Konkurs - Poznaj Leona Cuprę

Niecodzienna moc na co dzień

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110KM 1996-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110KM 1996-2000

4% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 16.12.2014 16:35:21 przez

Auto super,zakupiłem je niedawno od fanatyka VW. Przed kupnem przeczytalem mnostwo opini o tym samochodzie miedzyinnymi na autocentrum,dlatego tez chcialbym podzielic sie z wami moja opinia mojego passata i pomoc wam dokonac wyboru. Aktualny przebieg mojego to 410000km (silnik w swietnej kondycji ,zawsze odpala od 1 razu,nie kopci , nie bierze ani grama oleju,ladnie przyspiesza ) wgrana mapka na 136 km i i 318 Nm (seryjnie 110 km AFN) przez co autko ma jeszcze lepsze osiagi,a wyprzedzanie nim to czysta przyjemnosc , nie musimy redukowac biegu ;) Spalanie,ojj tu bardzo pozytywnie zostalem zaskoczony ! w trasie z predkoscia 140-160 passat spalil mi 4.8l/100 km! a najnizsze spalanie jakie udalo mi sie osiagnac to 3.8l na trasie dziadkowa jazda! ;) Zas w miescie w 6l/100km powinnismy sie zmiescic ,ja raczej jezde oszczednie i nie cisne wiec przy ciezkiej nodze w 7l max sie zmiescimy.Komfort jazdy tym samochodem jest super (ja posiadam wersje HIGHLINE i pol skorzane fotele) po przejechaniu 500 km plecy,tylek ani nic nie boli,fotele sa bardzo wygodne.Jezeli chodzi o nadwozie - w swietnej kondycji 0 oznak korozji .Ludzie bardzo czesto narzekaja na przednie zawieszenie...(wiadomo jak dbasz tak masz) jezeli kupuje sie najgorsze chinskie gownoi przy tym nie dba to wiadomo ze posypie sie po 50 tys km, ja u mnie mam lemfoerdera(lepszego chyba na rynku nie ma ) jezeli szanujemy 150 tys na tym zawieszeniu to zaden problem ;) 200 powinno sie zrobic ;) Podsumowujac jezeli szuka ktos wygodnego samochodu z bezawaryjnym i bardzo oszczednym silnikiem smialo moze brac passata :) Polecam silnik 1,9tdi 110km AFN . Kilka wskazowek co do kupna passata ,ludzie odpusccie sobie kupno tego samochodu z komisu od handlarzy z przebiegami 200 tys! jest to nie mozliwe aby prawie 18 letni diesel mial taki przebieg!Szukajcie raczej samochodu od pasjonata! :) Jezeli szanujemy silnik powinienm zrobic on z 700 tys km i wiecej :) Wiec nie bojcie kupowac sie z przebiegami 300-400 tys! :) wystarczy tylko znalezc dobry zadbany egzemplarz bo na naszym rynku mnostwo jest powypadkowych i zajezdzonych passatow( wezcie ze soba miernik lakieru) wazne jest tez aby nie dymil na czarno i nie bral oleju(poproscie tez aby wlasciciel samochodu przejechal sie z wami-zobaczcie jak traktowal turbinke i dwumas ),przy kupnie nie kierujcie sie emocjami -pamietajcie ze to nie wam zalezy na kupnie ,to sprzedajacemu ma zalezec na sprzedazy ;) Tych samochodow jest mnostwo takze wybor jest ogromny,szukac szukac i jeszcze raz szukac a napewno znajdziecie ciekawy egzemplarz! Powodzenia! Mam nadzieje ze moja opinia wam pomoze przy wyborze auta! Pozdro dla wszystkich fanow WV! :)

