Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Zappa, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód. Szczególnie jeśli chodzi o jego osiągli, spalanie i dużą niezawodność. Na pewno docenią go wszyscy którzy budują, remontują i urządzają dom/mieszkanie. Jest naprawdę pojemny. Do słabych strony można zaliczyć bezpieczeństwo: brak poduszki, ABS-u etc. to naważniejszy z powodów dla któego zamierzam go minenić w najbliższym czasie.
Każdy doświadczony kierowca pozytywnie oceni ten silnik. Dzięki turbinie "czuć wiatr we włosach" w tym samochodzie.
Sktzynia precyzyjnie i bez zarzutu. Jedynie sprzęgło mi jedynie coś ostatnieo źle wysprzegla przy wstecznym. Muszę sprawdzić.
OK
Osoby niskie mogą trochę narzekać. Niestety mnie nie dotyczy więc max. ocena.
Zawsze można by coś zmienić. Tak mi podpowiada inżynierskie oko. Zresztą VW nie słynęło nigdy z doskonałej ergonomi.
Działa sprawnie. Oczywiście na ciepełko trzeba czekać ok 10 min. Tylko cztery nastawy kierunku nawiewu! Konieczna częsta wymiana filtru powietrza dochądzącego do kabiny.
Mnóstwo miejsca, szczególnie na tylniej kanapie. Wygodna podróż nawet dla 5 osób.
Nie narzekam na chałas. Różnicę widać tylko po przesiadce do beznyny tej samej klasy.
Coś co mnie rozczula. Żadkie wizyty na stacji benzynowej. Niskie spalanie i duży zbiornik to naprawdę super sprawa w tym aucie. UWAGA!!! Z racji tego że za każdym razem tankuję do pełna po przejechaniu całego baku podane przezemnie zużycie proszę taktować jako średnie.
Nie jest tani na tle zalewu innych marek. Ale jest wart swojej ceny. Model trudny do nabycia z małym przebiegiem. Z zlaet należy wymienić małą utratę wartości z biegiem czasu. Nie zamienie na inny, co najwyżej nowszy model.
Jak dotą wymieniłem szczotki alternatora - samodzielnie, to nie problem.
Wyniana amortyzatorów, ale chyba to zrozumiałe przy takim przebiegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7