Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

mintech, 9 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dużo osób narzeka na zamuł przy tym silniku, ja miałem prędzej słabsze auto i przesiadając się w to, jestem bardzo zadowolony, nigdy mnie nie zawiódł przy przyspieszaniu itp., jeździłem wieloma autami i naprawdę, jest w sam raz.
Inne : Maglownica
Zawieszenie : Wahacze
Auto kupiłem z bardzo małym przebiegiem, aż nierealnym, na szczęście znajomy mi to sprowadzał, sprawdzał jeszcze inny przebieg z serwisem skąd przyjechał i o dziwo wszystko się zgadza. Auto kupiłem zadbane i tak o nie dbam, jak tylko się da i wychodzi mi to na dobre, a odwdzięcza mi się auto komfortową i bezpieczną jazdą.
Od kiedy kupiłem auto (06.2012r) do dzisiejszego dnia silnik pracuje rewelacyjnie, obroty nie skaczą , nie charczy przy dużych prędkościach.
Biegi wchodzą idealnie, gładko, nigdy nie miałem problemów z nimi.
Jeżdżę nim codzień po drogach osiedlowych, trasa potem dziury i szczerze jest bardzo komfortowo, ale aby tak było trzeba dbać o wahacze.
Dużo miejsca z przodu, fotel odsuwam prawie do końca (jestem wysoką osobą) to i z tyłu nikt nigdy nie narzeka, bagażnik bardzo pojemny (4 osoby w trasę z bagażem i jeszcze zostało wolnego miejsca)
Auto szybko się nagrzewa w zimę, powiedzmy że odpalę, oskrobię szyby, przejadę kilometr/ dwa i już jest ciepło, klimatyzacja chłodzi, że aż zimno tak samo z ogrzewaniem, jest to jedna z lepszych klim, w innych autach miałem złe odczucia. Pasażerowie z tyłu również odczuwają podobnie tak samo jak ja.
No jest to duże auto, ja jestem wysoki (2m) i jest mi komfortowo, odsuwam fotel prawie do końca i nikt z tyłu nie narzeka, pasażer może nawet się rozłożyć i wygodnie się zdrzemnąć podczas jazdy.
Powyżej 120km/h bardziej słychać silnik, ale to nie jest auto do zapieprzania (w końcu 1.6).
Największy mój wydatek, to lekki przeciek przekładni kierowniczej (parę stówek plus robocizna) a tak, to nie jest źle.
Patrząc na inne auta, nic lepszego nie kupimy w tej kwocie, patrząc na obecne ceny na rynku. Jakość super, cena również, limuzyna dla biednych ;)
Drobne usterki w moim przypadku to typowe dla codziennego użytkowania auta przeguby, klocki hamulcowe, płyny, itp, wymieniane na bieżąco, dbam o auto regularnie, mam mechanika, który sprawdza co jakiś czas, więc nie dopuszczam do większych usterek jak tylko się da.
Najwięcej mnie wyniosła maglownica, ok 500zł plus robocizna, wahacze (na szczęście mam zadbany egzemplarz z oryginalnymi) które trzeba regenerować (koszt w miarę wysoki) lepsze to niz odpowiedniki. Nic większego z wydatków nie miałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,3