Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność i trwałość. Czas mija, a passat jakby ten sam.
Inne : Klamki zimą
Układ elektryczny : sterownik zamykania szyby
Układ hamulcowy : czujniki abs nie grzeszą trwałością, szczególnie zimą
Passat jest moim drugim autem po oplu astrze 1. Przez 8 lat użytkowania spisuje się nadal bez zarzutu. Ogromna żywotność silnika, ekonomia może nie budzi zachwytu dzisiaj jednak auto może śmiało konkurować z dzisiejszymi. Przy odpowiednim serwisie i dbaniu jest po prostu niezawodne. Nie jest to samochód dla wszystkich. Niektórzy potrzebują samochodu, żeby się pokazać (jakieś 80 % Polaków). W b4 pokażesz, że nie musisz się pokazywać. Moja wersja to ostatni wypust. Klima, elektryka, a przede wszystkim bardzo dobrej jakości welurowa przyjemna tapicerka. Mimo , iż jest to kombi bagażnik nie należy do największych, gdyż jest po prostu płytki. Oczywiście można odsunąć roletę i ładować pod sam dach. Jeżeli traficie na zadbany egzemplarz auto godne polecenia. Proszę nie bać się przebiegów dwukrotnie wyższych od średniej na rynku. Ja gdy kupowałem dokładnie tak było 274000 w moim, a dookoła ledwie ponad 100000, do aut z przebiegiem 200000 nikt nie podchodził. Duży plus to ogromny bak paliwa. W trasie można zrobić do 2000 km na baku (sprawdzone welokrotnie).
Witam zaczynam od opisu silnika. Nie zapominajmy 1996 rok. Dla mnie jest ok, w zakresach optymalnych prędkości oczywiście.
Tu naprawdę należy się pochwała. Krótkie skoki, precyzyjna praca, to po prostu legenda. Krótki drążek, bardzo przyjemnie zmienia się biegi w passacie b4. Parę słów odnośnie przełożeń. Są raczej krótkie i trasie to widać. Szybsza jazda oznacza spadek ekonomii
Jak na te lata nie jest źle. Brakuje niezależnego zawieszenia z tyłu jednak te które jest gwarantuje bezawaryjność. Obniża komfort, gdyż nierówności czuje się na całej budzie jednak jest do zaakceptowania
Nie bardzo mam do czego porównać jednak nie mam zarzutów.
Wszystko co jest, jest pod ręką i działa bez zarzutu. Nie ma tego zbyt wiele, ale pamiętajmy 96 rok.
Jak już się nagrzeje to na pewno nie zmarzniecie. Jak wsiądzie więcej osób to tył na pewno zaparuje ten typ tak ma.
Mam 176 cm wzrostu. na brak miejsca nie narzekam. Odnośnie miejsca dla pasażerów, reklamacji nie było. Często spotykane komentarze ja p... ale tutaj miejsca.
Hm leksus to na pewno nie jest. Pocieszeniem może być fakt, że współczesne auta nie oferują wiele więcej w tej dziedzinie.
Tutaj dane katalogowe naprawdę się potwierdzają. VW zapewnia o spalaniu w mieście około 6 litrów, co jest wynikiem z dużym zapasem. Trasa zależnie od prędkości. Do prędkości 120 km/h będzie to w granicach 5-5,5 litra, jeżeli damy radę jechać do 100 zmieścimy się w 5. Na koniec uwaga. Nie wiem jak jechać żeby spalić więcej niż 7 litrów tym autem.
Tu również należy się pochwała. Za niewielkie pieniądze można kupić auto do jeżdżenia na co dzień, niezawodne, ekonomiczne naprawdę godne polecenia. Kupując je w 2005r. płaciłem 18000zł (za 9 letnie auto), dzisiaj za takie pieniądze można znaleźć kilkuletnie auta. Czasy się zmieniły i wybór jest o wiele większy.
B4 nie ma psujących się drobiazgów. Po latach pewne rzeczy się zużywają, zwyczajnie wyeksploatywują. Wymiana ich oznacza kolejne kilkaset!!!! tysięcy kilometrów bezproblemowej jazdy.
Zaczyna się 8 rok użytkowania passata b4. Śmiało powiem, że auto nigdy mnie nie zawiodło. Pokonałem nim 255000 km, 274000 miał na liczniku, gdy kupowałem. Komentarz uważam za wyczerpany.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,3