Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Sedan

Passat 2.0 z 1993r, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Passat B3 Sedan 2.0 115KM 85kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Powoli będę zpełniał okienka swymi uwagami gdyż dopiero za pare dni stanę się właścicielem takiej FURY z rocznika 1993.Powiem tylko, że chodziło za mną kupno takiego egzemlaża, choć mam możliwość kupna "jakiejś nówki" w rozsądnej cenie i o ograniczonym apetycie na paliwo.Pare dni temu przejeżdżałem obok małego salonu wchodze a tu.....stoi 2 litrowa czarna bryka z 1993r ze spojlerem na klape no i "załapałem się" .Przebieg 179tyś.km posiada ABS,automatyczną klime,szyby elektr. blacha,lakier wygląd zewnętrzy i wewnątrz OKI /oby potwierdziło podczas eksploatacji/,central zamek+autoalarm.Jak się okazało wóz dzień wcześniej przyjechał z zachodu.Zaklepałem go odbiór w tym tygodniu.Po odebraniu zrobię test na benzynce montuję gaz no i w drogę.Ciekawe jaki będzie miał apetyt na paliwo,a muszę sie przyznać że preferuję dynamiczna jazdę.Odwiedzę to forum po opróżnieniu pierwszego zbiornika z benzynką lub gazem(podejżewam benzyna by mnie "zjadła"-ponad 30zł na 100km) 17.12.2004-mam go od wczoraj 28.12-zakładam gaz
Nie mogę jeszcze nic powiedzieć zrobiłem zbyt krótką próbną trase ,ale kopyto to ma. 17.12.2004-mam go od wczoraj 28.12-zakładam gaz 24.01.2005-dla mnie rewelacja 11.02.2005-spoko przy 80km/h wchodzi 5 i aż prosi się o szusty bieg 17.02.2005-wyciągam już 170km/h 06.04.2005-no i dorobiłem się-czekam na fotki z FOTORADARU,oby były wówczas wyłączone
Wstępnie jestem zadowolony Cóż zaczynam dopiero z nim zabawe ale jest oki 24.01.2005-troszeczkę z jedynka mam kłopot ale to opanuję.
Jestem zadowolony Dla mnie rewelacja 24.01.2005-podtrzymuję opinię 11.02.2005-jw
Oki
17.12.2004-mam go od wczoraj 28.12-jutro pierwsza trasa na gazie... 11.02.2005-no i pali 12l gazu - jezda w zasadzie po mieście.Jestem zadowolony to przecież motor 2.0l 06.04.2005-są pierwsze efekty ocieplenia klimatu 10,3 LPG/100km
hmm automat klima:ogrzewanie spoko bardzo szybko się nagrzewa,natomiast coś chyba nie tak z namuchem na szybe.Środkiem oki a boczki słabiej,muszę to sprawdzić 06.04.2005-wiosenka na karku ciepełko no i najważniejsze....KLIMA DZIAŁA
Rewelacja
pierwsze wrażenie po jeździe testowej OKI Dla mnie super... choć ciut za głośno po 130km ale część winy ponoszą zimówki choć to nie jest typowy hałas lecz "pomruk" silnika.
17.12.2004-mam go od wczoraj brak danych ale poprawię to za jakiś czas.Z tego co ludziska gadają to nawet 13l łyknie......... co o tym sądzicie hmm i tu mam ciągle dylemat co będzie jak założe mu gaz?Na razie wlałem w niego 63litry!!! full bak 70 litrów i zobacze co z niego da się wycisnąć,potem jest opcja inst.gazowej za 1850zł.Czy będzie się dobrze sprawowała z tym silnikiem? 18.12-zrobiłem aż 185km" z moich obiczeń wynika że spalił około 9,6 benzynki. 24.01.2005- dzis kolejne tankowanie gazu i dla mnie rewelka!!! pali około 12l co przy cenie 1.86 daje poniżej 23zł na 100km a więc OKI!!! 11.02.2005-spoko górna granica 12l bez zmian,jakoś nie mam okazji wyskoczyć w trasę aby przetestować drania 17.02.2005- dziś zatankowałem LPG za 1.67zł w Żorach!!!! spalanie 11litrów-rewelka 06.04.2005-ociepliło się i od razu są efekty...28litrów LPG po 1,75/272km - daje 10,3l na 100km
Co mogę tutaj powiedzieć?.....hmm?Jak na ten rocznik to gościu życzy sobie dość sporo, ale jak sam się przyznał, gdy zobaczył ją nawet się nie zastanawiał z jej przywozem do Polski-rewelacja.Ja zresztą odniosłem takie same wrażenie.A więc przyznaję przepłacam jakieś 2tyś zł, ale gostek gada, że nie spuści z ceny, tj. 14.5 tyś zł.Cóż jego prawo a ja się napaliłem i nic na to nie poradzę.Ciekawe czy podjąłem rozsądnie decyzje o kupnie mam tu na myśli jego eksploatację, bo wizualnie i po jeździe testowej bez zastrzeżeń.Odezwe się jeszcze............ 17.12.2004-mam go od wczoraj cóż przepłaciłem wiem ale trza było sobie samemu go sprowadzić
17.12.2004-mam go od wczoraj Hmm mam kłopocik podczas podnoszenia przedniej klapy a mianowicie zachacza o lewą wycieraczkę!!! no i stało się lakierek zdarł się z krawędzi klapy, ale widziałem kilka egzemplaży i o dziwo u nich ta sama sytuacja-prosze o opinie. 24.01.2005-zameczek w drzwiach chyba ma tędencję do zamarzania.Wczoraj nie mogłem zamknać drzwi... ale to podobno jeden z nielicznych felerów jakie może mi sprawić Passek? 11.02.2005-hmm powtórka z zameczkami.Kobita ostatnio trzymała drzwi bo za żadne skarby nie chciały sie zamknąć a z kolei następnym razem prawa strona nie dała się otworzyć choć klamki "chodziły"
na razie spoko- patrz j.w..... po zakupie wymieniłem oba paski i napinacze,oczywiście olej, filtry....no i w drogę. 21.01.2005-zamki......zimą miałem 2 razy problem z wejściem do i z auta

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,6