Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Misior, 12 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Skretne bi-ksenonowe swiatla z funkcja doswietlana zakretow. Super sprawa. Zwiekszaja bezpieczenstwo! Polecam.
Układ elektryczny : czujnik parkowania (1-sztuka), przy wilgotnej/mokrej pogodzie, zawieszal sie pokazujac przeszkode, pomimo ze jej nie bylo
Ogolnie bardzo fajnie. Troche wkurzaja mnie trzeszczace plastyki na naszych wyboistych drogach.
Plus: Zrywny, cichy. Ladnie przyspiesza. Minus: czasami na wolnych obrotach mam wrazenie jakby nierowno pracowal (tak jakby trzeslo autem). Na 10.000 km dolewam 1 litr oleju co ponoc jest zgodne z wytycznymi producenta. Ponoc samochody z turbina tak maja.
Tu nie mam sie prawie do czego przyczepic:) Plus: 6 biegowa skrzynia, lekko wchodzace biegi. Minus: Po 15 tysiacach czasami przy wrzucaniu 5-tego biegu skrzypial lewarek, ale po przegladzie "babol" zostal usuniety. Rzadko wystapujace niewielkie problemy przy wrzucaniu 1-wszego biegu. Nalezy wtedy jeszcze raz przycisnac sprzeglo i wchodzi bez problemu. Ale moze to normalne...nie jestem fachowce.
Dla mnie ok. Nie chusta za bardzo. Ladnie trzyma sie zakretow.
Wszystko ok.
Sprawdzony na dlugich trasach do 4000 km. Wszystko ok.
Klima 2-strefowa. Szybko dzialajaca w lecie. Brak uwag.
Sprawdzone na trasie z 4-ma osobami. Wystarczajaco duzo miejsca. Z 5-ma osobami z tylu jest juz b. ciasno.
Przy 140 km/h da sie normalnie rozmawiac. Powyzej chyba tez, ale nie prowadze zestawien ;) Uwazam, ze auto jest calkiem fajnie wyciszone.
Tutaj mogloby byc lepiej. Z drugiej strony 160 KM i 8,2 do 100 Km/h przy calkiem sporej masie, musi troche spalic.
Porownywalem przed zakupem z Volvo S40, Honda Accord, Frod Focus, Opel Insignia oraz Skoda Octavia. Wszystkie modele bez wyjatku przy wyposazeniu ktore posiadam byly drozsze od Passata. Duzy plus dla Volkswagena.
Wspomnialem juz o skrzypiacym lewarku. Skrzypiala tez klapa od bagaznika. Po przegladzie zostala nasmarowana. Plastyki mimo stosunkowo dobrej jakosci wykonania, troche juz po 35. tys skrzypia na naszych drogach, co moze wkurzac przy tej klasie auta.
Od samego poczatku, zle dzialal jeden czujnik parkowania. Przy wilgotnej pogodzie i duzych opadach lokalizowal przeszkode pomimo, ze jej nie bylo. Wszystkie inne czujniki dzialaja poprawnie. Ponoc zostal wymieniony na nowy, ale jak na zlosc, (ale moze i dobrze), nie pada od kilku tygodni wiec nie mam jak przetestowac. Poza tym nie mam innych uwag.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

8,3