Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Silnik : Stosunek spalania do dynamiki
Układ elektryczny : Sterownik ABS
Układ elektryczny : Centralny zamek
Karoseria : Korozja
Generalnie moim zdaniem bardzo porządne auto, ma swoje usterki, jak to 17letni samochód, ale nie narzekam - w tej cenie i z tym wyposażeniem nie udało mi się znaleźć nic lepszego. Wybrałem go ze względu na popularność (i ewentualną dostępność części, czy znajomość samochodu przez mechaników) i dobre wyposażenie.
Nie narzekam, nie sprawia żadnych problemów, daje radę z tym ciężkim nadwoziem, chociaż jakieś 30KM więcej by nie zaszkodziło na pewno :)
Bez zarzutów. Nie mam do czego się przyczepić
Bardzo komfortowo, bolą tylko ceny napraw przedniego zawieszenia, ale generalnie do przeżycia.
Trochę wolno się nagrzewa, jak to diesel, sytuację w zimie ratują podgrzewane fotele :)
dopiero przy około 130km/h robi się trochę głośno.
Podane wartości wg komputera pokładowego (rzeczywiste wartości jakieś 0,3-0,4 litra mniejsze). Maksymalne spalanie przy jeździe autostradą, bez oszczędzania samochodu, minimalne przy oszczędnej jeździe - jazda do 90km/h, bocznymi drogami, bez wyprzedzania (można umrzeć z nudów). Generalnie miałem nadzieję na trochę niższe spalanie, ale jak na wielkość, komfort itp moim zdaniem jest ok.
Dużo małych irytujących głupot, ale nazbierało się ich przez zaniedbania poprzedniego właściciela (nie działająca klamka bagażnika, nie działające mikrostyki w drzwiach, szwankujący centralny zamek, podgrzewanie lusterek itp).
Generalnie samochód zawiódł mnie tylko raz (ale sądzę, że to była wina poprzednich mechaników, bo usterka miała miejsce 300km po odebraniu samochodu z warsztatu). Poza tym nie narzekam, poza notorycznie zepsutym sterownikiem ABS (mam nadzieję, że wymiana pomoże).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

6,2