dodano 19.02.2012 23:34:31 przez

Jestem bardzo miło zaskoczony co do wyboru właśnie passata z SYNCRO.Dużo wcześniej czytałem , pytałem ludzi o koszty eksploatacji i ewentualnie części koszt do przyjęcia(ze względu na sam fakt że dużo jeździ pasków po drogach sporo części zamiennych).Co do samego auta: 1)Silnik rewelka(akurat na takiego trafiłem) nic w nim nie stuka,puka nie bierze oleju nie traci na mocy nie przecieka.Czytałem że ludzie wydają masę pieniędzy bo wszystko im się co róż to psuje-kompletna bzdura (nie dbają o silnik nie wymieniają na czas płynów, filtrów części i to stąd takie negatywne opinie)Ja swojego trochę podkręciłem bo 110 KM to ciut za mało teraz ma około 140 i czuć że auto aż się rwie do przodu. 2)Komfort Jazdy super-zawieszenie wielowachaczowe wyłapuje wszelkie nierówności na drodze(i nie trzeba jeździć po polu aby później pisać że koszt wymiany bardzo drogi). 3)Ergonomia- małe spalanie, duża ładowność ,nie wygórowane ceny części duża dostępność.Moje wrażenia z jazdy tym autem bardzo dobre , zgadzam się z opinią użytkowników za Volkswageny są nudne ale pamiętajcie że samochód to pojazd do przemieszczania się z punktu "A" do punktu "B" a nie przyczepa kępingowa że można spać jeśc itp. P.S- Jak już będziecie kupować to koniecznie z wersją SYNRO albo 4motion kosztują trochę wiecej ale w zimie nie zastąpione a w lato w łukach trzyma się jak przyklejone

dodano 23.03.2013 08:04:14 przez

Auto nie jest zacnym autem, tylko świnką skarbonką na kólkach, kupiłem 3 lata temu i przez pierwszy rok wymieniałem tylko podzespoły takie jak płyny, klocki, filtry, olej itp, i po roku przeszła pora na zawieszenie, spory koszt bo około 1300zł ale ok pomyslałem przecież to Passat a one są trwałe, i po nastepnym roku 35tyś km za sobą zawieszenie zaczeło się odzywać, myślałem że jakaś drobnostka, jade na serwis przeglądamy auto, i co znów zawieszenie do wymiany, byłem zły rok temu wymienialem i co znów, ok wymieniłem znów cały komplet ponownie bo pilnie potrzebuje auta, po po 1,5 roku przejechałem 28tyś i znów + drobne problemy w elektroniką w aucie, HAha to wtedy światełko w głowie mi się zaświeciło jak ładnie panowie OD VW wymyślili jak doić kase od klientów, także zniecheciłem się już do marki,nigdy wiecej VW w mojej rodzinie, Auta nawet cenowo tak drogie w naprawach jak BMW, i co płacić za taki szajs jak Passat b5 mowy nie ma, najlepszą opcją zamienną będzie chyba Opel Omega B fl,

dodano 06.01.2012 20:52:02 przez

Zawsze zastanawiałem się o co chodzi z tą fascynacją Passatem. Teraz sam przez rok nim jeżdżę i... tym bardziej jej nie rozumiem. Samochód nudny do bólu (o tym akurat wiedziałem), zero stylu, jakiegokolwiek, ani dobrego ani złego. Ot, współczesny "duży fiat". Choćbym nie wiem jak się starał to nie ma na czym oka zawiesić. No, ale miał być chociaż trwały i niezawodny. I tu też szaleństw nie ma. Rok temu sprzedałem Renault Lagunę z porównywalnym silnikiem 1.9 dTi, dołożyłem 3 tys zł i kupiłem Passata (w tym samym roczniku). I żałuję. Gdybym mógł cofnąć czas, nie sprzedałbym tamtego auta. A już na pewno nie kupiłbym Passata bo nie jest wart swojej ceny. Jego adekwatna do jakości i wartości cena jest o ok 30-40 % niższa od tych, które królują na giełdach. Na pewno są gorsze samochody, ale Passat jest bez wątpienia przereklamowany. Na tle swoich konkurentów z segmentu wcale nie prezentuje się lepiej. A niby powinien. Tak przynajmniej ludzie mówią... Nie polecam.

