Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie i brak awarii. takich aut już nie produkują
Karoseria : klamka zewnętrzna
samochód posiadam 7 lat. kupiony z przebiegiem ponad 400 tyś. obecnie na liczniku widnieje 609870 km. średnio pali w cyklu mieszanym 5.0-5,2 litra jazda po mieście. od 2 miesięcy domierzam nim do pracy. na kompie wskazania przy oszczędnej jeździe, bez zbędnych przyśpieszeń i hamowaniu silnikiem to 3,1l/100km, lecz z obliczeń dystansu do zalanego paliwa wychodzi mi 3.7l/100 komp trochę oszukuje. oczywiście auto nie posiada kata i dla tego spalanie mniejsze przez 7 lat użytkowania praktycznie 0 awarii, wymiana tylko rzeczy eksploatacyjnych klocki, oleje, filtry, świece żarowe raz do roku. z poważnych awarii tylko alternator i pompa ABS-u. Auto ma już u mnie dożywocie, jest w najbogatszej możliwej wersji jaką wydawał vw w tamtych latach z manualem, posiada skóry klimę pełną elektrykę grzane fotele, komputer itp.
brak jakich kol wiek poważnych awarii
z tym przebiegiem ciężko już wchodzi wsteczny po prosty trzeba umie trafić
tani i w miarę bezawaryjny jedynie na naszych drogach szybko końcówki drążków siadają u mnie statystycznie raz na 1,5 roku
w skórach i w pełnej wersji nic do zarzucenia
po prosty VW
klima spoko wszystko ok chłodzi wspaniale, lecz ogrzewanie zimą no cóż nie ta era trzeba kawałek przejechać żeby się zagrzał
miałem vana i z tyłu nie było tyle miejsca co w b4
tragedia. głośniej jest chyba tylko na lotnisku-stary diesel i jego uroki
dla mnie bąba 3,7 na trasie przy 80km/h i hamowaniu silnikiem przy tych gabarytach robi wrażenie
za tak starego diesla trzeba jeszcze zapłaci tyle co za francuza 5 lat młodszego ale są to bardzo rozsądnie wydane pieniądze.
lusterko lewe się zawiesza, szyblko pali się żaróweczka w bagażniku i podświetlaniu klimy, klamki zewnętrzne to tragedia zimą
przez 7 lat 0 poważnych awarii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]