsze, a późniejsze coraz bardziej awaryjne (zwłaszcza od 1997 wzwyż - nieszczelne silniki i notoryczne awarie zawieszenia).

Demonstracyjny Hyundai i40 COMFORT

Demonstracyjny Hyundai i40 COMFORT

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.7 136KM, diesel.

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 10 km. Silnik: 2.0 177KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Passat, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat - VW Alltrack, Na każdą okazję
Volkswagen Passat - VW Alltrack, Na każdą okazję Na ryby, na grzyby, na lwy by...śpiewał niegdyś Kabaret Starszych Panów. Chyba podobna melodia chodziła po głowie decydentom z Volkswagena, bo zlecili oni inżynierom opracowanie wariantu Passata, który własności jezdne wersji 4MOTION połączyłyby z większym prześwitem i możliwością jazdy w lekkim terenie. Tak powstał model Alltrack, który zaprezentujemy w tym odcinku.

Volkswagen Passat B3 Kombi 401