dodano 31.10.2013 09:46:43 przez

Kupiłem passata nieco ponad 2 lata temu z przebiegiem 315 000. Auto duże, pakowne, dobrze się prowadzi, z przyczepami daje sobie radę. Ceny części przyzwoite, Generalnie auto nie jest dorgie w utrzymaniu. Silnik 1.9 110 km jedzie wystarczająco, jest oszczędny i praktycznie bezobsługowy. Jedyne co robię to wymiana oleju co 10 000 km i to wszystko. Kupując auto bałem sie trwałości zawieszenia ze względu na to że mam dojazd do domu jakiś kilometr polną drogą, ale przejechałem 80 000 km i nic nie stuka i nie puka, jak ktoś jeździ jak człowiek a nie zap*****la po dziurach to nie ma się czego bać. W aucie potrafią zdenerować pierdoły ze sławnym modułem komfortu, ale zdolny elektronik na wieki wieków rozwiązał problem za stówkę. Mam firmę transportową i auto nie ma u mnie łatwo, ciąganie przyczep, wożenie ciężkich klamotów, jego nic nie rusza. Generalnie polecam wszystkim potrzebującym solidnego, pakownego i wygodnego samochodu.

dodano 28.12.2010 17:24:14 przez

auto takie sobie. ładne jest i nie ma co ukrywac jest to najładniejszy passat w historii vw. jak na auto tej klasy i za te pieniądze to nic specjalnego. poprostu zwykły prosty vw w ładnej karoserii. komfortowo się tym nie jeździ. w porównaniu z xantia to niebo a ziemia. xantia jest komfortowa. do tego w cytrynie wydaje się być więcej miejsca. wewnątrz moze nie jest taka ładna jak passat ale materiały i plastiki są miekksze i lepszej jakości. nie wspomne o trwalszym zawieszeniu idealnym na polskie drogi. podsumowując passat jest dobrym autem ale prze reklamowanym i drogim. za mniejsze peniądze można mieć xantię z full opcją prawie wogole nie odbiegającą passatowi. szkoda było sprzedawać xantię i dokładać passata. przesiadłem się do gorszego w moich odczuciach samochodu i straciłem parę tys. zł.

dodano 11.10.2010 14:54:26 przez

nie polecam szkoda pieniedzy cały czas zawieszenie nawet w maluchu było mocniejsze co to za gówno miałe astrę 1 ale zawieszenia nierobiłe przez 3 lata i sprzedałe a tu szok co chwilę i poco taki zlom każdy zemnie tylko bekę kręcił albo żal mu było niepolecam szkoda kasy , raz przeplywomierz raz zawieszenie , znowu zawieszenie , przepływomierz na odmę mnie nacineli stary chwyt jak niemają roboty , awarie sterownika , ile ja stracilem czasu pieniedzy a do pracy jeżdżę z kolegą ibizą bmuj na takie jeżdzenie się nienadaje tylko do kościoła raz w tygoniu i nic więcej komputer kłamie bo pali sporo mój pokazuje 7litr a na stacj mam 9litr to jak to jest mechanicy mówią że ten automat przeciąga jak każdy po 150 00tys km a o sprzedaż zapomnij tego nikt niechce hyba że jelenia znajdziesz .

dodano 29.01.2013 13:53:18 przez

Passat b5, Auto szare bure i ponure, świetny motor, zje***e zawieszenie przednie aluminiowy wielowahacz, psuje się niesamowicie, w zwykłym serwisie po pierwszej wymianie wahaczy skasowali mi 1600zł sporo liczyłem na długą żywotność skoro takie drogie i niby lepsze zamienniki, niestety 9 miesięcy późnej znów się odzywa zawieszenie, żenada kupiłem zamienniki za 700zł z neta nowe, rok i powtórka, załamuje ręce jak widzę jak solidna marka wydała takie Gów*o, i jaki jest wielki jest popyt na te Passaty, poza motorem TDi to nie ma sensu koło tego nawet przechodzić, kupiłem to coś z przymusu bo rodzina się powiększyła, gdybym wiedział ze takie numery będą to bym omijał to z daleka. Przyznam ze auto nie spełnia tej niemieckiej solidności, marka się po prostu pogrąża.

