Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

Robert, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : odpryski lakieru od kamyszkow, zmatowienia od szczotek myjni
wygodny kanapowiec, fajnie dziala tempomat - przyspiesza do zadanej predkosci plynnie a nie agresywnie.
Miałem problem ze spadajaca temperatura silnika na trasie - wina termostat DSG. Wymienione i tematu nie ma.
Poki co nie ma uwag. Jesli tak bedzie dzialalo dalej to 1 liga. Wymiana oleju w DSG co 60tys.
zawieszenie miekkie, troche buja ale nie jest to auto na tor. Koleiny nie istnieja - pod tym wzgledem bije moje stare bmw e46 na glowe. Cisnienie w oponach trzymam na 2.4-2.5 i autko fajnie wybiera dziury, spekania
przedni słupek (pomiedzy szyba przednia a boczna) jest dos gruby i zaslania widok. Trzeba uwazac aby nie przeoczyc np roweru na skrzyzowaniu. Zagłówek pasażera tez zaslania pole widoku z prawej strony, bo zaglowek nie ma regulacji pochylenia tylko regulacje grubosc zaglowka... dziwny wynalazek
nie ma uwag
nie mam uwag, szyby nie paruja, temperature utrzymuje klimatronik
tu jestem rozczarowany, stare poczciwe B5 i B6 mialo chyba ciszej w srodku
srednio po 5900km spalanie wychodzi mi 7.45 l/100km. Nie jest to wynik z komputera a spisanie tankowania i przebieg rzeczywisty. Komputer przekłamuje ok 0,1-0,2 litra. Opony zimowe Nokian 215/55-16. Nie odmawiam sobie czasem depniecia ale gdzie sie da lubie wlaczac tempomat. Statystyka obejmuje rowniez wyjazd do Zakopca zimą i jazde po górach. Ok 70% trasy to miasto i drogi w okolo miasta. Mam wylaczony w komputerze automatyczne odlaczanie skrzyni przy puszczeniu pedalu gazu oraz zaraz po starcie wylaczam automatyczny "start stop".
bardzo słaby lakier. Odpryski robia sie blyskawicznie. Nawet po myjni po ok 10 myciach widac zmatowienia na bokach. Myjnie testuje od lat na innych autach - zero problemow. W passacie zmatowienia sa. Myjnia zawsze przed wlaczeniem maszyny myje carherm calosc + wstepne mycie piana i gabka - wiec piachu na aucie nie ma

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW [l/100km]

7,3