Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

dr pawulon, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Samochód doskonale się prowadzi. Pod względem eksplatacyjnym wszysko jest ok. Bagażnik w kombi jest duży i pojemny, ale wystajęce boki nadkoli zmniejszają szerokość bagażnika. Przy transporcie długich przedmitów są problemy. Ciężko jest je załadowąć, ponieważ siedzenie fotela pasarzera nie składa się do przodu. Mankamentem tych samochodów jest małe prawe lusterko, w którym praktycznie nic nie widać. Przez to małe lusterko samochód duzo traci na swej funkcjonalności.
wszystko jest ok, ale jeśli mam sięczepiać, to mógł by być bardziej elastyczny przy miższych obrotach
perfekcyjnie spasowana, poszczególne biegi wchodzą bez zarzutu
drogi trzyma się jak przyklejony, ale przy bocznych podmuchach jednak trochę zarzuca
wszystko widać doskonale we wszystkich kierunkach
wszystko doskonale spasowane, nic nie trzeszczy i umieszczone we wlaściwym miejscu. Schowek pod podłokietnikiem mógł by być większy
climatronik działa bez zarzutów. Jednak mimo to mógł by być strefowy
moja czteroosobowa rodzina w długich trasach nie narzeka na brak komfortu podróży
Jak na disla to całkiem nieźle. Nie słychać charakterystycznego klekotu.
mój pali w trasie 7,0 - 8,0 l/100km przy prędkości 160 - 180 km/h.Jednak przy spokojnej jeżdzie po mieście pali 6-6,5 l/100km przy prędkości 60 - 70 km/h
Cena używanych passatów jest sztucznie podtrzymywana na dużym poziomie (szczególnie disli), ale na dłuższą metę auto daje dużo satysfakcji, a koszt zakupu zwraca sie w trakcie długiego użytkowania
Plastiki z których wykonano wnętrze, szczególnie tunel środkowy oraz uchwyty wewnętrzne klamek drzwi mogły by być wykonane z bardziej trwałych plastików. Przy intensywnej eksplatacji ściera się z nich gumowa powłoka.
Po za rzeczami eksplatacyjnymi nie ma z nim większych kłopotów. Jednak mój mechanik twierdzi, iż przy 300tys. km będzie trzeba naprawić turbosprężarkę, bo powoli zaczyna się pocić, a to ponoć nie mały wydatek.
Volkswagen Passat B5 Kombi