dodano 15.02.2008 16:16:03 przez

Jesli potrzebujesz duzy, solidny, bezpieczny, rodzinny, przestronny, praktyczny, dobrze wyposazony, komfortowy samochod z dynamicznym i oszczednym silnikiem, ktory jest stosunkowo tani w utrzymaniu i nie traci szybk na wartosci, to ten samochod jest wlasnie dla Ciebie! Wazne,zeby przy kupnie dobrze go sprawdzic-najlepiej w serwisie- czy nie jest powypadkowy,czy przebieg jest oryginalny, co bylo w nim dotyczas wymieniane itd, bo czesto zdarzaja sie powypadkowe wraki, z cofnietymi licznikami grubo ponizej 200 tys. i z podrobionymi ksiazkami serwisowymi. W takim wypadku nie wiadomo,czy wszystko jest sprawne, co bylo wymienione,a co nalezy w pierwszej kolejnosci wymienic i z jakim kosztami bedziecie musieli sie pozniej liczyc w eksploatacji.

dodano 02.12.2009 14:57:25 przez

Powiem tak - jak auto traktujesz i o nie dbasz tak masz. Ja złego słowa na mojego passka nie powiem. Fakt miał kilka awarii drobnych ale nigdy mnie nie zawiód i umieruchomił. To jest tylko maszyna o która należy dbać - wymiany exploatacyjne + godne traktowanie auta a nie katowanie po 200km/h na polskich pseudo autostadach i po 120km/h polskich dziurach w miescie. Jedyny mankament jak na polskie drogi to zawieszenie - wahacze. Spalanie rewelacja jak na tak duze auto - trasa min 5,8L a w miesie max. 7,5L. Przywiozlem Go z niemiec po obcierce. Regularnie wymieniam płyny, filtry. MAM PRZEJECHANE PONAD 300tys i mysle ze auto chyba zostanie w rodzinie do konca swego zycia - szkoda odac go za bezcen... NA 65 litrach ON zrobiłe na trasie 1120km IDEAL.

Pewne oferty od dealerów

Citroen C5 1.6 HDi Business

Citroen C5 1.6 HDi Business

Rocznik: 2011. Przebieg: 136 211 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 41 900

Ford Mondeo 1.6 TDCi Trend

Ford Mondeo 1.6 TDCi Trend

Rocznik: 2011. Przebieg: 101 000 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 39 900

Opel Insignia 2.0 CDTi Edition

Opel Insignia 2.0 CDTi Edition

Rocznik: 2011. Przebieg: 134 967 km. Silnik: 2.0 olej napędowy.

Cena: 45 900

Ford Mondeo Gold X Automat

Ford Mondeo Gold X Automat

Rocznik: 2010. Przebieg: 119 982 km. Silnik: 2.0 olej napędowy.

Cena: 41 900

Dowiedz się więcej o Volkswagen Passat

Przeczytaj o Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi
Volkswagen Passat Alltrack - uniwersalne kombi Alltrack został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują przestronnego samochodu o uniwersalnym charakterze, jednak z różnych względów nie chcą kupić crossovera lub SUV-a. Uterenowione kombi stanowi też ciekawą propozycją dla osób planujących zakup Passata, który będzie wyraźnie różnił się od tysięcy służbowych kombi.

Volkswagen Passat - zobacz filmy

Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady
Volkswagen Passat Variant - 3 zalety i 3 wady W tym samochodzie znacznie łatwiej było o zalety, niż o wady, ale poradziliśmy sobie - zapraszamy do oglądania sporządzonej przez nas listy zalet i wad VW PASSATA.

Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110KM 1996-2000 297