Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

boghusz@op.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zaje*****!!!
Karoseria : jest trochę rdzy, ale to chyba wina tego, że auto było stuknięte
Układ elektryczny : często coś szwankuje
Zależy kto czego szuka. Jeśli priorytetem są niskie koszty utrzymania, niezawodność i niskie spalanie to ocena 6. Jeśli prestiż i frajda z jazdy to 2. Ja osobiście kupiłem ten samochód w 2005r z przebiegiem ok 600tyś km. W dwa lata zrobiłem nim 50tyś i nie zawiódł ani razu, a nie oszczędzałem go. Często jazda z kompletem pasażerów lub wypchanym bagażnikiem. A jak była możliwość, to próbowałem realizować moje sportowe zapędy (co prawda z marnym skutkiem) ale niejednemu znajomemu, przy takim obchodzeniu się z gazem padł silnik. Od roku samochodem jeździ mój ojciec (ma firmę budowlaną) ma teraz na liczniku ok 700tyś i nadal wszystko ok. Raz na jakiś czas wymienia co należy, ale z tego co wiem są to zazwyczaj części eksploatacyjne, z resztą niema większych problemów. Podsumowując: jeśli ktoś szuka typowego woła roboczego, przestronnego, bezawaryjnego i taniego w utrzymaniu, wątpię, aby znalazł coś lepszego. I nie radzę szukać takich aut z przebiegami niższymi niż 300tyś, bo takich niema :) ale jeśli samochód jest zadbany i ma przejechane 300-400tys km, to przy właściwym traktowaniu zrobi drugie tyle. Samochód oceniałem z perspektywy aut klasy średniej. Od pół roku jeżdżę volvo v70 2.5tdi, i gdybym oceniał z perspektywy tego samochodu, to poza przestrzenią wewnątrz auta i kosztami utrzymania, reszta byłaby o 2 gwiazdki niższa :) pozdrawiam!
Jak na taką masę auta i przebieg silnik sprawuje się naprawdę dobrze. Oczywiście niema tu mowy o jakichś wyścigach, a i widok tira do wyprzedzania nie napawa optymizmem, ale coś za coś :)
Na zimnym problemy z wrzucaniem jedynki i wstecznego, gdy się rozgrzeje - ok.
Trudno się do czegoś przyczepić. Bez rewelacji, ale ok.
Widoczność bardzo dobra, dużo szyb, lusterka ok.
Co prawda niewiele tu przycisków i przełączników, ale wszytko umieszczone intuicyjnie. Jedyną rzeczą, która mi przeszkadzała, to włącznik awaryjnych umieszczony nad kierownicą, ale to kwestia gustu. Reszta ok.
Mija trochę czasu, zanim wnętrze się nagrzeje, klima też bez rewelacji. Dmuchawa na pierwszych dwóch prędkościach mało wydajna, na kolejnych dwóch głośna.
Rewelacja. Jeździłem mnóstwem samochodów i muszę przyznać, że jeśli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, to trudno o podobne auto. 4 osoby mają dużo miejsca, nawet, gdy z przodu siedzi rosły kierowca. Jeżdżę teraz volvo v70 I i miejsca jest odrobinę mniej. Laguna II, escort, bmw5 e34/e39 - w tych miejsca jest mniej. Porównywalnie jest w superbie i audi a6 c4.
Trudno ukryć, że pod maską wysłużony grzechotnik. Pierwsze trzy biegi - silnik dość głośny, na czwórce i piątce, powyżej 70 jest cicho, mniej więcej do 120-130km/h.
To najmocniejszy punkt tego auta. Pali niewiele, jest mało awaryjne, ceny zamienników niskie, sporo rzeczy można zrobić/wymienić we własnym zakresie, a i mechanik nie musi być bardzo wykwalifikowany, aby dokonać większości napraw.
W zakupie droższy niż konkurencja, ale niezawodność, niskie spalanie i tani serwis to wszytko rekompensują.
To stare auto o ogromnym przebiegu, często coś szwankuje, ale to drobiazgi. Coś nie styka, jakiś przełącznik, coś się zacina, bezpiecznik się przepali itd...z większością rzeczy można poradzić sobie samemu.
Przez 50tyś km nie zepsuło się nic co uniemożliwiłoby jazdę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Volkswagen Passat B4 Kombi