Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

PAt, 20 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie pojazd bardzo udany. Podoba mi się jego sylwetka, która nie bije po oczach super nowymi pomysłami, które po 2, 3 latach zupełnie się opatrzą (przykład Ford Ka, Renault Twingo) - Passat zawsze będzie wyglądał modnie. Całkiem fajne wnętrze, dużo miejsca, świetne walory trakcyjne - zawieszenie, tylko raczej dla ludzi bez zacięcia typowo sportowego, a silnik diesla dosyć żwawy i na pewno oszczędny! Po prostu typowe, solidne autko rodzinne! Jeśli chcesz ostro pojeździć to na pewno wersja 1.8T, tyle że zawieszenie nie da rady...
Jak na 100KM to super się zbiera (jeżdże również autem benz. 240KM), ale dymi i to od pierwszego kilometra, a przy odpalaniu to już standardowa mała chmurka! - przy pierwszym przeglądzie (15tyś) interweniowałem, ale powiedzieli że to normalne, a z czasem może przejdzie - nie przeszło!!! - dlatego tylko 4!
Fantastycznie krótki skok lewarka - niemal jak w aucie sportowym, ale dziwnie wchodzi pierwszy bieg, no chyba że to wina sprzęgła, no ale trudno (szpręgło czy nie) tylko 4!
Bardzo wyciszony, miękko pracuje, nie słychać odgłosu toczenia i nie czuć każdej dziury (jak w Mondeo),na pewno to nie jest sportowiec na zakręty, ale komfortowy kombiak - dałbym 5, gdybym miał wersję z ESP (taką ostatnio miałem okazję jechać - duża różnica), ale nie mam a więc jest 4.
I tak samo jak wyżej! - tylko 4, a dlaczego? - powód jest prosty! (zresztą taki sam jak w Audi) - małe lusterko zewnętrzne od strony pasażera, dla tych co nie używają prozaiczny powód, ale dla mnie sprawa istotna!, należało postąpić jak w Skodzie... oni dali takie same od kierowcy i pasażera!, no a poza tym całe autko przeszklone wystarczająco!, widać bdb, właściwie to mogłem dać 4+, ale plusów nie ma, a ma być przede wszystkim obiektywnie!!!
Tu mogę dać szczerze 5! - takie kokpity lubię, wszystko na miejscu, ładnie oświetlone, w przeciwieństwie do nowych wymysłów, np. zegary na środku, albo jeszcze inne kombinacje.
Myślę, że 5 jest adekwatne, jak na razie nie miałem problemów z poceniem się latem czy uczuciem chłodu zimą, a wersja kombi jest dosyć długa i mocno przeszklona! 5 się należało!
Jestem wysoki (190) i mieszczę się bez problemu zarówno na przednich siedzeniach jak i na tylnej kanapie, nawet przy ustawieniu foteli przednich do mojego wzrostu jak usiadłem na tylnej kanapie nie dotykałem kolanami przednich foteli, a nawet miejsca było jeszcze bardzo dużo. Podobno nawy passat ma być jeszcze obszerniejszy! (ciekawe)
Jest cichutko jak na diesla... chociaż myślę, że w benzynowym jest pewnie dużo ciszej, no ale sam się na to zdecydowałem, ale na pewno świetnie wyciszona jest praca zawieszenia i szum dochodzący z zewnątrz (powietrze opływające, hałas, itp.) Mogę dać spokojnie 5, pomimo tego że to diesel.
To oczywiście jest rewelacja!, diesel na obecną sytuację finansową budżetów rodzinnych jest idealny, przy jeździe tylko w mieście, podczas letnich upałów (klimatyzacja włączona na automat) nie spali więcej niż 7,5-8 litrów!, a na trasie to już jest rewelacja - a to przecież duże, ciężkie auto rodzinne. Ceny przeglądów chyba porównywalne do wszystkich innych marek (normalny, nie tzw. duży to wydatek około 650-700 zł)
Nie jest źle!, a raczej bdb, zwłaszcza, że przy odsprzedaży nie stracę bardzo dużo, jak w przypadku Laguny (mój wcześniejszy samochód) - nie wspomnę już o tym, że zawsze psuło się w niej coś nowego! - nigdy więcej FRANCY!
Póki co popsuły się 2 rzeczy - raz przekaźnik kierunków, a drugim razem rozłączyła się kostka elektryczna od tylnych lewych drzwi - efekt brak prądu (nie działał centralny, otwieranie szyby, itd). Oczywiście usterki te były drobne i nie spowodowały, że auto stanęło, jeździło, a wymiany wadliwych części dokonano podczas przeglądu. Tylko 4, bo coś się jednak popsuło!
Chyba j.w., ale trudno dać znowu mniej punktów za przekaźnik czy rozłączenie kostki - ogólnie oby tak dalej, a z czasem może dymienie ustąpi... hihihi... chociaż wątpię!, no ale już przywykłem...
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
6,8