Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Piotr, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo przyjemna praca silnika i bardzo fajna skrzynia biegów
Przeniesienie napędu : źle skonstruowany skręt kół i szybko lecą przeguby
Układ elektryczny : centralny zamek na początku drzwi zamykały się jak chcialy
Karoseria : luźne zatrzaski plastików na atrapie
biorąc pod uwagę całokształt auto jest dobre, drobnych usterek wiele nie ma, wygląd naprawdę fajny zawsze chciałem być posiadaczem tego modelu... i jak na razie nie żałuje w ogóle, a jestem esteta i czepiam się szczegółów.
tu jestem pod na prawdę pozytywnym wrażeniem silnik czy zimny czy nagrzany pracuje bardzo ładnie, no na zimnym na chwile zakopci... ale po chwili czysto jakby w ogóle nie pracował, wkręca się ładnie a turbo brzmi perfekcyjnie od najnizszych obrotów i na wysokich obrotach ma ładną prace chodź jest dosyć glośny.
tu nie mam żadnych zastrzeżeń... biegi przełączają się płynnie i dosyć precyzyjnie, 1 i 2... ewentualnie wsteczny- wiadomo na początku słychać minimalne kliknięcie biegu... a pozostałe bezszelestnie... i to mi przypadło do gustu.
układ kierowniczy jest dobrze dopracowany przyjemnie się prowadzi auto na zakrętach ,i łukach o różnych kontach. Daje poczucie że prowadzi się auto klasy kompakt daje radość z jazdy
jak to w kombi: wiem z każdej strony gdzie się zaczyna i gdzie się kończy moje auto ;)
kwestia przestronności w Passku jest na przyzwoitym poziomie duży bagażnik, miejsca na nogi w sam raz, ale mimo to nikt nie narzekał na jego brak :) a miejsce przełączników dobrze rozplanowane.
ogrzewanie działa od razu stopniowo się nagrzewa wnętrze i utrzymuje przyjemną temperaturę duży plus za grzane fotele :D, Klima chłodzi od włączenia w kilka-kilkanaście sekund i skutecznie ochładza całe wnętrze.
bez problemu czy wysoka osoba czy niska każdy zajmie dogodna dla siebie pozycje za kierownicą, z tyłu jak i z przodu miejsca nie brakuje.
cóż... to jest diesel, więc dużo nie ma co wymagać... jednak jestem zadowolony, linia auta powoduje że powietrze się ślizga po aucie, a przy wyższych prędkościach lub przy głośniejszej muzyce z audio mało co słychać silnik.
prócz cen zawieszenia oraz (jak dla mnie dziwnie opracowanego w serwis) rozrzadu, niewiele się różnią ceny pozostałych części i są w miarę do przyjęcia. Co do spalania to komputer na trasie wskazał między 4,3 L a 4,8 L ale to tylko komputer... według wyliczeń wyszło mi najmniej 5,2 L i to jak na kombi średnio jadąc 90-120km/h to świetny wynik.
jest dobra
zakupiłem autko z paroma usterkami, i nie było dużego problemu z ich usunięciem... chodź dużo czasu trzeba było poświęcić elektryce, i usunięciu wody sączącej się z pod konsoli...
dzięki Bogu jeszcze i obym nie miał...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,8