Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

Pasek, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Passat B3 Kombi 2.0 115KM 85kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Auto bardzo przestronne, świetny silnik 2.0 115KM - udany kompromis pomiędzy mocą a spalaniem, świetnie wyposażony (poduszki, skóra, pełna elektryka, ABS, ogrzewanie postojowe WEBASTO, tempomat, komputer) - różne są gusta - ja stawiam zdecydowanie na auta niemieckie, poza tym co do samego Passata, to podobno roczniki 1989 - 1993 były najlepsze, a późniejsze coraz bardziej awaryjne (zwłaszcza od 1997 wzwyż - nieszczelne silniki i notoryczne awarie zawieszenia).
Silnik staje się słyszalny dopiero przy wyższych obrotach, dobry kompromis pomiędzy mocą, a spalaniem. Udało mi się osiągnąć na trasie spalanie 6 litrów (a na V-Power Racing 99+ nawet 5,5 litra/100km), na gazie oczywiście więcej.
Trzeba uważać, bo czasami rusza się z trójki, poza tym wsteczny jest strasznie oporny
Świetnie trzyma się toru jazdy, ale jak na polskie drogi jest zbyt twardy
Widoczność znakomita, ciągle jednak przyzwyczajam się do sporych rozmiarów auta, zwłaszcza przy cofaniu (kombi)
W upały klimatyzacja jest niezastąpiona, w zimie wsiadam do ciepłego wnętrza, bo mam WEBASTO :)
Super - z tyłu również, nawet przy maksymalni odsuniętych przednich fotelach jest sporo miejsca na kolana (a mam 195cm wzrostu)
Poza skrzypiącą roletą bardzo dobre
na benzynie od 5,5 do 10 litrów (byle gdzie nie tankuję), na gazie baardzo różnie (9 - 12,5), jednak jak na tą masę i poj. silnika bardzo dobrze
Ja zapłaciłem niemało - teraz są dużo tańsze, ale TRZEBA BARDZO UWAŻAĆ NA AUTA SPROWADZANE!!!! - nie kupujcie na własną rękę bez konsultacji z zaprzyjaźnionym mechanikiem i KONIECZNIE zróbcie diagnostykę podwozia sprawdzając, czy auto jest "proste", bo kolega kupił Opla i na prostej i suchej drodze przy 70km/h obróciło go 4 razy!!!
parę drobiazgów musiałem porobić, części niestety nie należą do najtańszych - moduł zapłonu, czujnik ABS, zamki itd.
jak na razie nic
Volkswagen Passat B3 Kombi