Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Przemysław Politycki, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Kompeltnie przereklmowana marka. Miałem przed nim Citroena C5 i z roku 2000 i bardzo załuje że go sprzedałem na rzecz passata,miał być szybki i niezawodny a porównując go do C5 to VW niestety nie ma sie czym pochwalić, silnik mimo takiej samej pojemności gorszy, mniej miejsca, gorsze wyposazenie a o komforcie jazdy nawet nie wspominam w porównaniu do C5 jedzie sie nim jak wozem drabiniastym, nie wspomne o ilości usterek które jak na auto z roku 2000 nie powinny mieć miejsca, nigdy w życiu więcej VW...
tak sobie jak sie rozgrzeje jest nie źle
nie jest zla
twarde zero, niewiele komfortu
w C5 miałem owiele wiecej miejsca, nie wspomne o pasażerach z tyłu
zimą nie najlepsze, zwłaszcza jak sie nie rozgrzeje
ceny w autoryzowanych serwisach bardzo delikatnie mówiąc niezbyt przystępne nawet jak na tak drogie auto przy zakupie nowego
To jest poprostu skandal, nie wyobrazam sobie kupić tego auta jako nowego, ja za niego dołozyłem prawie 6 tyś w stosunku do Citroena z tego samego roku i niestety nie był to dobry wybór, z biegiem czasu zaczynam sie zastanawiać nad powrotem do francuskiej marki, poprzednim aucie było świetne wykończenie a Tu nawet pojawiają sie skrzypienia i trzaski z którymi nawet serwis nie jest w stanie sobie poradzić.
przestałem sie nimi przejmować
wiecznie coś sie w tym aucie pieprzy już dwa razy nie mogłem odpalic mimo iż jest serwisowane w VW, nie wspominam o awariach elektroniki

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

7,9