Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

piozasty@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny, elastyczny, pracuje równo i cicho. Apetyt na paliwo umiarkowany. Miałem poprzednio skodę octavię 1,9 tdi i to była rewelacja, po chipie paliła 4,5 l. Ten troszkę więcej, ale wrażenia z jazdy dużo lepsze.
Silnik : pompa paliwa, podobno często zawodzi, ale niedużo kosztuje. Auto zapowietrza się i są trudności z odpaleniem.
Zawieszenie : to podstawowa bolączka passatów
Doskonałe auto na długie trasy, ekonomiczne, wygodne, obszerne, daje dużo radości z jazdy. Może wygląd już troszkę przestrzały, ale nadal na tle innych wyróżnia się. Wystarczy dbać a naprawdę odwdzięczy się tym samym.
w porównaniu do jednostki 1,9 to rewelacja. Pracuje równo, ciszej, dużo bardziej elastyczny. Wyprzedzanie bez problemów, naprawdę dobre przyspieszenie (duży moment obrotowy robi swoje).
Manual 6-cio biegowy sprawuje się bardzo dobrze. Miałem okazję jechać takm samym z automatem-też nieźle, ale manual pozwala na więcej. Wprawny kierowca wydobędzie z tego silnika więcej.
Jest dobrze dociążony i jedzie jak po szynach. Ja mam wersję obniżoną "sportec". Jednak, jak w każdym passacie po jakimś czasie zaczynają pojawiać się w zawieszeniu stuki. Cóż, jest to auto na trasy a nie terenowe (nasze drogi).
Jak w innych samochodach tego segmentu.
Wiadomo: "niemiec"
Nie można narzekać ale dwustrefowa klima to jednak lepsze rozwiązanie jeśli się jeździ z wymagającym pasażerem.
Bez problemu mieści komplet pasażerów ze sporym bagażem.
Praca silnika to pieszczota dla uszu, dobrze wyciszony. Dobrej klasy sprzęt w kabinie brzmi rewelacyjnie.
Miasto oczywiście sporo ok. 10 l, jazda w trasie bez szaleństwa -może zejść do 6 l. a nawet troszkę poniżej. Ja mam średnią globalną 8,2 l. Oczywiście automat weżmie troszkę więcej. Ale jaka przyjemność z jazdy!
Nowy zdecydowanie drogi, ale kilkuletni po dokładnej kalkulacji zdecydowanie wygrywa z innymi markami. Komfort, bezpieczeństwo, dostępność części.
Oczywiście pompa paliwa - to skomplikowane rozwiązanie układu zasilania to porażka, awaryjne w dużym stopniu. Rozwiązaniem problemu chwilowym, jest zamontowanie ręcznej pompki wspomagającej rozruch. Trochę męczące, ale się sprawdza. Oczywiście zawieszenie, ale to sprawa jakości drogi oraz stylu jazdy.
Awaria pompy paliwa była najpoważniejszą usterką mojego pojazdu jak do tej pory (jeszcze nie mam nowej bo to oczywiście nietyp i czekam na sprowadzenie). Oprócz tego wysiadł wentylator klimatyzacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,1